Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Összevonható-e a telkem két...

Összevonható-e a telkem két helyrajzi számról egy közös helyrajzi szám alá?

Figyelt kérdés

Adott a szituáció. Szeretnék vásárolni egy szántó művelési ágú földterületet, amire egy kisebb tanya épületet szeretnék a barátnőmmel építeni. A szomszédos föld (1446nm) már az enyém, mert édesapám nekem ajándékozta, így nem kellett kifüggeszteni az önkormányzatnál. A telek, amit megszeretnék vásárolni 1333nm. Azért szeretném összevonatni, mert így jön ki a 3%-os beépítési százalék mellett egy normális méretű ingatlan.


Barátnőm mindenképp szeretne beleadni, és tulajdonossá válni, amivel nincs bajom. A baj ott van, hogy nem tudom, hogy összevonatható két olyan szomszédos telek, ahol eltérő a tulajdonviszony. Egyiknek 1/1-es tulajdoni hányadban én vagyok a tulaja, a másikban 1/2 arányban vagyunk tulajok.


Még nem vagyunk házasok.



#fa #ház #telek #tanya #építkezés #Teleködszevonás
2020. jún. 21. 09:01
 1/2 anonim ***** válasza:
51%

Összevonható.

De lehet jobban járnál, ha azt amelyikre építeni birtokközponttá alakítanád.

Keress meg egy építészt.

2020. jún. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
87%
Avagy az egyiket kivonni művelés alól. Azt tudtommal 10%-ig beépítheted, ez nem régi módosítás. Máris több (nagyobb a beépíthetőség) mint a kettőnek összesen a 3%-a. Nézz utána, nekem így rémlik, hogy művelés alól kivont zártkert beépíthetősége 10%-ra módosult pár évvel ezelőtt, sőt lehet hivatalosan is lakóházként nyilvántartani, nem muszáj "gazd. épületnek" csúfolni. Ha ez működik és nem számolsz a plusz 1300-1400m2-el, szóval nincs vele úgy egyébként terv, akkor meg se kell vegyed. Bár mondjuk ha jó áron adják én megvenném a helyedben, s akkor 1 szomszéddal kevesebb. :)
2020. jún. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!