Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Jó ötlet ez házvásárlással...

Jó ötlet ez házvásárlással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

30 éves nő, anyuka vagyok.

A szüleim elváltak kiskoromban, édesanyám szinte végig albérletben nevelt fel. Édesapámnak van egy örökölt háza Budapesten,de nem ott él, hanem 18 éve az élettársa házában vele, szintén Pesten. A kapcsolatuk nagyon jó a párjával, együtt szeretnének megöregedni (most 55-60 között vannak)

Apukám a papától örökölt házát kiszokta adni albérletbe.

Arra gondoltam, hogy beszélek vele, hogy esetleg nem adná-e el, és abból a pénzből én tudnék venni egy házat vidéken. Egyetlen gyermeke vagyok és én fogom örökölni amúgy is majd egyszer, viszont nem 30 év múlva szeretnék saját otthont. Albérletben élünk a családommal, az egy szem gyermekünkkel (unokájával). Természetesen nem kérném ingyen, ugyanúgy fizetnénk édesapámnak mondjuk havi 150 ezer “törlesztőt” , mindezt hivatalosan lepapírozva. Csak egyszerűen nem szeretnénk a családommal hitelekbe bonyolódni és a banknak fizetni plusz milliókat. Így apukám is megkapná azt a pénzt, amennyiért kiszokta adni, és mi is jobban járnánk.

Ti belemennétek abba, hogy így segítsetek a gyereketeknek és unokátoknak, vagy túl nagy kérés ez részemről?

Apukámmal jó a viszonyunk. Nem az az igazi apa-lánya kapcsolat, hiszen nem ő nevelt fel, de mindig találkoztunk és szerettük egymást, mégis jól tudom, hogy ő nagyon nem szereti az ilyen pénzzel kapcsolatos dolgokat (pl. a gyerektartásom összegének sem örült anno, amit fizetnie kellett anyumnak)

Szóval félek őt megkérdezni amúgy, nem tudom ez mennyire jó ötlet, vagy hogyan tudnám jól kommunikálni ezt neki? Ti segítenétek így a gyermeketeknek, vagy túl nagy “elvárás” ez tőlem?



aug. 6. 09:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
70%

A szülő helyében, ebbe nem mennék bele.

Ha az albérlő nem fizet, akkor lehet másikat keresni.

Ha a gyerek nem fizet, azt az ember lenyeli.

Tudom-tudom, te biztos, hogy fizetnél. Most legalábbis így gondolod, de ha valamiért beüt a sz@r, akkor lazábban fogod kezelni az apád felé történő fizetést. Mert, végülis mi történhet, ha nem fizetsz? Nem fog téged gyerekestől utcára rakni.

aug. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

#1! Pont ezért írtam, hogy valahogy lepapíroznánk hivatalosan, hogy igenis kell fizetnem. Az albérletet is fizettük mindig rendesen, de jobb lenne nem egy idegennek fizetni azért, ami úgysem lesz soha a miénk.

És abba is belemennék, hogy ne az én nevemen legyen a ház, hanem apukámén. Bármibe, ami jó lehet neki is ugyanúgy.

aug. 6. 09:41
 3/29 anonim ***** válasza:
79%
Bármi történhet. Esetleg mégis elválnak, utána hova megy édesapád? Szülőként, nagyszülőként írom, én nem mennék bele, de ha ilyet kérne tőlem a gyerekem, nagyon megharagudnék rá. Írom ezt úgy, hogy mindkét gyerekünknek lakást és kocsit vettünk. Nagyon szívesen segítek a gyerekeimnek (idegeneknek is sokszor), de ha valaki ki akar használni, azonnal megszakítom a kapcsolatot.
aug. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Én szinte biztos vagyok benne, hogy ők már együtt maradnak. De ha mégsem, akkor akár a törlesztőből amit fizetek neki, tudna bérelni valamit és így úgymond ingyen lenne neki.

