Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit tehetek ebben az esetben?...

Mit tehetek ebben az esetben? Reklamálhatok az előző tulajdonosnak?

Figyelt kérdés

Tavaly vettem egy házat, aminek idáig a belső felújításával foglalkoztam. Most került sorra a kert, és fura módon süppedt a talpam alatt a talaj amit eddig nem vettem észre. Felástam, és rengeteg gumi van föld alatt. Apró granulátum amit a cipőgyártáshoz használtak fel, irdatlan mennyiségben.


Rengeteg, legalább 15 kobmeter lehet becsléseim szerint. Írtam az eladónak hogy ez mi a fene, mondta hogy ott nem ástak sose, de régen cipogyarosnak volt valami műhelye ott valamikor 30 éve...


Nem hagyott nyugodni a dolog, nem hiszem hogy nem tudtak róla. Körbejártam a szomszédokat is. Kiderült hogy tudtak róla az előző tulajdonosok, olyannyira, hogy régen adtak is el ebből a gumiból, sőt mi több, az önkormányzat már 15 éve felszolitotta őket, hogy számolják fel. Nem tették, csak kevés föld ment rá meg durva...


Nagy a telek, nem néztem át minden negyzetcentimetert. Erről viszont bizonyítható a tudtak, és nem mondták el nekem.


Ennek a felszámolása rettenetesen költséges, kit terhel?


2022. márc. 29. 15:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Jogos a reklamálás,mert tulaj eltitkolta ezt a környezet kárositást.
2022. márc. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
80%
Kérdés hogy ennyi idő elteltével hogyan biznyítod hogy tudtak róla, ha ők tagadják.
2022. márc. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk rokonok jártak úgy, hogy az előző tulaj (egy beruházó) eladta a termőföld réteget a telekükről. Úgy tudom, sikerült valami kártérítést kapniuk, hogy visszapótolhassák.

Hogyha az önkormányzat már felszólította őket, akkor ennek csak van nyoma és így bizonyítható, hogy tudtak róla.

2022. márc. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
a szomszedok tanuskodhatnanak is
2022. márc. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
A szomszédok készek tanúskodni és az önkormányzat is előkeríti a papírt, hogy emiatt már figyelmeztették őket nem egyszer.
2022. márc. 29. 16:42
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Akkor innentől ügyvédhez fordulj. A gumit el kell tüntetni, és ki kell fizettetni a régi lakókkal.
2022. márc. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
akkor nyert ugyed van kerdezo
2022. márc. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat. Első körben békésen próbálom vele megoldani, aztán jogi útra terelem a dolgot.
2022. márc. 29. 19:41
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Gondolod ha eddig nem vitte el magától, akkor most fut és fizet, vagy elhordatja. De igazad van, vele.

De mindezt tedd írásba, hogy ennek is nyoma legyen.

2022. márc. 30. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha van önkormányzattól papìrod, hogy jeleztek neki vagy a szomszédok tanúskodnak, hogy tudtak róla, akkor nyert ügyed van. Már csak az egyik is elég lenne. Amúgy ha tényleg ekkora mennyiség van elég drága kör lesz. Egy kéttengelyes autó óradíja 8-12 ezer ft. A munkagép ami megpakolja dettó, plusz kiszallási költsége. Aztán ha ekkora a mennyiség ès veszélyes anyag akkor még ingyen le se rakhatod. Drága kör lesz. És akkor amit kiszedtél még vissza is kell tölteni normális anyaggal ahol anyagár és szállìtàsi ár megint van.
2022. márc. 30. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!