Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire bonyodalmas helyrajzi...

Mennyire bonyodalmas helyrajzi szám szerint kettéválasztani két használati megosztással megosztott újépítésű társasházi lakást?

Figyelt kérdés
Egy újépítésű társasházról lenne szó amelynek az egyik lakására lennék érdeklődő/vevő. Az eredeti építési terv és engedély szerint a felső és a középső szint egy lakást alkotott volna, de a kivitelező később rájött, hogy különválasztva könnyebben értékesíteni tudná azokat, így műszakilag kettéválasztotta a két lakteret külső lépcsőházi bejáratokkal, bejárati ajtókkal és külön mérőórákkal. Mivel azonban egy helyrajzi szám alatt fut majd tovább a két ingatlan, használati megosztással lesznek jogilag megosztva ami allítolag a későbbiekben, ha megalakul a társasház, bármikor kettéválasztható lesz. Mivel a beruházó már nem akar ezzel foglalkozni, ez már az új lakók közös feladata lesz. Mennyire bonyodalmas a helyrajzi számok szerinti kettéosztás? Amíg ez nem történik meg, milyen hátrányai vannak a használati megosztásnak?

2021. szept. 20. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
A kérdés nettó hülyeség, a kivitelezőnek miért érdeke mindez? Főleg hogy a beruházót meg nem érdekli.
2021. szept. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Nem mindig lehet megosztani. Mi is sok ilyenbe futottunk bele. Az önkormányzat x lakás építésére ad engedély, a vállalkozó meg felépít x+2-t.


Volt, aki a képünkbe hazudta, hogy miután elkészült majd meg tudjuk osztani/tudunk rá társasházat alapítani, csak úgy derült ki, hogy az ügyvédünk bele akarta íratni a szerződésbe, hogy az ő felelősségük és 1.5x-ös kötbért fizet és semmis a szerződés, ha nem csinálja meg.


Akkor közölte, hogy nem vállalja, mert nem is lehet...

2021. szept. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Olvasd el ezt a cikket, nagyon nehéz lesz utólag is albetétesíteni a lakásokat, ugyanis nem véletlenül kapott ennyire engedélyt. Nem úgy van ám az, hogy menet közben mást épít, bár lefogadom, hogy a vállalkozó kezdettől tudta, hogy emeletenként több lakás lesz, csak egyszerűbb volt így engedélyeztetni.


[link]

2021. szept. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

Így van, igazuk van a fentieknek. Egy közeli ismerősöm is így vette, neki is azt hazudta a vállalkozó, hogy majd utólag szét lehet választani legálisan, aztán persze nem lehetett. És emiatt hitelt sem vehetett fel rá, mert konkrétan két tulajdonosa van a lakásának papíron.

Beköltözött, szereti a lakást, de máshonnan kellett pénzt szerezni, rokonok bevonásával, más ingatlanra jelzáloghitelt vettek fel.

Az értéke pedig meghatározhatatlan, mert hogy így mennyiért lehet eladni, azt meg sem lehet jósolni, nem vonatkoznak rá a helyi négyzetméterárak.

2021. szept. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi tanácsokat, válaszokat!
2021. szept. 22. 11:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!