Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire necces ha a saját...

Mennyire necces ha a saját lakásomat kezdem árulni ingatlanos nélkül?(Budapest, III kerület)

Figyelt kérdés
Meg akartam bízni ingatlanost, de a szerződési feltételek, meg kizárólagosság, meg bánatpénz, meg a tapasztalatok (hogy esetenként hónapokig nem hoznak egy érdeklődőt se), stb eléggé elbizonytalanított. Mennyire gyakori, hogy rossz szándékkal (lopás, betörési célok, stb) jönnek lakást nézni? Ismerősöktől tudom hogy volt régen erre példa (90es évek) de vajon ma is megy még ilyen?
2022. ápr. 25. 20:37
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
21%

9-es

"Nem akkora dolog pár érdeklődőnek megmutatni a lakást. Főleg, hogy az ingatlanos mikor mutatná akkor is ott kéne legyél."


Ez nettó csacsiság.

Három éven belül két lakást adtam el, főleg a második volt necces ( VIII. kerület, lepusztult, 100 éves ház...). Nekem sem humorom sem időm nem volt az érdeklődőket kísérgetni, vitázni, hallgatni az alku-próbálkozásaikat. Ráadásul mindkét lakás kb. 20 Km-re volt az otthonomtól, Bő másfél óra lett volna minden egyes érdeklődőnél beautózni a belvárosba, parkolóhelyet vadászni, hazaautózni. Egyszer odamentem, odahívtam 1 -1 óra eltéréssel három ingatlanos, mindegyik kapott egy - egy kulcscsomót,egyiknél sem írtam alá kizárólagos szerződést, és ezzel részemről az eladás le volt tudva. Ők mentek az érdeklődőkkel, és egyszer sem kellett ott lennem! Mindkét lakás két héten belül elkelt, én a vevőkkel csak az ügyvédeknél találkoztam először (azt is az ingatlanos intézte).

2022. ápr. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
89%

Az ingatlanos nem kér erkölcsi bizonyítványt az érdeklődőktől, így a személye semmiben nem garancia, hogy akit odahoz, az nem fog holnapután betörni.

Ennyit erről a biztonságról!


Nekem volt házam 130 km-re a lakhelyemtől, ezért ingatlanos volt megbízva.

Közel 1 évig nem történt semmi, majd ezt meguntam, lefotóztam (sokkal jobb képekkel, mint amit az ingatlanos csinált) és meghirdettem.

A hirdetésben megadtam 2 hétvégét, amikor ott tartózkodtunk a megtekinthetőség miatt, "nyílt napként" meghirdetve. Aki akart jött, aki nem, az nem.

10 nap alatt eladtam, ráadásul drágábban mint ami hirdetésben szerepelt, mert ketten egymásra licitáltak.

2022. ápr. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 Miss Endzsi ***** válasza:
4%
Ez most olyan, mint van egy jó vízvezetékszerelő ismerősünk. Csinál olyat, hogyha pl, elég volt megpumpálni a WC-t még bent marad fél órát és kijön utána, hogy 50 ezer lesz.
2022. ápr. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 Miss Endzsi ***** válasza:
13%
Vagy ott vannak a könnyűszerkezetes házkivitelezők, ott aztán van kóklerség nagy számban, vagy, amikor az sztk-ban vérvétel nélkül felírják azt a fogamzásgátlót, ami után jutalék jár, vagy a vendéglátós nagy részét nem jelentik be. Mindenhol ott vannak a szélhámosok.
2022. ápr. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
27%

22-es

"Az ingatlanos nem kér erkölcsi bizonyítványt az érdeklődőktől, így a személye semmiben nem garancia, hogy akit odahoz, az nem fog holnapután betörni.


Ennyit erről a biztonságról!"


Miért, ha te mutatod meg, te kérsz erkölcsit az érdeklődőktől? Mi a garancia arra, hogy akinek te mutatod meg az nem tör be utána?

De nyilván ha kulcsot adok három ingatlanosnak is, akkor az a lakás már eladásra vár, nincs benne érték, amiért érdemes lenne betörni.

2022. ápr. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
86%

#25

Természetesen semmi garancia nincs rá, de én a kérdésre válaszoltam, ahol az ingatlanosról, mint "plusz biztonsági tényezőről" volt szó.

Valamint a Kérdezőhöz szólt a válaszom, aki nem üres lakást árul, hanem benne lakik, így a reakciód felém érthetetlen, de azért köszi, hogy fáradoztál!

2022. ápr. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
88%
Vicces, ahogy itt ingatlanosok és leendő ingatlanosok próbálják győzködni a népet.
2022. ápr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 Miss Endzsi ***** válasza:
0%
Nekünk is van ingatlanosunk :D. Mindig lesznek olyan helyzetben emberek, akiknek megéri.
2022. ápr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%
Volt olyan "ingatlanos", amit felhívtam és leeegyeztetett nekem egy időpontot a tulajjal (aki a lakásban lakott), és maga az ingatlanos el se jött... ez már végkép minek? Jó ha valaki nem lakik az eladandó ingatlanban és még csak a közelében se annak megérheti ingatlanos, de a többinek mindek?
2022. ápr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 Miss Endzsi ***** válasza:
0%
Sokakat megijeszt az adásvételi, megfelelő ügyvéd találása, inkább fizetnek többet, csak ne nekik kelljen intézni.
2022. ápr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!