Válás esetén a közös vagyon - ház elosztása hogy történik?
Közös a ház a férjemmel, de elválunk. 50-50% a tulajdoni hányad, ez a valóságban is így van.
Nehéz eladni, mert nagyértékű, ő azt mondta, hogy részleteibe kifizetné a felét, de azzal nem megyek sokra, mert nem elegendő, hogy új ingatlant vegyek és a forint folyamatosan értéktelenedik.
Másrészről, van egy közös gyerekünk, de ő nem akar kiköltözni a házból, de miután megcsalt többször is én nem vagyok hajlandó egy fedél fölött lakni vele.
Miért nem ő költözik ki és megy albérletbe, minthogy én megyek a gyerekkel?
17: Ha sokat ér a ház, akkor mért ítéled meg úgy, hogy ha a férjed kifizetne, abból nem kapnál önálló lakóingatlant?....
A férjed vállalná, hogy kifizessen, ha jól értem, ezen a vonalon kell jól megegyezni.
#19 A kérdező nem várja el a férjtől, hogy vegyen fel hitelt. Neki az is oké, ha eladják a házat.
A férj szeretné, hogy a feleség kamatmentes hitelt adjon neki (részletekben kivásárolná) és pár évig finanszírozza a lakásvásárlását.
A férj részletekben fizetne. Abból a feleség nem nagyon tud venni semmit.
Pedig csak az eladás a megoldás. Értem én, hogy életetek munkája, de sajnos a válás az ilyen. Nem lehet bszni is meg szűznek maradni - férjedre szó szerint értem.
Ha nem tudtok megegyezni, közös tulajdon megszüntetése. Ha nem megy bele az eladásba, a bíróság végső soron elárverezteti és ezen osztoztok. Ez mondjuk évek.
" és ezen osztoztok"
Már csak azon amit nem visznek el a bírósági költségek, meg a két ügyvéd "munkadíja"
Eladni, felezni és mehet mindenki a dolgára, ez a legtisztább. VAGY maradni, amíg a férjed ki nem fizeti a ház felét és menni. A kérdés az, hogy honnan teremt elő 40 millát erre a célra belátható időn belül.
40 millióból azért már lehet találni valami hajlékot, nem kacsalábon forgó palotát, de ahhoz elég, hogy újra elkezdhesd felépíteni az életed.
Egyébként jobb a közös megegyezés. Ha nagyon nem megy, akkor lehet közös vagyon megszűntetést kezdeményezni, ami jobb esetben némi ügyvédi ráhatással egy szerződéssel, közös megegyezéssel zárul. Rosszabb esetben kényszer pája, árverés, mindenki megkapja a jussát és mehet isten hírével. Mivel valószínű piaci ár alatt kel így el az ingatlan, így egyikőtök sem jár jól vele, nem érdemes idáig feszíteni a dolgokat.
Ha van megtakarításotok esetleg, azzal is érdemes számolni. Pl. 80 millió az ingatlan értéke, plusz van 20 millió megtakarítás, akkor ugye 50-50 járna mindkét félnek, de mondhatod azt, hogy a megtakarítás a tiéd, cserébe egy 10-essel kevesebbet kérsz a házból.
"Miért nem ő költözik ki és megy albérletbe, minthogy én megyek a gyerekkel?"
Miért nem te mész albérletbe és a férjed marad a házában a gyerekkel??
27.
Gondolom, hogy benned fel sem merült, hogy pont ugyanolyan joga van az apának is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!