Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy lehetek ilyen szerencsétl...

Hogy lehetek ilyen szerencsétlen, hogy pont most a legrosszabbkor jött össze a pénz saját lakásra?

Figyelt kérdés

A szüleim már lassan másfél éve szenvedtek egy ingatlan eladásával, amiből nekem is adnak pénzt megbeszélés alapján. Sajnos apukám és az ingatlan másik tulaja kapzsik voltak és 5 millióval drágábban hirdették meg tavaly nyáron, mint amennyiért én is mondtam hogy hirdessék meg és amennyiért mindenki láthatta ép ésszel a hirdetéseket nézve, hogy a hasonló ingatlanok annyiért mennek. Nem is kelt el az ingatlan egész nyáron, ősszel, télen. Hanem csak most február végén, amikorra nagy nehezen levitték a hirdetési árat arra a környékre, ahol már nyáron is meg lehetett volna hirdetni. Ez egyébként egy vidéki kisvárosban családi ház volt és most vidéki nagyvárosban vennénk egy lakást. Ez utóbbiak ára viszont brutálisan elszállt most kb. fél év alatt. Ami lakás még ősszel vagy a télen is 20-21 millió volt, azokat most 25-26 millióért árulják. Nekem van 5 millióm, kapok a szüleimtől 10 milliót és a többire még hitelt veszek fel. De ami törlesztőm lett volna még ősszel lakást véve is 40 ezer forint, az most az áremelkedés és a hitelkamatok emelkedése miatt lesz vagy 90 ezer forint. Lehet nektek akik fél milliót vagy többet kerestek egy hónapban ez nem tűnik nagy pénznek, de az én fizetésemhez képest ez sok pénz. Meg ne is konkrétan az összegeket nézzétek, nem ez a történet lényege.


Mit tegyek? Hogy tudnám ezt magamban feloldani lelkileg? Nyilván iszonyú hálás vagyok apának, amiért segít az ingatlan vásárlásomban. De mellette nagyon szomorú is, amiért ilyen buta módon tudta csak eladni az ingatlant és emiatt a pár hónap csúszás miatt 5 millióval több hitelt fizethetek majd a következő években, mert közben annyit emelkedtek az árak. Iszonyú szerencsétlennek érzem magam, pedig elvileg örülnöm kellene, hogy lesz saját lakásom.


2022. márc. 22. 08:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Vagy még gyűjtessz egy keveset, hogy kisebb legyen a hitel vagy elfogadod azt, hogy drágulnak jelenleg a hitelek. Nem egyszerű az élet.
2022. márc. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

[link]


Az alap kamat 4,4%!!! Erről beszéltem, ezt a "speciális katonai műveletek" generálták, áprilisban jön a következő emelés várhatóan +0,5%!


Ez euro még mindig csak 375! 350-360 a cél!


Ez ~6,5% THM-et eredményez, a korábbi példánál maradva

13,5m, 25 évre, 2021.03-ban 69000 Ft/hó(3,68% THM)

13,5m, 25 évre, 2022.03.22 84000 Ft/hó (5,5% THM)

13,5m, 25 évre, 2022.03.25 91200 Ft/hó (6,5% THM: a hitel kalkulátorok jelen még nem kompenzáltak, kell pár nap hozzá)


2 és 4 voltam

2022. márc. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!