Matekban valaki tud segíteni?


Egy négyszög pontjai derékszögű koordinátarendszerben: (3;4) (5;7) (2;5) (9;6). Mekkorák a négyszög szögei?


Nem csak ennyi a feladat, de csak ezt nem tudom. Elég egy képletet írni.



2020. ápr. 19. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Rajzold fel a négyszöget a koordinátarendszerben. A Pythagoras-tétel segítségével ki tudod számolni az oldalai hosszát, valamint az átlók hosszát (utóbbiból elég az egyik). Ha egy átló megvan, a négyszög szétesik 2 db háromszögre, melyeknek minden oldala ismert. A szögek kiszámíthatók a koszinusztétel segítségével, és innen nem nehéz a négyszög szögeit megkapni.
2020. ápr. 19. 19:48
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

AB(6,2) => |AB|=sqrt(40)

AD(-1,1) => |AD|=sqrt(2)

AB*AD=-6+2=-4

cos(alfa)=AB*AD/(|AB|*|AD|)=-4/sqrt(80) => alfa=116,57°

A többi hasonlóképpen.

2020. ápr. 19. 19:52
 3/5 A kérdező kommentje:

Az elsőnek írom, hogy a pithagoras tételt nem tudom felírni, mert ez nem egy általános négyszög. Nem minden szöge derékszög, így nem alkalmazható. Azért köszönöm a válaszokat, főleg a másodikat.

(Nem értékeltem egyikőtök válaszát se)

2020. ápr. 19. 21:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Alkalmazható, mert maga a koordinátarendszer derékszögű. A négyszög egy oldala lesz az átfogó, a befogók pedig az oldalhoz tartozó pontok koordinátáinak különbségei (külön-külön az x és y tengelyen).
2020. ápr. 19. 22:27
 5/5 A kérdező kommentje:
Így érthető. Köszönöm
2020. ápr. 19. 22:31