Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit tehetek ebben az esetben?...

Mit tehetek ebben az esetben? Reklamálhatok az előző tulajdonosnak?

Figyelt kérdés

Tavaly vettem egy házat, aminek idáig a belső felújításával foglalkoztam. Most került sorra a kert, és fura módon süppedt a talpam alatt a talaj amit eddig nem vettem észre. Felástam, és rengeteg gumi van föld alatt. Apró granulátum amit a cipőgyártáshoz használtak fel, irdatlan mennyiségben.


Rengeteg, legalább 15 kobmeter lehet becsléseim szerint. Írtam az eladónak hogy ez mi a fene, mondta hogy ott nem ástak sose, de régen cipogyarosnak volt valami műhelye ott valamikor 30 éve...


Nem hagyott nyugodni a dolog, nem hiszem hogy nem tudtak róla. Körbejártam a szomszédokat is. Kiderült hogy tudtak róla az előző tulajdonosok, olyannyira, hogy régen adtak is el ebből a gumiból, sőt mi több, az önkormányzat már 15 éve felszolitotta őket, hogy számolják fel. Nem tették, csak kevés föld ment rá meg durva...


Nagy a telek, nem néztem át minden negyzetcentimetert. Erről viszont bizonyítható a tudtak, és nem mondták el nekem.


Ennek a felszámolása rettenetesen költséges, kit terhel?


2022. márc. 29. 15:04
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
hihetetlen. hogy kerult az a sok gumi oda?? nagyon remelem hogy be tudod huzni az eltakaritas arat az elozo tulajon
2023. márc. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Állítólag cipőgyárhoz volt itt valami raktár, nem is érdekel, aki ilyet elhallgat, az rettenetesen rossz ember.


Igazából még kedves is vagyok hogy csak az elvitel árát kértem, azóta rengeteget kellett még takarítani, mert ahogy a bobcat hozta-vitte a gumit, szétszóródott az egész telken, plusz tönkrement a tavaly ültetett fű, Hetekig eltart még a takarítás :(

2023. márc. 26. 10:50
 23/28 anonim ***** válasza:
21: sztem max hivatalos úton fogja tudni ezt behajtani
2023. márc. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

#23: már elindult a fizetési meghagyás, ha ellentmond és nem fizet, akkor indul a per a bíróságon, és persze annak a költségét is fizetheti.


Sajnos ezt nem tudom annyiban hagyni, nem is fogom.

Úgyhogy most épp várakozunk. Ha letelik 15 nap és nem mond ellent, akkor végrehajtást kérek (akkor végrehajtható), ha pedig ellentmond, akkor per. Jó esetben 15 napon belül fizet. Meglátjuk.

2023. márc. 26. 11:25
 25/28 anonim ***** válasza:
hat ez hihetetlen, mi kart okozhatott a talajban az a sok gumi. nagyon remelem hogy sikerul bevasalnod a penzt kerdezo
2023. márc. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Írok majd a fejleményekkel kapcsolatban.


Egyébként csak hogy vizuálisan is érthető legyen, így nézett ki a feltárás:


[link]


Végeláthatatlan mennyiségben..

2023. márc. 29. 10:17
 27/28 anonim ***** válasza:
Jáj... kitartás!
2023. márc. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. márc. 29. 11:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!