Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Jó ötlet ez házvásárlással...

Jó ötlet ez házvásárlással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

30 éves nő, anyuka vagyok.

A szüleim elváltak kiskoromban, édesanyám szinte végig albérletben nevelt fel. Édesapámnak van egy örökölt háza Budapesten,de nem ott él, hanem 18 éve az élettársa házában vele, szintén Pesten. A kapcsolatuk nagyon jó a párjával, együtt szeretnének megöregedni (most 55-60 között vannak)

Apukám a papától örökölt házát kiszokta adni albérletbe.

Arra gondoltam, hogy beszélek vele, hogy esetleg nem adná-e el, és abból a pénzből én tudnék venni egy házat vidéken. Egyetlen gyermeke vagyok és én fogom örökölni amúgy is majd egyszer, viszont nem 30 év múlva szeretnék saját otthont. Albérletben élünk a családommal, az egy szem gyermekünkkel (unokájával). Természetesen nem kérném ingyen, ugyanúgy fizetnénk édesapámnak mondjuk havi 150 ezer “törlesztőt” , mindezt hivatalosan lepapírozva. Csak egyszerűen nem szeretnénk a családommal hitelekbe bonyolódni és a banknak fizetni plusz milliókat. Így apukám is megkapná azt a pénzt, amennyiért kiszokta adni, és mi is jobban járnánk.

Ti belemennétek abba, hogy így segítsetek a gyereketeknek és unokátoknak, vagy túl nagy kérés ez részemről?

Apukámmal jó a viszonyunk. Nem az az igazi apa-lánya kapcsolat, hiszen nem ő nevelt fel, de mindig találkoztunk és szerettük egymást, mégis jól tudom, hogy ő nagyon nem szereti az ilyen pénzzel kapcsolatos dolgokat (pl. a gyerektartásom összegének sem örült anno, amit fizetnie kellett anyumnak)

Szóval félek őt megkérdezni amúgy, nem tudom ez mennyire jó ötlet, vagy hogyan tudnám jól kommunikálni ezt neki? Ti segítenétek így a gyermeketeknek, vagy túl nagy “elvárás” ez tőlem?



aug. 6. 09:14
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
43%

Neked gondolom az kéne, hogy már rátehesd a kezedet apád lakására, nehogy ne örököld meg, nehogy el tudja még életében adni, stb. Ez aztán haszonlesés.

Engem nem érdekel, mit fogok örökölni, mert nekem is van saját lakásom. De ha nem lenne, akkor se lehet ilyet kérni. A vagyonával mindenki saját maga rendelkezik. Még lehet, hogy egyszer szüksége lesz arra, hogy eladja, ha megszorul vagy idősotthonba megy és annak az árából tudja megoldani.

Szörnyű lehet egy öregnek azt átélni, hogy a gyerekei már azt akarják, hogy ne élvezze a saját vagyonát, hanem még életében adja nekik. Mintha már kissé temetnék.

aug. 12. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Te nagyon beteg vagy kedves utolsó. Ne magadból indulj ki
aug. 13. 16:10
 23/29 anonim ***** válasza:

22.: Szerintem meg inkább te projektálsz.

Én már örököltem régen, majdnem az anyád lehetnék a korom alapján, nevetségesek a feltételezéseid. Pedig neked fáj a fogad az apád vagyonára, aki még nem is öreg, kábé 10 évvel idősebb nálam.

A pároddal van fedél a fejed fölött, nem kötelezhető az apád, hogy eltartson. Nekem is él még az apám, de nem lenne pofám ilyet kérni.

Sokan élnek bérelt lakásban, akár egész életükben, ti se a híd alatt éltek. Vegyetek lakást magatoknak részletre, ha annyira kell egy saját.

aug. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
52%

Szóval szegény apádat ergo hajléktalanná akarnád tenni

Undorító vagy.

aug. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
😂😂😂😂 biztos hajléktalan lenne a milliós keresetével + amit kapna… 🥰
aug. 15. 11:58
 26/29 anonim ***** válasza:
Kérdező, a mai világban semmi sem örök. A milliós kereset sem, a milliós nyugdíj sem. Jó, ha van az embernek ingatlana, megtakarítása öreg korára. Édesapád, ha 50-60 éves, még 30 évig is simán élhet, nem szerencsés kisemmizni a vagyonából.
aug. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

26: rendben, belátom. De én nem kisemmizni akartam.

Amugy az is eleg lett volna ha par millio ft önerővel kisegít. Sajnos a mai vilagban nehéz összekuporgatni

aug. 15. 12:55
 28/29 anonim ***** válasza:

Vegyél magadnak lakást

Miért várod el, hogy segítsen?

Mások sem a szülők zsebéből rángatták elő a pénzt lakásra..

aug. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

26-ossal egyetértek. Amúgy mindig is rossz véleményem volt arról, ha valakinek ilyen gátlástalanul fájt a foga a leendő örökségére.

Apád még 60 sincs, középkorú. Igen, élhet akár még 30-40 évig is. Azt csinál a vagyonával, amit akar. Az övé. Megteheti, hogy feléli. Egy párkapcsolat se biztos, hogy örök. Másrészt ha egyszer meghal az élettársa, nem valószínű, hogy megörökli a lakását. 70 évesen menjen bérelt lakásba, vagy az utcára?

Te miért ácsingózol más vagyonára, miért nem veszel magadnak valamit? Ha meg nincs pénzed lakásra, akkor élj béreltben. Van, aki egész életében abban él.

aug. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!