Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ma egy átlag keresetű fiatal...

Ma egy átlag keresetű fiatal már csak mamahotelben lakva képes összeszedni egy önerőre valót?

Figyelt kérdés

Én - itt bevallhatom -, ilyen vagyok. Havi 4-500 körül mozog a bevételem, amivel sajnos még ki is emelkedem a baráti köri átlagból. Cimbim kiment megvalósítani a svájci álmot, de elmondása alapján osztottam-szoroztam és albérlettel mindennel együtt mindössze 50k körüli forinttal tud többet félretenni havonta. Ehhez ha hozzávesszük, hogy nincsenek barátai, csajozási lehetőségei minimálisak, akkor nem hiszem, hogy nagyon megéri rááldozni azt az 5 évet, amíg "megszedi" magát... Én 28 évesen is anyáméknál lakom, de havi 300-at félretéve még marad némi halovány reményem, hogy 2 éven belül tudok venni egy max másfélszobás budapest panelt vagy egyszobás téglát hitelre.

Más hogy van ezzel, mit láttok? Hülyékre nem vagyok kíváncsi, akiknek bejött az élet és 1 milla felett keresnek valahol és azt állítják, hogy ők az átlag (már ha egyáltalán igaz).



2022. jún. 17. 20:54
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
Engem ugyan nem sértegetett a kérdező, én le írtam, hogy 50 ezerből megvan a kaja étterembe járással, és hogy igen, ciki, hogy 200 ezer elmegy otthon lakva. Mi albérletben lakunk férjemmel és sehol nem megy el fejenként 200 ezer.
2022. jún. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

#30

"Mert nekem csak ugy tünik hogy kérkedni akarsz az anyagi lehetőségeddel amit vagy elhiszünk hogy annyit keresel amennyit vagy nem.


De azt ne feledd, hogy vannak akik 28 évesen 0 családi háttérel már saját lakásban a saját családjukkal élnek"


Akkor most döntsd el, hogy kérkedni való dolog-e a keresetem és élethelyzetem, vagy szégyellnem kell magam amiatt, ahol tartok.

2022. jún. 20. 12:13
 33/40 anonim ***** válasza:

#31 az a ciki, hogy nem tudsz értelmezni. 100-200 megy el otthon lakva, nem konstans 200.


Inkább az a ciki, hogy te abszolút semmire nem költesz.

2022. jún. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
0%
Miért ne költenék? Múltkor is otthagytam 30 ezret fodrásznál, mégse verek el havi 200 ezret magamra. Hogy van ez kedves?
2022. jún. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
34 nem tudnád abbahagyni ezt a "kedves" meg "cicukám"? Rohadtul úgy hangzik mintha egy homokos mondaná, másfelől rettentő ostoba is vagy.
2022. jún. 20. 18:33
 36/40 anonim ***** válasza:
0%
Valakivel keversz, én nem írtam, hogy cicukám. De ne használj inkább olyan szavakat ismeretlenekre, hogy ostoba, mert az rossz fényt vet rád.
2022. jún. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
Arra használom, akire illik.
2022. jún. 20. 23:41
 38/40 anonim ***** válasza:
5%

Kedves kérdező!


Most nekem is van egy véleményem rólad, de nem szeretek megbántani embereket, veszekedést meg feleslegesnek tartom.


Ha téged zavar, hogy más étterembe jár 50 ezret költve akkor magadban keresd a hibát.

2022. jún. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Egyedül nagyon nehéz, ha csak nincs nagyon kiemelkedő fizud és erős családi háttértámogatásod. 2-en viszont, ha van párod már jóval könnyebb 2 fizuból ezt összeszedni.
2022. jún. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy drágák-e az árak, vagy miért is ilyen magasak, de manapság egyre több az érdekes cikk ilyen téren.


-Első:


Bővülésnek indult a lakáspiaci kínálat, a vevők érdeklődése viszont csökkenni kezdett – állapította meg az Ingatlan.com 450 ezer ingatlanhirdetés adatai alapján.


Itt a link : [link]


-Második:


A kiemelkedő mértékű lakáspiaci drágulás következtében az MNB becslése szerint országos átlagban történelmi magas, 18 százalékos szintre emelkedett a lakásárak túlértékeltsége.


Link:


[link]



- Sőt van egy harmadik ez külföldi:


Az Egyesült Államok két egyik legnagyobb ingatlanközvetítő cége is leépítésekbe kezd: a Compass a dolgozói 10%-ától, a Redfin 8%-tól válik meg - írja a CNBC az SEC közleményére hivatkozva. A leépítések mögött állhat az amerikai lakáspiac lassulására mutató egyre több jel, hiszen a lakáseladások száma hónapok óta csökken, csakúgy mint az új lakáshitelek iránti kereslet.



Link: [link]



Nem tudom mi lesz, de érdekesek ezek a hírek

2022. jún. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!