Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért vesznek meg nem 1/1...

Miért vesznek meg nem 1/1 tulajdoni hányadú ingatlanokat?

Figyelt kérdés

Egy ideje rendszeresen figyelem az MBVK oldalát, és gyakoriak a nem 1/1 tulajdoni hányadú árverezések. Ezzel ugye nincs is semmi gond, viszont van, hogy emberek megvesznek 1/2, vagy kisebb tulajdoni hányaddal rendelkező ingatlanokat.

Egy esetben megértem ezt, ha családtag veszi meg, hisz így a családban marad az ingatlan, esetleg nő az ő tulajdoni hányada is (viszont akkor miért nem a behajtót fizették ki, hogy ne kerüljön árverezésre az ingatlan?)


De a másik esetre nem találtam választ. Ha például én, egy random lakásnak megveszem az 1/2-ed részét, az miért jó? Vagy kisebb részét.

Mert természetesen meg tudom vásárolni a maradék részét, ha eladják.

De ha nem? Akkor mi előnyöm származhat belőle?

Ha a társ belemegy, akkor persze el lehet adni, és akár jól is járhatok.

Nade, ha nem, akkor igazából van egy lakásom, ahol lakhatok?


Köszönöm mindenkinek a segítséget!



2022. nov. 12. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha az ár kedvezőnek tűnik, akkor az emberek ilyen "részletkérdésekkel" nem törődnek.
2022. nov. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Sőt, a benne lakó emberekkel sem..
2022. nov. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 olyan ismerősöm is van, akik nem vágták, hogy az 1/2 az a lakás felé.

Aztán nagy öröm volt, hogy milyen kedvező a lakás ára.

Természetesen jött utána a hidegzuhany.

2022. nov. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont itt egy kérdés ami ez alatt volt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__12004864-mi..


A kérdező itt sem tudja mi a tulajdoni, eszmei hányad, bele is keveredett már.

2022. nov. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

"akkor igazából van egy lakásom, ahol lakhatok?"


Már hogy lakhatnál benne?!

2022. nov. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

Mert megveszik árverésen kívül a másik felét is.

Vagy vannak olyan ostobák, mint előttem írták (bár kétlem, hogy a folyamatban senki sem hívja fel a figyelmüket rá, hogy mit csinálnak)

2022. nov. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Megveheted a haz 1/2 reszet de nem tudsz bekoltozni ha mar valaki ott lakik aki korabban birtokolta a masik 1/2 reszt. Aztan mehet a huza-vona hogy vagy eladjatok, vagy megveszed tole, de ha nem akarja eladni neked akkor ki kell hogy fizessen, de kifizetni meg nem tud mert akkor az arveresen megvette volna o, szoval jobb ilyenbe nem belemenni.

A szuleim ahol laknak az a haz nem volt teljesen az oveke mert orokseg es egyik testver is orokolt. Viszont a testver el volt adosodva igy az o resze arveresre kerult. Szuleimnek volt pont penze, a kikialtasi ar sem volt magas, az arveresen csak ok voltak ott veteli szandekkal, igy kikialtasi aron megvettek, igy most mar a teljes haz az oveke.

2022. nov. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármit el lehet adni ha elég olcsón adod.
2022. nov. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%

Végülis beköltözhetsz.

A benne lakónak semmivel nincs több joga benne lakni, mint neked.

Csak ketté kell választani.

2022. nov. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
38%

Én máshogy gondolom,szerintem ez egy befektetés.


Mivel ilyen nagy az infláció mindenki akinek nagyobb pénz van a számláján ingatlanba akarja fektetni a vagyonát, máskülönben a számládon hagyott milliók elinflálódnak


Teszem azt azt megveszed egy győri panellakás 1/2 tulajdon hányadát 8 millió forintért.


A lakások ára folyamatosan megy felfelé,nagy valószínűséggel még a 1/2 tulajdoni hányadot is a későbbiekben többért tudod eladni,mint amennyiért vetted.


Ha pedig a véletlen folyamán mondjuk jó pénzért a másik féltől megtudod vásárolni a másik 1/2 tulajdoni hányadot,akkor nagyon nagyot kaszálhatsz.

2022. nov. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!