Egy mértani sorozat első tagja 3, negyedik tagja 21. Mi a második, és harmadik tag?
Ha páratlan számban hiányoznak a számok, azt meg tudom csinálni, de ez nem megy. Nem kell konkrét eredmémy, elég a számolás menete.
(Pl. Ezt meg tudom csinálni: egy mértani sorozat első tagja 3, ötödik tagja 42. Mennyi a 2., 3., 4. tag?)
2020. ápr. 14. 19:57
1/4 anonim válasza:
Megoldod a 3*q^3 = 21et és ha megvan a q, akkor a második tag 3q, a harmadik 3*q^2.
Te hogy számolsz?
2/4 anonim válasza:
3/4 anonim válasza:
Egyébként általánosan: Első tag a1, n-edig tag an.
1) Oldd meg az a1*q^(n-1)=an-t q-ra.
2) 2.tag: a1q
3.tag: a1*q^2
Stb
k-adik: a1*q^(k-1)
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A 2.tag 9, a 3. 15.
2020. ápr. 15. 21:31