Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha édesapám érvényesíteni...

Ha édesapám érvényesíteni szeretné a neki járó vagyonszerzési illeték kedvezményt egy nekem vásárolt lakásnál, akkor mekkora tulajdonjogot kell benne szereznie?

Figyelt kérdés

Tegyük fel édesapám örökölt egy ingatlan eladásából 12 millió forintot és nekem vennénk egy 20 milliós lakást. Ha 1 éven belül veszel az eladott ingatlanod után egy új ingatlant, akkor levonhatod az illeték különbözetet az új ingatlannál. Ezen egy 20 milliós lakásnál konkrétan spórolnánk a 4%-os (800 ezres) illetéken 480 ezret, az illeték 60%-át ha jól értem. Ez esetben neki mind a 12 millió forintját kitevő (ami itt 60%) tulajdonjogot kell szereznie, hogy ezt érvényesíteni tudjuk? Magyarul az ő nevén lenne 60, az enyémen 40, hogy ez működni tudjon?


Másik kérdésem, hogy ezután mennyi idővel íratható át az ő része az én nevemre, hogy az illetékkedvezmény meg is maradjon? Akár 1 perccel utána is? Vagy mihez van kötve? Esetleg a maradék illeték megfizetéséhez?


2021. máj. 22. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem úgyis kell ügyvéd a lakásvàsárláshoz, menjetek be hozzá és kérdezzétek meg.
2021. máj. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy a teljes illetéket meg tudjátok spórolni az ő részén, mind a 12 millió forintnak megfelelő tulajdonrészt kell vennie.

Utána érdemes megvárni, míg rákerültök a tulajdoni lapra, és egy ajándékozási szerződéssel neked adhatja illetékmentesen a saját részét.

Plusz költségek: Földhivatali díjak ismételten (nem tétel), illetve az ügyvéd újbóli díja az ajándékozás miatt (megegyezés szerint).

2021. máj. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%
Lehet, hogy olcsóbb és egyszerűbb lenne ha édesapád a 12 milliót adja ajándékba és nem a már megvett 20 milliós lakást. (?)
2021. máj. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1.) Mennyi idős vagy? 35 év alatti első lakástulajdonnál csak 50%-át kell kiperkálni

2.) Egyenes ágú rokonok közti ajándékozás illetékmentes. Vegye meg ő (bár az illetéket neki ki kell fizetnie ha először az ő tulajdonába kerül (hogy aztán tovább ajándékozhassa, de neked illetékmentes lesz a vagyonszerzés - hozzáteszem ez elég nagy herce-hurca hogy először az ő nevére utána rögtön a tiedre

Más lehetőséget nem látok rá.

2023. febr. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!