Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ma egy átlag keresetű fiatal...

Ma egy átlag keresetű fiatal már csak mamahotelben lakva képes összeszedni egy önerőre valót?

Figyelt kérdés

Én - itt bevallhatom -, ilyen vagyok. Havi 4-500 körül mozog a bevételem, amivel sajnos még ki is emelkedem a baráti köri átlagból. Cimbim kiment megvalósítani a svájci álmot, de elmondása alapján osztottam-szoroztam és albérlettel mindennel együtt mindössze 50k körüli forinttal tud többet félretenni havonta. Ehhez ha hozzávesszük, hogy nincsenek barátai, csajozási lehetőségei minimálisak, akkor nem hiszem, hogy nagyon megéri rááldozni azt az 5 évet, amíg "megszedi" magát... Én 28 évesen is anyáméknál lakom, de havi 300-at félretéve még marad némi halovány reményem, hogy 2 éven belül tudok venni egy max másfélszobás budapest panelt vagy egyszobás téglát hitelre.

Más hogy van ezzel, mit láttok? Hülyékre nem vagyok kíváncsi, akiknek bejött az élet és 1 milla felett keresnek valahol és azt állítják, hogy ők az átlag (már ha egyáltalán igaz).



2022. jún. 17. 20:54
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
86%

Akik az átlagbér környékén, vagy mélyen az alatt keresnek azoknak semmi esélyük Budapesten saját lakást venni, ha semilyen szűlői segítségre nem számíthat.

De lassan ott tartunk hogy a kis falvakban is meredeken mennek fel az árak


jelenleg érdemes vidékre költözni valamelyik olyan város közelébe ahol van munkahely és nem csak indiaiak vannak, mert ott még talán lehet egy csecse házat venni


Budapesten egy 30 négyzetméteres panellakás is 35 millió környékéről indul, de ha valaki családot szeretne akkor kell 2-3 szoba, ekkor 50-60 milliótól tud lakást venni


Az önrész 30% amita bankok általában kérnek

tehát a 60 misis lakáshoz kell 18 millió önrész, aztán meg fizetheted a 250 ezres havi törlesztőt 25-30 évig


szerinted ez mennyi átlagbéres fiatal tudja megvalósítani


És én a legalacsonyabb lakások árait vettem alapul...:)

2022. jún. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Albérletbe nem is tud sokmindent félretenni az ember.

Ez a mamahoteles mizériát meg nem értem. Mindenre kitalálnak valamit; régen ezzel senki sem foglalkozott.

2022. jún. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Ez régen is így volt, most is így van. Mi a férjemmel inkább úgy csináltuk, hogy egy nagy albérleti szobát béreltünk, a lakásban még volt másik 2 szoba is, így 4 felé ment a rezsi, ami minimális egy panelnál. Kb. 30ezret fizettünk havonta érte.
2022. jún. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
26%

Most 400 vagy 500 ezer?

Bevétel vagy alkalmazotti fizetés?

Elég ciki, hogy havi 200 ezret elköltesz anyádéknál lakva.

2022. jún. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
97%

"Most 400 vagy 500 ezer?"

Közötte mozog, ha tudsz olvasni.

"Bevétel vagy alkalmazotti fizetés?"

Nem tök mindegy milyen címszó alatti jövedelme van?

"Elég ciki, hogy havi 200 ezret elköltesz anyádéknál lakva."

A hátteret úgysem tudod, úgyhogy nem ciki. Lehet, hogy segít nekik, többmindent átvállal. Ennyi megérdemelnek, ha 10-20 évet ráköltöttek, és felnevelték.

2022. jún. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
94%

Hát ja, érezd magad szerencsés helyzetben.


Egyébként havi 300ezer forint az évente 3,6 millió. 3 év alatt már 11 millió és meg is van az önerőd.


Mt akarsz még? Másnak ez 10 évbe telik.

2022. jún. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező neked nincs okod panaszra, a nagy átlagnál jobb helyzeted van. (Ha már csak azt megnézzük mi az átlag vagy medián fizetés és te mennyit keresel.) Az hogy el tudsz tenni évi 3,6 milliót, 5 év alatt 18 milliót az bőven átlagon felüli. És akkor még a kamatokat nem is számoltuk, ha van egy kis eszed és legalább állampapírba teszed, nem a bankszámlán inflálod lekötetlenül a pénzed. Ráadásul gondolom nem mától kezdve indítod a pénzgyűjtést, hanem most 28 éves korod előtt is tettél már félre és mostanra is van valamennyid félretéve.


Egyébként nem osztani akarlak, én is pont veled egykorú vagyok és csak azért van lakásom, mert a családom adott nekem 12 milliót, amit ők is örökségből kaptak. Nekem is volt akkor már 7 millió saját félretett pénzem, annak a javát én is beletoltam, egy kis hitelt is vettem még fel és így lett lakásom tavaly. De ugyanígy ezt látom persze, hogy a saját ismerősi körömben én vagyok a kivétel, a legtöbb barátomnak nem tudom hogy lesz lakása, nem csak mostanában de úgy kb. valaha is ilyen árak vs. fizetések mellett.

2022. jún. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Havi 4-500e


Csak nem egy vigyorgó fejű 3 műszakos targoncás vagy segédmunkás vagy? Amit a Facebook hirdet, Ha már így átlagnak bélyegzed magad?


Vidéken borsodban csak álmodnak 300e fizuról...


Én azt mondom el kell menni hivatásos sofőrnek 5-10 évre, ha okos vagy akkor évi 7-8 milliót félre tudsz tenni. És közben járod a világot.

2022. jún. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 5-ös!


Nem mindegy, hogy bevétel-e vagy fizetés, mert ha tényleg bevétel akkor nem kap 400-500 ezret kézhez.


Ha 200 ezret el kell költenie a szülei miatt akkor mindegy lenne ha albérletben lakna.

Egyébként meg elég ciki 200 ezret elkölteni otthon lakva.

2022. jún. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
95%

9. Ha pl. van autója, annak a fenntartási költsége havonta alsó hangon soktízezer forint kiátlagolva. Egy autónak a benzin csak a fenntartási költségének kevesebb, mint fele.

Mellette elkölt kajára alsó hangon 50-60-at, de simán lehet az picit több is. Mindegy, hogy maga veszi a kaját vagy a szüleinek adja oda rá a pénzt.

Belead a rezsibe.

Ugyanúgy költ gondolom valamennyit minimális szórakozásra, ruházkodásra, személyes higiéniára.


Ezekből már ki is jött a 200 ezer.

2022. jún. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!