Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mikor köthetek adásvételit...

Mikor köthetek adásvételit leghamarabb , hogyan, hogy ne keljen 5 éven belül eladott ingatlan miatt adót fizetnem?

Figyelt kérdés
2019 ben vettük az ingatlant , tehát 2024 től adómentesen eladhatom , most meghirdethetem már? Hogy szoktak ilyen eserben adásvételt kötni , mit kell beleírni ? A szerződés napja számít? Csak januárban hirdessem meg így?
2023. júl. 7. 13:53
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Lett igénybevéve rá felújítási támogatás , ez okozhat gondot a csökkentést illetően?
2023. júl. 7. 15:12
 22/32 anonim ***** válasza:
Hát mindenképp hívd fel a 1819-et, nagyon jó az ügyfélszolgálat, megmondják.
2023. júl. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet ezt máshogy is nézni. Ha 25,5-ért vetted, az állam adott neked +20 millát a sz*r döntéseivel. Akarom mondani a piac alakulása miatt 1 millió ft "bukta" nem a világ a vége jelen helyzetben, pláne ha nagyon mennék az újba.

Ha ráér, akkor viszont nem kezdenék azonnal eladásba. Egyébként mi pont ezt csináltuk. Augusztusban hírdettük meg a lakásunkat. Azzal a feltétellel mutogattuk, hogy október 4. utáni dátumúnak kell lennie az adás-vételinknek. Találtunk olyat, akinek ez oké volt. Semmit nem írtunk róla, semmit nem adott a vevő. Kezet fogtunk rá. Ha elállt volna, fogtuk volna a fejünket, de mi ilyen naiv egyének vagyunk, és ugyanilyen naivan tartották nekünk is a kiszemelt házunkat. :) Összességében tök örülök, hogy nem kellett csalódnunk az emberekben, mert nagy belebukás is lehetett volna, de nagyon jó arcokat sodort elénk az élet és mindenki nagyon akarta az üzletet.

2023. júl. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

"Azzal a feltétellel mutogattuk, hogy október 4. utáni dátumúnak kell lennie az adás-vételinknek."


Valamit rosszul tudsz, mert csak a naptári év számít.

Nem kell 5 kerek év leteljen, csak a vásárlás éve és eladás éve számít.

2023. júl. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
* Tehát ha 2015. december 30-án vettél egy házat (értsd, érkeztették addig az adásvételt a Földhivatalban), akkor annak eladása 2020. jan. 1-től adómentes.
2023. júl. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Magyarán pont jól tudom... 2019..2024...
2023. júl. 7. 21:02
 27/32 anonim ***** válasza:
24# Valóban, félreérthető voltam. Mi hitel végtörlesztés miatt toltuk a papírozást, nem az adózás miatt, azzal pont jól jöttünk már ki. 5 éven belül vissza kellett volna fizetni egy rakás felvételkor elengedett kedvezményt a banknak, nem akartuk.
2023. júl. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
27: Jaj, értem.
2023. júl. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Javaslom, mar most keríts egy ügyvedet. Az mindenképpen kelleni fog. Egy jó ingatlanos ügyvéd tudni fogja az adózási kérdeseidre is a választ. Es tudja, mikor erdemes szerződést kötnöd. Amúgy hol van a lakás? Melyik város?
2023. júl. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

"15 millió- 800 ezer-200 ezer-5 millió: tehát marad 9 millió forint adóalapod.


Mivel a 4. évben vagy ennek a 9 milliónak a 30%-át kell venned a törvény szerint. "


13-as, nem. SZJA-nak a 30%-át kell fizetned, nem a 9 milliónak, hanem csak a 9 millió 15%-ának.

2023. júl. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!