Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan deríthető ki a helyrajz...

Hogyan deríthető ki a helyrajzi szám, ha csak koordinátákat tudunk a google maps-ről?

Figyelt kérdés

Egy barátomnak van egy telke vidéken, és szeretné eladni. Az útnak szerinte nincs neve, ahol ez a telek van (egy földútról nyílik), és nem tudja a házszámot sem, sőt szerinte ott nincs is olyan. Google maps-en meg tudja mutatni, és így GPS koordináták is vannak hozzá. Valamikor 2000 körül vette, de nem találja az adásvételi szerződést, így szeretne egy tulajdoni lapot lekérni róla, de ahhoz meg helyrajzi szám kell, és azt sem tudja fejből.


A mepar-on koordináta alapján megtaláltam neki a blokk azonosítóját, amin belül a telke található, de a helyrajzi szám ott nem derül ki.


Mit lehet ilyenkor csinálni? A Földhivatalban segítenek neki szerintem, de az kérdés, hogy akármelyikben meg tudják-e ezt keresni neki, vagy le kell utaznia az illeték hivatalba, és csak ott tudják a blokkon belül megmondani neki pl. a neve alapján, hogy melyik helyrajzi szám alatt található az ő telke?


Esetleg van más megoldás, amivel on-line is kideríthető valami adat (cím vagy helyrajzi szám) róla, és nem kell hivatalba mennie?


2020. jún. 16. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én földhivatalban, a térkép alapján tudtam meg a helyrajzi számot, ott eleve rá van írva a jelölt ingatlanokra.

Nem kellett sehova utaznom, a legközelebbi földhivatal segített.

(Igaz, ez 6 éves történet)

2020. jún. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2020. jún. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Felhívja telefonon a földhivatalt és megkérdezi ugyanezt??? 🤔

Esküszöm, nem ertelek benneteket sokszor.

És igen, még azt is siman megmondjak hogyan deritsd kj a hrsz-t

Mondjuk a helyi önkormanyzat epitesi osztalyan is kezdheti, nalunk digitalisan fent van a terkep.

Ha nem hazszamos a telek, akkor minden ezzel kapcsolatos irat hrsz-re jön. Nem kapott az elmúkt 10 evben semmilyen hivatalos levelet ezzel kapcsolatban? Nincs semmilyen közmű, nincs egy szamla, ami erről jött?

2020. jún. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha hazszamos a telek, akkor online hazszam alapjan bele tud tekinteni a tul lapba, le is tudja kerni, ha van ugyfelkapuja.

Ha van hazszam, akkor az onkormanyzat ep osztalya megmondja a hrszt

2020. jún. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#3

"Felhívja telefonon a földhivatalt és megkérdezi ugyanezt??? 🤔

Esküszöm, nem ertelek benneteket sokszor."


Elolvastad figyelmesen a kérdést?

Mit kérdez meg telefonon?

- Jó napot kívánok, Jóska Géza vagyok és érdekelne a helyrajzi számom!

- Hol van a telek?

- Pácsgorgoládon, a templomtól 5 km-re, a görbe körtefától balra, a húgyos Józsi bácsitól 10 perc sétára!

- Máris nézem önnek!

Valahogy így képzelted el?

Csak térképen tudja megmutatni, pont a hrsz. kell neki, amivel beazonosítható lenne.

2020. jún. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, az eKözműves link (#2-es válasz) segített megtalálni a helyrajzi számot.


Egyébként semmi közmű nincs rajta, így közmű számlát sem kaphatott róla. Legfeljebb a hatóságok kereshették volna valami (pl. telek?) adó, vagy a parlagfű miatt (az is csak egy adó, ha úgy vesszük), de állítólag nem tették ők sem. Mindenesetre megoldódott, köszönjük mindenkinek a segítséget!

2020. jún. 17. 12:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!