Látod, te vettél a gyermekeidnek lakást, igazából én is szinte ezt kérném, viszont nem “önerőből” kéne vennie, csak eladnia amit megörökölt (és amit már közölt is velem, ha neadjisten ő már nem lesz, én öröklöm teljes egészében, tehát amúgy is az enyém lesz, csak előbbre hoznám ezt a dolgot)

Nem gondolom ezt kihasználásnak, anyukám kérdés nélkül nekem adná, ha neki lenne mit, és én is a gyerekemnek. De persze nem vagyunk egyformák, lehet hogy apum se tenné ezt meg.

aug. 6. 09:52
 5/29 anonim ***** válasza:
69%
Magától nem jutott eszébe, hogy segítsen rajtatok akkor ne erőltesd. Nekem égne a pofám, ha mástól albérleti díjat szednék miközben a lányom és az unokám albérletben élnének és semmivel nem segítenek nekik. Mit tett apád a kiadott házáért a létezésén kívül?
aug. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
3# Igen, ez is bánt azért picit. Viszont úgy gondolom, ő úgy van vele, hogy majd szólok, ha kell valami. Ő magától nem mondja. Ők utazgatnak mindenhova, nincs közös gyerekük ( a párjának egy sincs), apumnak is csak én. Nekik így jó minden, tudnak félretenni, tavaly 3 hetet voltak a maldívon, idén Tenerifén vannak épp. Nem sajnálom tőle, csak tényleg picit elszomorít, hogy ott lenne a lehetőség, hogy segítsen, de magától sem teszi, lehet ha beszélek vele akkor se fogja…
aug. 6. 10:04
 7/29 anonim ***** válasza:
84%

Egész biztos nem mennék bele (60 fölött vagyok), egyrészt mert a kapcsolat is tönkremehet, akármilyen szépnek tünik is jelenleg, másrészt megszorulhatok anyagilag, amikor nekem is jól jön a vételár. Másik meg, hogy te hiába írsz papírt arról, hogy fizetned kell havi 150 ezer Ft-ot, ha nem fizetsz, akkor vagy nem kapja meg, vagy mehet bíróságra pereskedni és ha neked nincs pénzed, akkor sokra megy e bírósági végzéssel. Illetve amit ma 150 ezer Ft-ert ki tud adni, az 5 év múlva 200 fölött lesz, tehát eleve vesztesége lenne.

5-ös arra nem tudsz gondolnoi, hogy a kérdezö apjának a lakbér a a jövedelme fontos része, szüksége van a megélhetéséhez erre? Te könnyen okoskodsz kivülállóként, de ha a te megélhetésedröl lenne szó, te sem lennél ennyire nagylelkü!

aug. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%

Semmi közöd az ingatlanához amíg meg nem hal.

Értem én hogy szülő meg minden, de nem várható el tőle, hogy ő lemondjon egy nagyértékű tulajdonról a te javadra.


Az a te egyéni szoc problémád, hogy gyereket vállaltál és alvbérletben éltek. Ezt nem neki kell megoldania.

Ha nagy szarba kerülnél és az utcára kéne menned, akkor lehet segítséget kérni, de akkor se örökké.


Miért nem vesztek fel a férjeddel hitelt valami kisebb lakásra?

aug. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

(Az előző hozzászólásom az #5nek ment, elnezest :) )

Kedves 7-es! Mint látod, nem a megélhetésükhöz kell a havi 150ezer ft. Több milliós utazásokhoz, azt teszik félre, es azon kivul is. Mi honaprol honapra elunk, ami persze nem az ő hibaja, de en segitenek a gyerekemnek a mai vilagban. Hiszen apumnak se lenne semmije az örökseg nelkul, es senkinek se lesz ebben az orszagban hitel vagy örökség nelkul. De ugy latom marad a hitel nekunk, sikerult lebeszélnetek.

aug. 6. 10:19
 10/29 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as! Az lesz akkor, ahhoz viszont önerő kell először…

Nemtudunk felretenni, pedig nem keves a bevetelunk, de igy se megy, mivel fizetjuk az albit is, de mas biztos tud felre is tenni :)

aug. 6. 10:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!