Mennyire bonyodalmas helyrajzi szám szerint kettéválasztani két használati megosztással megosztott újépítésű társasházi lakást?
Nem mindig lehet megosztani. Mi is sok ilyenbe futottunk bele. Az önkormányzat x lakás építésére ad engedély, a vállalkozó meg felépít x+2-t.
Volt, aki a képünkbe hazudta, hogy miután elkészült majd meg tudjuk osztani/tudunk rá társasházat alapítani, csak úgy derült ki, hogy az ügyvédünk bele akarta íratni a szerződésbe, hogy az ő felelősségük és 1.5x-ös kötbért fizet és semmis a szerződés, ha nem csinálja meg.
Akkor közölte, hogy nem vállalja, mert nem is lehet...
Olvasd el ezt a cikket, nagyon nehéz lesz utólag is albetétesíteni a lakásokat, ugyanis nem véletlenül kapott ennyire engedélyt. Nem úgy van ám az, hogy menet közben mást épít, bár lefogadom, hogy a vállalkozó kezdettől tudta, hogy emeletenként több lakás lesz, csak egyszerűbb volt így engedélyeztetni.
Így van, igazuk van a fentieknek. Egy közeli ismerősöm is így vette, neki is azt hazudta a vállalkozó, hogy majd utólag szét lehet választani legálisan, aztán persze nem lehetett. És emiatt hitelt sem vehetett fel rá, mert konkrétan két tulajdonosa van a lakásának papíron.
Beköltözött, szereti a lakást, de máshonnan kellett pénzt szerezni, rokonok bevonásával, más ingatlanra jelzáloghitelt vettek fel.
Az értéke pedig meghatározhatatlan, mert hogy így mennyiért lehet eladni, azt meg sem lehet jósolni, nem vonatkoznak rá a helyi négyzetméterárak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!