Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Jó ötlet ez házvásárlással...

Jó ötlet ez házvásárlással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

30 éves nő, anyuka vagyok.

A szüleim elváltak kiskoromban, édesanyám szinte végig albérletben nevelt fel. Édesapámnak van egy örökölt háza Budapesten,de nem ott él, hanem 18 éve az élettársa házában vele, szintén Pesten. A kapcsolatuk nagyon jó a párjával, együtt szeretnének megöregedni (most 55-60 között vannak)

Apukám a papától örökölt házát kiszokta adni albérletbe.

Arra gondoltam, hogy beszélek vele, hogy esetleg nem adná-e el, és abból a pénzből én tudnék venni egy házat vidéken. Egyetlen gyermeke vagyok és én fogom örökölni amúgy is majd egyszer, viszont nem 30 év múlva szeretnék saját otthont. Albérletben élünk a családommal, az egy szem gyermekünkkel (unokájával). Természetesen nem kérném ingyen, ugyanúgy fizetnénk édesapámnak mondjuk havi 150 ezer “törlesztőt” , mindezt hivatalosan lepapírozva. Csak egyszerűen nem szeretnénk a családommal hitelekbe bonyolódni és a banknak fizetni plusz milliókat. Így apukám is megkapná azt a pénzt, amennyiért kiszokta adni, és mi is jobban járnánk.

Ti belemennétek abba, hogy így segítsetek a gyereketeknek és unokátoknak, vagy túl nagy kérés ez részemről?

Apukámmal jó a viszonyunk. Nem az az igazi apa-lánya kapcsolat, hiszen nem ő nevelt fel, de mindig találkoztunk és szerettük egymást, mégis jól tudom, hogy ő nagyon nem szereti az ilyen pénzzel kapcsolatos dolgokat (pl. a gyerektartásom összegének sem örült anno, amit fizetnie kellett anyumnak)

Szóval félek őt megkérdezni amúgy, nem tudom ez mennyire jó ötlet, vagy hogyan tudnám jól kommunikálni ezt neki? Ti segítenétek így a gyermeketeknek, vagy túl nagy “elvárás” ez tőlem?



aug. 6. 09:14
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
80%

Ha nekem magamtól nem jutna eszembe, hogy ilyen formán segítsek a gyerekemnek, akkor nem venném jó néven, ha a gyerekem a zsebemben kezdene kotorászni. Én finomabban közelítenék. Pl. hogy de jó lenne saját ingatlanban élni, de sosem jön össze egy önerőnyi pénzetek és csak más zsebét tömitek... Ha erre sincs érdemi reakció, én nem hoznám fel, hogy "figyu, add már nekünk az örökséged, te majd mész albiba, ha megszorulsz". Ez így nettó pofátlanság szerintem. Tök mindegy, hogy te leszel az örököse, még nem halt meg, mellesleg elmérgesedhet annyira a helyzet, hogy inkább másra hagyja a hagyatékát.

Egyébként hitelt fizetni sem nagy durranás. Nem tök mindegy, hogy a banknak fizetsz fixen, vagy egy családtagnak? Nekem ez is olyan kifogás szagú... mondom ezt úgy, hogy a lehetőségeinkhez képest mi segíteni fogjuk a gyerekeinket, de biztosan nem úgy, hogy hazajön a lányom és közli, hogy "nektek 2 autótok van, megtehetitek, hogyha kell vesztek másikat, adjátok már nekem az egyiket".

aug. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Szerintem azert nem mindegy egy fix havi törlesztő, mint az amit bármikor megemelhetnek. Illetve felveszel 30 milliót és 40et fizetsz vissza… de kinek mi éri meg, nekem jobban megérné a szülőnek adott pénz fixen.
aug. 6. 10:27
 13/29 A kérdező kommentje:
Egyebkent szeretnenk még egy gyermeket, tehat jatszik a CSOK is akár, viszont nem nagyon neztem utana még dolgoknak azzal kapcsolatban.
aug. 6. 10:29
 14/29 anonim ***** válasza:
64%

Noh, akkor:

Ha hónapról hónapra éltek, akkor nem fogtok hitelt kapni. Ha kaptok hitelt, akkor hazudsz, hogy hónapról hónapra éltek és csak sajnáltatod magadat.


Nem 30M-s házat nézzetek, hanem olcsóbb lakást. Nem tudom merre van a munka, de panel lakásokat pl Pesten Zuglóban 20M körül is meg lehet kapni egész korrekt környéken.


Önerőre szépen össze kell kuporgatni. Biztos vagyok benne, hogy meg lehet oldani, ha valóban jól kerestek.

Ha valóban jól kerestek, akkor felvehettek személyi kölcsönt is önerő kiegészítésnek.

Felvesztek utána ingatlan hitelt. (kérdés a 2 hitelt elbírja e a fizetésetek).

Aztán elsőnek a személyi hitelt törlesztitek vissza idő előtt. Aztán majd az ingatlant hitelt. Egyiket se kötelező 10-20-30 éven át végig fizetni.


A törlesztők részletei nem kell, hogy változzanak. A személyi kölcsön kamata amúgy is magas, az rendszerint fix. Az ingatlan hitelek esetében mindig van fix kamatozású is. Kicsit drágább de kiszámítható.


Legytek felnőtttek és ne mások akarjatok élősködni. Gyerreket magatoknak vállaltatok, nem a szüleidnek. Főleg ha 2. gyereket akartok, akkor annyira nem lehettek szarul anyagilag.

aug. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
78%

A hitel törlesztőt sem emelhetik meg bármikor, ha fix kamatperiódussal veszitek fel. Mellesleg ki lehet fizetni előbb.

Persze, jobb a kamatmentes hitel, apukád irányából, NEKTEK. Neki vajon mennyire jó, hogy minden évben kaphatna többet legalább az infláció mértékével a kiadott háza után, de helyette 10-20 évig ugyanazt kapja? Nála ez nem úgy inflálódik el, mint nálatok egy banki hitel törlesztője.

Ennyi erővel, ha nagyon akarná, akkor a bérleti díjat is felajánlhatta volna nektek, hogy ti ingyen lakjatok kvázi albérletben. Nem tette. Ennek gondolom oka van.

aug. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
90%
Vannak dolgok amiket nem jó családban csinálni. Ez pl ilyen.
aug. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
57%

"kiszokta adni"


Akkor először is tanulj meg írni 30 évesen: ki szokta adni.

aug. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen kizárt, hogy eladnám az ingatlanomat, ha nincs más hely, ahová mehetnék, ha az élettársammal szakítok (vagy ő velem, mindegy). Ha a lányom vagy, ha nem.
aug. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Senior Séf ***** válasza:
100%
Fater úgy érezné, hogy kirántottad a lába alól a talajt. Ez a lakás az egyetlen biztos pont az életében.
aug. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem, ha itt kérdezed meg, az már régen rossz. Neked is ajándékozhatná. Szerintem nagyon gáz, hogy ő albérletnek kiadja az ingatlanját, a lánya és az unokája pedig albérletben él. Valahogy az ő szemszögéből is meg lehet érteni, kell neki a biztos bevétel, plusz, ha szétmennek az élettársával, legyen hova mennie.
aug. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!