Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire necces ha a saját...

Mennyire necces ha a saját lakásomat kezdem árulni ingatlanos nélkül?(Budapest, III kerület)

Figyelt kérdés
Meg akartam bízni ingatlanost, de a szerződési feltételek, meg kizárólagosság, meg bánatpénz, meg a tapasztalatok (hogy esetenként hónapokig nem hoznak egy érdeklődőt se), stb eléggé elbizonytalanított. Mennyire gyakori, hogy rossz szándékkal (lopás, betörési célok, stb) jönnek lakást nézni? Ismerősöktől tudom hogy volt régen erre példa (90es évek) de vajon ma is megy még ilyen?
2022. ápr. 25. 20:37
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
51%

Én nem is állítottam olyat, hogy az ingatlanos kimaxolná az árat. Én azt írtam, hogy bár útálom, hogy az eladó ügynökének be kell valljam, hogy kb meddig vagyok hajlandó elmenni, de elviselem ezt az árfelhúzó hatást, mert azért nem maximalizál, mert a gyors üzletben is érdekelt.


Én annak örülnék, ha az ingatlanos jutalékának kihagyásával a tulajjal tudnék majd megegyezni, lehetőleg olyannal, akit pár hónapja már puhít a piac, és belátta, hogy annyit nem kap érte, amennyire vágyott.

2022. máj. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:

fu mennyi válasz jött, érdekes volt végolvasni, köszi midenkinek!


Annyit hozzáfűznék, hogy az hogy az ingatlanosnál mindenki kitölt egy papírt, hogy megnézett egy lakást, az valóban ad némi megnyugvást (esetelges betörési terepszemle esetén) Kérdés hogy egy budapesti panelt mennyire nézegetnek betörés hajlammal rendelkező emberek..


Amúgy hozzáteszem, egyelőre felhagytam az eladási szándékkel. Mint megtudtam, ha az ingatlanos talál vevőt annyiért, amennyiért meghirdette nekem a lakást, nekem muszáj áldásomat adni a vételre. Ez logikus, viszont az én szempontomból nem előnyös, mert mi van ha éppen akkor pár héten belül én nem találok magamnak megfelelőt (meglátok egy jó lakást ingatlan.com-on, általában 2 hét múlva már nincs fenn, mert már le van foglalózva) Kényszerből meg nem akarok költözni. Elég patthelyzet, de ez van. Plusz jön a nyár, utazgatás, stb, majd ősszel talán belevágok


Amúgy meg múltkor egy portfolios podcastben beszélgettek arról, hogy pont a panel az, aminek elég jól be lehet lőni az árát, mivel elég sablon lakások, éppen ezért hamar el is mennek, és az alkupozíció is a leggyengébb a vevő részéről

2022. máj. 4. 20:34
 43/47 anonim ***** válasza:
51%
Ja, aláfirkant egy sajtcelit. Amin bemondásra vannak adatok. Vagy azt gondolod személyit fog kérni az ügynök? :)
2022. máj. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 Miss Endzsi ***** válasza:
34%
Kérnek személyit, nálunk kötelező.
2022. máj. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
47%
Tudjuk Bözsi...
2022. máj. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 Miss Endzsi ***** válasza:
Fél éve már megbeszéltük, hogy nem vagyok Erzsébet, nem értem, honnan jön ez neked.
2022. máj. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Ez a normális, mi is most így adtuk el (IX.kerület)
2022. máj. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!