StyleXX kérdése:

Valaki segítene matekban légyszíves? (Kérdések lent )


Ha lehetne , segítenétek úgy , hogy levezetitek hogy miért azok az eredmények jöttek ki ? Elöre is köszi.

(1) Tudjuk, hogy egy szög a pótszögének 12 százaléka. Határozd meg a szöget!

(2) Tudjuk ,hogy egy szög 23fok 54szögperc-cel kisebb a mellékszögénél. Számítsd ki a szöget és a mellékszögét!

(3) Egy háromszögben az egyik szög 75fok . Mekkora szöget zár be egymással a másik két belsö szög szögfelezöje?

(4) Az ABC szabályos háromszög A csúcsából rajzolj kört Ab sugárral . Az A-hoz tartozó magasság a kört D és E pontokban metszi. Mekkora a BCE és a BCD szög?

(5) Kör alakú amfiteátrum küzdöterének két átellenes pontjában áll egy-egy gladiátor , az uralkodó a páya szélén ül. A gladiátorok egyenes vonalban odafutnak az uralkodóhoz. Az egyik 20 métert , a másik eggyel többet tesz meg , amíg odaér. Mekkora az amfiteátrum sugara ? Készítsen ábrát is a megoldásról!


2017. jún. 4. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pótszög: a szöget 90°-ra kiegészítő szög.

A százalék = század.

x + 12/100 * x = 90

x + 0,12 * x = 90

x * (1 + 0,12) = 90

x * 1,12 = 90

x = 90 / 1,12 = 80,3571428571


A pótszög: 80,3571428571°

A szög: 0,12 * 80,3571428571° = 9,64285714286°

A kettő együtt: 90°

2017. jún. 4. 12:52
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi az elsőt :)
2017. jún. 4. 13:11
 3/4 A kérdező kommentje:
Keddre kellene kerlek segítsetek
2017. jún. 4. 22:22
 4/4 A kérdező kommentje:
Már csak a 3as , 4es kellene
2017. jún. 4. 22:23