Miért földszintnek hívják ami 1-1,5 méter magasan van, miért nem magasföldszint? Tehát lépcsőn kell felmenni a bejáratig.
Nincs ilyen előírás, hogy akkor kötelező lenne magasföldszintnek elnevezni.
Nálunk meg úgy van, hogy L alakú a ház és egyik agában emelkedő van odakint, de a bejárat a másik ágon lent van, így ami a bejárat ágán a legalsó szint, de 1-1.5 méter magasan van onnan nézve, azalagsor, az első emeletet pedig magasföldszintnek hívják, mert a másik szárnyon az a földszint.
Ez csak egy elnevezés, ami azt a szintet jelenti ami a legközelebb van a talaj szintjéhez.
A "lépcsőház" sem kell hogy külön ház legyen a lépcsőnek.
#1 Nem feltételeztem, hogy lenne ilyen előírás. Hasonló esetek ellentmondásosak lehetnek, de sík területen nincs ilyen.
Hogy keresnétek olyan lakást, ami konkrétan a járda szintjén van max. 1-2 lépcső eltéréssel, amikor ez a szint másfél méter magasan is lehet? Szerintem ez nem korrekt.
#2 Ez a lépcsőházas példa meg nevetséges, mert nincs más neve akkor sem, ha ajtón belül van. Hívhatnák ugyan simán lépcsőnek is, de az nincs megszakítva szintenként. Ennek pedig az volt a neve régen, hogy magasföldszint.
"A magasföldszint eredetileg az utcaszintnél valamivel (pár lépcsőfokkal, de nem egy teljes értékű szinttel) magasabban elhelyezkedő földszintet jelentett"
Kérdező, lakásokat nem nagyon szoktak valóban a talaj szintjén csinálni, még a családi házak is általában 1-2 lépcsőfok magasságban kezdődnek. Ennek szimplán az az oka, hogy az esőtől, felduzzadt víztől így lehet megvédeni a lakásokat.
Erre találták ki a rámpát, hogy a lépcső mellett/helyett azon lehessen a magasabb bejárathoz gond nélkül eljutni mindenkinek. Még a mi családi házunk is ilyen, holott mi a domb tetején vagyunk, tőlük a telek közepétől lefelé folyik a víz minden irányba. De a házba akkor sem pont a talaj szintjén van a bejárat, hanem 2 lépcsőfoknyi magasságban. A kocsibejáró ferde felülete van egyik irányban rámpaként meghosszabbítva, hogy még se kelljen lépcsőzni ha be akarunk lépni a lakásba - a másik oldalról viszont ott van a 2 lépcsőfok is mellette.
Társasházaknál, nagyobb tömbházaknál meg eleve a "földszint" az néhány méter magasan kezdődik. Laktam földszinti lakásban - nekünk konkrétan 1 emeletett kellett felmenni hozzá lépcsőn, ahogy barátunk most másik típusú ház földszintjén lakik, nekik el egy fél emeletet jelent a bejárattól felfelé.
Nem tudom ez miért gond a lakáskeresésnél, egyszerűen rá kell kérdezni, hogy megoldott-e az, hogy rámpán be lehessen jutni a lakásba ha van mellette pár lépcsőfok is. Attól mert jó lenne magasföldszintnek nevezni vagy jó lenne ha tényleg nem lenne ott egy lépcsőfok se, még a valóság az, hogy évtizedek óta ez az ahogy építkeznek, ezt a megnevezést használják.
3: Portálja válogatja, hogy írtak-e ennek külön kategóriát.
Van, aki inkább félemeletnek hirdeti.
Csak a hirdetés elolvasásával fogod megtudni.
Esetleg rákérdezéssel, vagy még ha szövegrészletre keresel.
Adtunk el ilyen lakást, leírtuk benne a részleteket, és nem kérdeztek róla semmit.
3: Ja, ha alacsonyat keresel, akkor még akadálymentes-nek is lehet keresni.
Mindenképp sima földszintet kell beállítani keresésnek, plusz az akadálymenteset.
#7 Ez igaz, köszönöm. Nem keresek egyébként ilyen lakást, csak felmerült bennem.
Köszönöm az eddigi válaszokat.
"Hogy keresnétek olyan lakást"
Van egy vizualizációs eszközöd amit úgy hívnak: szem. Elmész, megnézed, vagy megnézed a fotókat amiből hamar kiderül.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!