Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlant venni majd azonnal...

Ingatlant venni majd azonnal kiadni Budapesten?

Figyelt kérdés

Megvan az önerő, hitelképes is vagyok. Tudnék venni egy lakást Budapest belvárosában.


A kérdés az, hogy mivel nekem nincs rá szükségem és emiatt albérletnek adnám ki, vajon megtérülne-e?


Mivel külföldön élek, így egy ügynökséget bíznék meg a kiadással és az ügyek intézésével. A lényeg csak az lenne, hogy legalább annyi bevétel legyen ami a törlesztőt fedezi. Ergó hogy az albérlők fizessék vissza a hitel-részt helyettem.


Ez szerintetek működhet manapság? Gondolom nyilván adózni is kéne utána stb.



2021. szept. 4. 18:10
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó, idézem: "Legalább annyi bevétel legyen ami a törlesztőt fedezi"

Tehát nem törekszik mindenáron profitra.

2021. szept. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
24%
Az baromság, ő sem gondolhatta komolyan. Azért venne hitelre lakást, hogy 0 Ft.-ot kapjon belőle évekig, ameddig tart a hitel? Hagyjuk már.
2021. szept. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem még mindig jó döntés, főleg, hogy világosak a céljaid, neked a profit szerzés másodlagos. Bár azt is hozzá kell tenni, hogy akik a gyenge megtérülést említették, azoknak is igazuk van. Az árak elmentek a bérleti díjaktól, igaz, most picit megtorpantak, sőt valóban csökkentek az eladási árak, míg több ingatlan befektető is albérlet áremelkedést vár. Ha valóban lesz jelentős minimálbér emelés - márpedig kormányközeli médiumokban is előjön mostanában rendre a téma - akkor az magával fogja húzni az albérlet piacot. Belvárosban kis garzont már lehet találni 22-25 millió körül, és ha valamikor, hát most lehet alkudni is. (Nagyobb, drágább ingatlan esetében a megtérülés még rosszabb sajnos) A másik oldalon viszont kalkulálni kell az emelkedő kamatokkal, a rosszabb hitelkonstrukciókkal. Egy 30%-os önerő egészségesnek mondható, a bankok is rugalmasabbak lesznek a külföldön dolgozó vásárlóval.

Nézzünk egy 25 milliós igényesebb kis lakást, 7,5 millió önerő mellett 17,5 millió hitelre lenne szükséged. Ezt a lakást reálisan 120 ezerért ki lehet adni, ami nem túl jó, de ez valószínűleg jelentősen emelkedhet 1 éven belül. Ahhoz, hogy a 17,5 milliós hiteled havi törlesztése 120 ezer alatt legyen, olyan 18 évre kell felvenned (én is a végig fixet javasolnám). Nyilván számolni kell a 4% illetékkel és az ügyvédi díjjal, valamint kiadásnál az ingatlanos díjával (általában egy havi bérleti díjnak megfelelő összeg). Ezeket a 7,5 milliós önerőn felül még meg kellene teremtened. Jó hír lehet viszont a számodra, hogy ha külföldön albérletben laksz, akkor nem kell adóznod a budapesti lakáskiadásból befolyt összeg után, amennyiben az alacsonyabb az általad fizetett albérleti díjnál.

2021. szept. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
85%

Aki szerint 0 forintot kap belőle évekig, az menjen vissza első osztályba.


A bérlő minden hónapban növeli a vagyonát, jó befektetés.


Ha 10 év múlva eladja (még hitellel terhelve), akkor is tud profitot realizálni, emellett ott a lakásárak növekedése és az infláció is.

2021. szept. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
84%
Az ingatlan mindig jó befektetés. A törlesztő is lehet kevesebb, mint a bérleti díj. A barátnőm is egy külföldi lánytól bérelte irodán keresztűl egy elég szigorú szerződéssel. Miután kiköltözött, ki kellett festenie az ingatlant, szóval úgy adta vissza 2 év után, ahogy átvette. Szerintem megéri
2021. szept. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
Valóban vagyon-növekményt kívánok realizálni, ami profit.
2021. szept. 5. 12:45
 27/42 xswerdy ***** válasza:
77%

Nyilván nem minden lakásnál egyforma a bérleti díj-vételár arány. Pár éve pl. a panelek ilyen szempontból nagyon kedvezőek voltak, mert az adásvételi piacon jóval alulértékeltebbek voltak a hasonló adottságú téglához képest, mint a bérletin. Az elmúlt években viszont szárnyalt a panelek ára, nem tudom, most mi a helyzet. Mindenesetre komoly piaci elemzést kellene végezni, hogy kiderüljön, hogy aktuálisan melyik lakás-típus, környék a nyerő.


Jelentősen javíthatod a hozamot, ha olyan lakásban látod meg a fantáziát, amiben más nem. Pl. nagyon rossz beosztású lakásból sokszor lehet nagyon jót csinálni. Perzse külföldön élve nem tudom, hogy egy komoly átépítés-felújítást be tudsz-e vállalni. Ha olyat keresel, amit ahogy megveszed, kiadod, ott nem lesz olyan jó a hozam.


Amit fent a bankról írnak, valóban néhány bank kiköti, hogy csak az engedélyükkel adhatod bérbe a lakást, még nem hallottam olyanról, aki ezt komolyan vette volna. Én mikor láttam ezt a kitételt a szerződésben, kérdeztem, hogy mi a módja a bejelentésnek, azt mondták, hogy elég, hogy szóltam.


Az ingatlan menedzser költségével kapcsolatban annyit megjegyeznék, hogy a jellemző díjazásuk a bérleti díj 10%-a, plusz bérlő cserekor 1 havi díj, ami nem kevés.


Jó számolgatást!

2021. szept. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
89%

Milyen “profit” kellene még azon kívül, hogy az önerőt leszámítva, ingyen lesz a lakása?

És mivel a havi részlet rendszerint kevesebb mint a bérleti díj, a differencia fedezi az amortizációs kiadásokat (javítások, festés, bútor, vagy gépek cseréje)

2021. szept. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 xswerdy ***** válasza:
0%
"És mivel a havi részlet rendszerint kevesebb mint a bérleti díj..." manapság nagyon keresni kell az ilyen ingatlant. Most veszek fel 35 millió hitelt 15 évre, és 250.000 körül lesz a törlesztőrészlet. Szerencsés esetben ez egy olyan ingatlan, ami illetékkel kb. 45 millió, azaz 10 millió önrészt tett bele az illető. Egy átlagos 45 milliós lakást pedig nem adsz ki 250.000-ért. De ha tegyük fel sikerül, akkor a befektetett 10 milliód 15 évig semmit nem hoz, utána persze már a teljes bérleti díj haszon.
2021. szept. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
77%

#29

Nem lehet ezt így kijelenteni, mert mindenkinek más a hitelképessége, önereje, vagy a futamidőre az igénye.

Te 15 évre kérted, más meg kérheti 25 évre vagy többre és máris nem 250ezer a törlesztő.

Okos ember hosszútávra kéri, mert bármi jöhet az életben, de időközben a lehetőségei szerint előtörleszt és megszabadul a számára legrövidebb időn belül és a legkényelmesebb módon a hiteltől.

2021. szept. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!