Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kb mennyi összeg kell lakás...

Kb mennyi összeg kell lakás vásárláshoz, az önerőn kívül?

Figyelt kérdés

Pest megyében, ügyvéd és egyéb költségek, néhány bútorhoz...stb

(Nem kell komolyabban újítani az ingatlant)



aug. 18. 14:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%

A bútor az abszolút igény kérdése.

Ügyvéd kb. 1%, illeték 4%, kis aprópénz tulajdonilapra, egyéb ügyintézésekre, meg a bank is kérhet valamennyit értékbecslésért, hitelügyintézésért.

aug. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

1. önerő

2. hitel

3. 4% vagyonszerzési illeték, ha nincs valamiért mentesség rá

4. 0,5% ügyvédi díj, 2-3x 7000 Ft körül a Földhivatali díjak

5. felújítás "nem kell komolyabban2 ez is mozoghat 500 000-től 5 M-ig

6. költöztetők díja

7. fénymásolási ktg., telefonköltség, utazási költség, postaktg., banki költségek, kulcsmásolás, stb.

8. berendezés: Hány nm? Konyha van benne?

aug. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Önerő megvan

Illeték megvan

Van benne konyha

Az érdekel minden más plusz elinduláshoz mennyit érdemes számolni...

aug. 18. 16:21
 4/19 anonim ***** válasza:
62%

3: De az önerő nem elég, mert hitel is kell a vételárhoz, azt mért nem számolod?

Megvan a banki hitelbírálatod, tehát biztosan elég az önerőd?


"Az érdekel minden más plusz elinduláshoz mennyit érdemes számolni..."

Felsoroltam tételesen, mi hiányzik?


Vehetsz egy teljes konyhafelszerelést is 1-5 millióért (főzőedények, mosogatógép, porcelánok, ezüst evőeszközkészlet, konyakospoharak, kézműves bögrék, drága fa vágódeszkák, profi kések, stb.), de beérheted 4 műanyag tányérral is, ami 600 Ft összesen.


Ugyanígy alváshoz 15 000 Ft-os kihajtós matracot, ágynemű is lehet 2 szett, 3000 Ft/db, de lehet 10 szett, 150 000 Ft/db is.

aug. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Azért nem számolom a hitelt mert azt nem egyben fizetem vissza hanem havonta törlesztem...engem az érdekelt hogy mennyi plusz megtakaritással érdemes belevágni ingatlant venni...nyilván mindenkinél más a helyzet de gondolom ne 10 eFt plusszal induljon el az ember..

Remélem így érthető a kérdés..

aug. 18. 16:33
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ilyen összeg. Ha a felsorolt kötelezőket ki tudod fizetni, onnantól kezdve már egy matracon is elhéderelsz, amíg a következő fizudból venni tudsz egy ágyat, meg egy matracot, a rákövetkezőből egy kanapét és így tovább. Alap konyhai edényeket lehet akár szülőktől kölcsönkérni átmenetileg, vagy az én szüleim a "féltve őrzött nagyszülői örökséget" is nagyon szívesen tovább passzolták, amikor költöztünk (egyik szebb, mint a másik, gondolhatod). :D Ezek már áthidalható dolgok.

Mi anno totál lenulláztuk magunkat, talán 400 ezer forintunk maradt a tisztasági festéstre. Mivel mi csináltuk, elég volt bőven, illetve albiban éltünk előtte, volt pár alap bútorunk, minden mást szép lassan összeszedegettünk, illetve lecseréltük az oda nem illőket. Kb. egy évig volt olyan a szitu, hogy hónapról hónapra éltünk, mert amit megtudtunk volna takarítani, az mindig elment valamire.

aug. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ!

Szerinted/szerintetek az illetéket érdemesebb egyben kifizetni, ha van rá lehetőség, vagy inkább havonta törleszteni, hogy ne költsünk hirtelen ennyit, addig is ugye a fizetésünk az minden hónapban lesz...csak nem tudjuk érdemesebb-e biztonságosabban gondolokodni, de én szívem szerint hamarabb letudnám azt is, hogy azzal már ne kelljen számolni havonta...

aug. 18. 18:08
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

Az önerő nagysága nem 20% lesz feltétlen azzal számolj.

Az értékbecslés után tudod meg pontosan.

Akár 30% vagy több is lehet,ha felújítandó, vagy a kornyekhez képest magasabb a negyzetmeter ára, vagy egyéb dolog miatt lejjebb értékeli a bank.

aug. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Több mint 50%-a megvan....
aug. 18. 18:29
 10/19 anonim ***** válasza:
75%
6 vagyok. Rajtatok múlik. Ha valamire jobban jönne most az az összeg, akkor kérjetek részletfizetést. Ha igazából "felesleg", akkor fizessétek ki most és le van tudva. Tök mindegy.
aug. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!