Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire necces ha a saját...

Mennyire necces ha a saját lakásomat kezdem árulni ingatlanos nélkül?(Budapest, III kerület)

Figyelt kérdés
Meg akartam bízni ingatlanost, de a szerződési feltételek, meg kizárólagosság, meg bánatpénz, meg a tapasztalatok (hogy esetenként hónapokig nem hoznak egy érdeklődőt se), stb eléggé elbizonytalanított. Mennyire gyakori, hogy rossz szándékkal (lopás, betörési célok, stb) jönnek lakást nézni? Ismerősöktől tudom hogy volt régen erre példa (90es évek) de vajon ma is megy még ilyen?
2022. ápr. 25. 20:37
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

Miss Endzsinek reagálnék

1: szó nem volt arról hogy bárkivel leszerződtem volna. Eddig hajlottam rá, de most kezdek biztos lenni benne, hogy nem kell ingatlanos közvetítő

2: "mekkora genyaság a másikkal szemben." Ennyi erővel bemegyek a CBA-ba, körülnézek, konstatálom hogy minden nagyon drága, ránézek az árukeresőre, majd átmegyek az auchanba ahol megveszem fele annyiért, akkor nekem utólag fizetnem kéne a CBA-nak mert hiszen ott is az üzemeltető beleöl egy csomó energiát, mégse nála veszem meg?

3. minek adnám le a kulcsot? itt lakom. Nélkülem meg ne jöjjön már senki a lakásbomba. Ha egy üres lakásról lenne szó ami messze is van tőlem az más lenne

2022. ápr. 25. 22:08
 12/47 A kérdező kommentje:
Amikor legutóbb ingatlan eladásba keveredtem, időnként én lettem megbízva (még gimisként) hogy délután legyek otthon, mert jönnek megnézni a lakást. Mindent én mondtam el a lakásról, a környékről, a közlekedésről, stb. Az ingatlanos meg sem szólalt, csak jött utánam és ő is nézelődött. A végén elköszöntünk, de a határán voltam hogy megkérdezem az h ő pontosan minek is jött. A tekintetéből azt láttam, hogy egy kicsit ő is érzi hogy itt és most nemsok értelme nem volt a jelenlétének, azon túl hogy az ingatlan.com-on nem az én számom volt kinn hanem az övé
2022. ápr. 25. 22:13
 13/47 Miss Endzsi ***** válasza:
0%
Ez olyan, mint megkérek valakit fessen le, aztán találok jobbat, akkor is illik kifizetni az elsőt, aki ugyanúgy tett időt bele, pénzt, már csak maga a hirdetésért is fizet. Azért szokták akkor is odaadni a kulcsot, ha otthon lakik az ügyfél, mert sokan munkaidőben jönnek nézni a házat.
2022. ápr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 Miss Endzsi ***** válasza:
0%
Nyilván, mint minden szakmában vannak kóklerek, ahogy rengeteg balfék kamu kivitelező van, úgy ez itt is jelen van.
2022. ápr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
100%
Többször adtam el lakást, sose volt 20-nál több nézőm, 20x30 perc pedig megér pár milliót, nem? Egyébként most 4 vagy 5 nézőm volt csak, mire elkelt.
2022. ápr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:

[link]


itt is vannak ám érdekes idézetek


Köszönöm a válaszokat, azt hiszem meghirdetem én magam

2022. ápr. 25. 22:37
 17/47 anonim ***** válasza:
100%
Manapsag luzer, aki ingatalnost biz meg-leszamitva azt az esetet termeszetesen, ha maga nem tudja mutatni a lakast, mert mondjuk mas varosban van. En utalom a sok lusta embert aki nem kepes lefotozni a lakasat es meghirdetni. Igy kenytelen vagyok az ingatlanost hivni, aki gyakran fel se veszi, hetvegen nem dolgozik, meg eleve harom felet kell osszehozni ketto helyett.
2022. ápr. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek kötelező szerződési feltételek. Nálam is több ingatlanos jelentkezett amikor meghirdettem egy házat. Odajöttek, mondtak valamit, mondtam, hogy az nekem így nem jó, aztán megállapodtunk, hogy akkor enged a százalékból, nem kizárólagos a szerződés, stb.

Mi az a bánatpénz? Mert ilyenről egyiknél sem volt szó. Aki meg nem akart engedni, annak megköszöntem a megkeresést.

2022. ápr. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 Miss Endzsi ***** válasza:
22%
Kárátalány. Ha megkerülöd az ingatlanost kizárólagosnál, akkor számítják fel a jutalék 20—30 százalékát.
2022. ápr. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
94%
Értem, köszönöm. Mondjuk ha valaki olyan hülye, hogy kizárólagost köt, aztán utána megkerüli az ingatlanost, akkor meg is érdemli.
2022. ápr. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!