Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mikor köthetek adásvételit...

Mikor köthetek adásvételit leghamarabb , hogyan, hogy ne keljen 5 éven belül eladott ingatlan miatt adót fizetnem?

Figyelt kérdés
2019 ben vettük az ingatlant , tehát 2024 től adómentesen eladhatom , most meghirdethetem már? Hogy szoktak ilyen eserben adásvételt kötni , mit kell beleírni ? A szerződés napja számít? Csak januárban hirdessem meg így?
2023. júl. 7. 13:53
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
30%

Igen, hirdetheted, és kéred, hogy az adásvételi januárban legyen.

Nem tudom, milyen ingatlanról van szó, hol, milyen gyors ott a piac, ez csak attól függ.

Ha ott most 1 hónapon belül elmenne, akkor várni kéne a hirdetéssel októberig legalább.

Nem tudom, mennyi az értéke, megéri-e ez így mondjuk 80 000-ért vagy 1 millióért... ahelyett, hogy már hamarabb megkaphatnád a vételárat.

2023. júl. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Ha csak közös költsége van meg egy kommunális adó telekadóval, akkor is spórolsz vele mondjuk 1 évi kommunális adót és 4 havi közös költséget ha nem akarod kivárni az adómentességet, lehet, ez a 2 egálban is lenne.
2023. júl. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
De neki kell akkor valami garancia , hogy ne adjam el , illetve fordítva is , hogy ő ne álljon el a vásárlástól. Ha foglalót ad , akkor meg ahhoz számitják az 5 évet nem? Tehát januárban akarom , hogy adásvételi mindenképp legyen illetve foglalóm , hamarabb nem mert akkor az 4 évnek számít?! Rosszul gondolom? Ráér nekem ha hiteles fizetni márciusban is.
2023. júl. 7. 14:17
 4/32 A kérdező kommentje:
50 millióért hirdetném a lakásom . Nem kis pénzről beszélünk.
2023. júl. 7. 14:18
 5/32 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs elmegy e ennyiért , kis alkut belekalkuláltam. Környéken 40-70 közt mennek a 68nm2 -es újépítésű lakások.
2023. júl. 7. 14:20
 6/32 anonim ***** válasza:
56%

adózni csak a különbözet után kell, és az 5. évben már csak 3%-ot, ha jól emlékszem.

Nem szaroznék ezzel, ha most el tudid adni jó áron, add el, jövőre lehet csak 40-ért hirdetheted már

2023. júl. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Azért nekem 1 millió ft sok ingyen odaadni az államnak.

Mindent egyedül kapartam össze.

De kicsit tudsz a számolásban számítani mire gondolsz , hogy egálban jövök ki? Amíg nem kerül a nevére én fizetek mindent itt.

Nekem is kell foglalózni másik ingatlant , ami nem kis pénz jelenleg akkor tudom fizetni ha nekem is fizetnek.

Legegyszerűbb esetnek az tűnik ha kivárom a januárt , de én is attól félek sokat esik az ingatlanom értéke , de amit vásarolnék marad annyi.

2023. júl. 7. 14:26
 8/32 anonim ***** válasza:
Ha egy kis alkuval adod el, és nem írsz le semmilyen költséget (leírhatod pl. a vagyonosodási illetéket, hirdetési költséget, ügyvédi költséget, felújítást, stb.), akkor 2 millió az adó.
2023. júl. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
27%
Hol ez a környék? 40-ért 68 nm-es újépítésű, az vidéki város?
2023. júl. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
77%

#7: megneztem, utolsó évben 4.5% SZJA-t fizetsz.

Ez úgy jöhetne ki 1M-ra, ha 22M-val drágábban adod el, mint vetted.

2023. júl. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!