Tudnátok légyszíves segíteni 10. -es matekban? (SOS! )


Sziasztok!

Holnap írunk matematikából "szöveges feladatok másodfokú egyenletek" témakörrel.

A problémám az lenne, hogy szinte semmit nem értek belőle és nagyon hálás lennék ha valaki lenne olyan kedves és elmagyarázná nekem átfogóan az egész menetét érthetően. Az alábbi linkeken találhatjátok meg a hozzá kapcsolódó feladatokat:


[link]

[link]


Minden apró segítség nagyon fontos lenne, mert nagyon nem megy és nem szeretnék sz*r dolgozatot írni. Negatív kommenteket legyetek szívesek mellőzni, köszönöm szépen előre is :)



2020. jan. 6. 22:34
 1/4 A kérdező kommentje:

Tényleg minden egyes apró segítség nagyon jól jönne most, már rég óta itt szenvedek vele.

Az is segítség, ha egyetlen egy feladatot a sokból levezettek, minden jól jön, csak valami hátha segít elindulni, hogy megértsem. Tanárra számítani nem lehet.

Köszönöm előre mégegyszer. 😊

2020. jan. 6. 22:38
 2/4 anonim válasza:
100%

113/1


Az a lényeg, hogy felírod egyenlettel azt, amiből kapod a számot = amit kaptál

Itt: x*(x+1) = x + 25


Felbontod a zárójelet:x^2 + x = x + 25


Kivonod az x-et mindkét oldalbol: x^2 = 25


Gyököt vonsz : x= 5 és x= -5


Nem tudom ez így segített egy kicsit, de remélem:D

(Ha nagyon gagyi, akkor bocsi:)

2020. jan. 6. 23:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1. x * (x + 1) = x + 25

x² + x = x + 25

x² = 25

.

2. A téglalap folyó felőli oldala a, a másik oldal b.

Tudjuk, hogy ab = 800

Azt is tudjuk, hogy a + 2b = 100

Két egyenlet, két ismeretlen. A második egyenletből kifejezzük b-t.

2b = 100 - a

b = 50 - a/2

Ezt használjuk az első egyenletben.

a * (50 - a/2) = 800

-1/2 a² + 50a - 800 = 0

a² - 100a + 1600 = 0

Ezt kell megoldani.

.

3. A derékszögű háromszög területe a*b/2.

Erről tudjuk, hogy 55, vagyis ab = 110

A Pitagorasz-tétel szerint a² + b² = 221

Két ismeretlen, két egyenlet.

Az első egyenletből kifejezzük b-t, b = 110/a

Visszahelyettesítve: a² + 12100/a² = 221

Szorozva a²-tel: a⁴ + 12100 - 221 a² = 0

a² helyett mondjuk, hogy csillámpóni! Ekkor:

csillámpóni² - 221 csillámpóni + 12100 = 0

Ezt megoldva csillámpóni1 = 121, csillámpóni2 = 100

Tehát a1 = +11, a2 = -11, a3 = +10, a4 = -10 Mivel háromszögről van szó, a negatív értékek kiesnek.

A megoldás:

a1 = 11, b1 = 10

a2 = 10, b2 = 11

.

4. 5 t² = 10

t² = 2

.

10. n napig dolgozom, minden nap t tesztet oldok meg.

nt = 720

(n-3)(t+20) = 720

Két ismeretlen, két egyenlet.

Az elsőből kifejezzük t-t: t = 720/n

A második egyenlet ekkor:

(n-3)(720/n + 20) = 720

720 + 20n - 2160/n - 60 = 720

20n - 2160/n - 60 = 0

20n² - 60n - 2160 = 0

n² - 3n - 108 = 0

n1 = 12, n2 = -9

Negatív nem lehet.

.

Na, ha ennyit tudsz, már meglesz a kettes.

2020. jan. 6. 23:31
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, nagyon hasznosak voltak😊😊
2020. jan. 6. 23:40