Közüzemi szolgáltatások átírásánál miért kell tulajdonosi nyilatkozat kapacitáslekötési jog átadásáról?
Még soha nem hallottam ilyenről, pedig költöztem párszor és át is került a nevemre vagy épp a nevemről másnak közüzemi szolgáltatás.
Ahogy most olvastam mi van benne, ez nyilván lakás vagy más ingatlan bérlésekor fontos dokumentum, nem tulajdonosváltáskor.
Ez az a papír amivel a nevedre kerül a szolgáltatói szerződés úgy, hogy közben az ingatlannak más marad a tulajdonosa. Arról szól, hogy aki eddig a szerződő fél volt - a tulajdonos - kifizeti az eddigi számláit, innentől viszont már te kell, hogy fizesd a fogyasztást amíg majd ezt vissza nem mondjátok. Így a bérlő nevére jön a számla, rajta tudják behajtani a tartozást ha keletkezik és nem a tulajdonoson. Sok lakáskiadó nem ezt használja, csak simán elkéri a közműszámlák összegét a bérlőtől vagy odaadja neki befizetni a csekkeket, esetleg eleve belekombinálja a bérleti díjba és abból ő fizeti rendesen havonta.
Azért, hogy tudja a szolgáltató később kit lehet megfenyíteni.
Röviden aki túllépi a kapacitást olyan felárral bsszák meg, hogy kajára sem lesz pénze.
Ezzel extra sarcot tud kivetni a szolgáltató és olyan területen ahol alul van méretezve a hálózat vissza tudják szorítani a fogyasztást.
#2 Honnan szedted ezt a marhaságot?
Ingatlanonként járnak a kedvezmények, nem személyenként. Ha abban az ingatlanban most más lakik akkor az a más kap mindent ugyanúgy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!