Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha aláírom a megtekintési...

Ha aláírom a megtekintési nyilatkozatot, abból később lehet valami problémám?

Figyelt kérdés
Nagyon bizalmatlan vagyok, de minden ingatlanos ilyesmit szeretne aláíratni velem, ha meg akarok nézni egy ingatlant. Attól félek, hogy később ebből lehet valami problémám, hogy ezt aláírom.

#nyilatkozat #megtekintési
2022. aug. 23. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Ha te veszed meg akkor ki kell fizetned az ingatlanos jutalékát.
2022. aug. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
2022. aug. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
Ez mi a szar? Pár hónapja vettem ingatlant nem tettek elem semmi ilyesmit de alá se írtam volna az is ziher
2022. aug. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

"Ha te veszed meg akkor ki kell fizetned az ingatlanos jutalékát."

Miért beszélsz ökörséget?!

Az ingatlanos jutalékát az eladó fizeti. A vevő nem köt szerződést az ingatlanossal, nem állnak jogi kapcsolatban.

Pont ezért íratják ezt alá, hogy az eladó ne tudja letagadni hogy az ingatlanos vitte a vevőt.

2022. aug. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Megtekintési nyilatkozatot nyugodtan aláírhatsz, annak nincs semmi következménye, de "vételi szándéknyilatkozatot" nyolcszor gondold meg!
2022. aug. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nemrégen adtam el egy ingatlant, ott is volt ilyen, tudom mi a különbség :) Szerencsére találtam olyat, akinek nem kell ilyet sem aláírni :) Nevetségesek, pont ezzel üldöztek el páran.
2022. aug. 23. 22:13
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Az ingatlanos jutalékát az eladó fizeti. A vevő nem köt szerződést az ingatlanossal, nem állnak jogi kapcsolatban.


Ja, szerinted nem annyival drágább az ingatlan? Mindent a vevő fizet meg. (kivéve mondjuk az energetikai tanusítvány, esetleg még pár néhány ezer forintos tétel) Azért is írja alá a papírt, hogy ő az ingatlanoson keresztül veszi meg az ingatlant.

2022. aug. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

7# Neked nem mindegy, hogy ha megállapodtok 40 millióban, akkor abból még kifizeti-e az eladó az ingatlanost, vagy sem?

Neked nem kerül emiatt többe.

2022. aug. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!