Ha valakinek haszonélvezeti joga van az ingatlanon akkor hogyan lehet a nevére iratni a mérőket hogy a számlák őt terheljék és ne a tulajdonost?
A tulajdonos és a haszonélvező együtt elmennek a szolgáltatókhoz és ott óraállásokat dokumentálva átíratják.
Manapság már akár a bérlő nevén is lehet a mérő, ugyanígy lehet a haszonélvezőén is.
A magyar torvenyek igy hatarozzak meg,h a tulaj fizet a haszonelvezo meg ingyen lakik!!
Em tudsz mit tenni. Max eladod vele egyutt.
Kevesen tudják, hogy adóssághalmozás esetén a haszonélvezetet fel lehet függeszteni!
"Az ingatlannal kapcsolatos terheket - a rendkívüli javítások és helyreállítások kivételével - a haszonélvező viseli és a haszonélvezőt terhelik az ingatlan használatával kapcsolatos kötelezettségek is (pl. közüzemi számlák megfizetése).
A tulajdonosnak ellenőrzési joga van, például jogosult megtekinteni, hogy a haszonélvező rendeltetésszerűen használja-e az ingatlant. Ha a haszonélvező például rongálja az ingatlant vagy közüzemi tartozást halmoz fel, akkor a tulajdonos biztosítékot követelhet, amely fedezetet nyújt számára. Ha a haszonélvező nem ad biztosítékot, akkor a tulajdonos bírósághoz fordulhat a haszonélvezeti jog gyakorlásának felfüggesztése érdekében."
Ameddig a neveden az órák, addig te fizetsz, de bíróságon visszaperelheted a haszonélvezőtől, egyidejűleg kérve a haszonélvezet felfüggesztését is, míg az órákat a nevére nem íratja.
Mindenképpen keress fel ügyvédet, aki segítségedre lesz a beadványban!
Ha a Te neveden vannak a mérőórák, akkor szerintem ki is köttetheted azt. Semmi egyebet nem kell tenned villanynál a gyors ügyintézés érdekében, mint azt mondanod, hogy jelenlegi állapotában életveszélyes. Mindegy, hogy nem az... szinte azonnal ott lesznek a szolgáltató dolgozói és lekötik. Víznél szimplán kérni kell a lekötést. Aztán utána ha akar magának vizet vagy villanyt, akkor majd szerződést köt Ő maga. Sokba fog neki kerülni villany esetében, mert korszerűsíteni kell a mérési helyet, hisz ilyenkor új bekötésnek számít. Ha ennyire nincs pénze, hogy nem fizeti még a számlákat sem, akkor ebben az esetben vagy gyertyát gyújt és jár a közkútra vagy inkább önként kiköltözik az ingatlanból.
Nyilván így van, ahogy előttem írták, de adósságot a haszonélvező nem halmoz akkor, ha nem Ő a szolgáltató partnere, ugyanis nem Ő fizeti a számlákat, nem az Ő nevén van. Ez így nem működik, nem működhet, mert ha működhetne, akkor megtehetné azt a tulajdonos, hogy eltervezetten nem fizeti be a számlákat majd perel. Ez akkor igaz, ha a közmű a haszonélvező nevén van és nem fizeti. Akkor igaz az, hogy a tulajdonos ebből a tartozásból kiállhat úgy (egyébként sem az Ő tartozása ez), de kiállhat úgy, hogy a haszonélvezetet is elperelheti!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!