Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért nézik le annyian a...

Miért nézik le annyian a panellakásokat? Most vettem egyet és hiába van szerintem szuper helyen, előtte park stb., belül is szépen felújítva amint megtudják, hogy 'panel' vagy 'csak egy panel', máris megy a pofa vágás stb. Miért van ez?

Figyelt kérdés

2021. júl. 23. 13:02
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
100%

39:

Veges a kép, de az újépítésű tarsasházak azért átlagosan jóval a panel felett vannak, illetve van belőlük elit kategóriás is. Nem mindenki akar családi házba költözni.

2021. júl. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
84%

38#

39#


Mindkettőtöknek igaza van.

Azért én maradok a cs. háznál.

2021. júl. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
24%
A távhőhöz annyit mondanék hogy legrosszabb esetben fizetek havi 5ezret, ki tudom kapcsolni bármikor, és nulla karbantartási költségem/feladatom van vele (az alapdíjon kívül). Nem vagyok jártas konvektoros dolgokban, de amiket én láttam, azok nyílt égésterűek voltak, ott a CO veszély, nem tudom milyen egyéb dolgok kellenek, pl fürdőszobába bojler, stb, ezeknek a karbantartása, költsége, veszélyei számomra bőven überelik azt, hogy mondjuk én nyaranta havi háromezret fizetek, a konvektoros meg ezret.
2021. júl. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
100%

44:

Mekkora lakásról van szó? Én 3500-at (évesátlagban) fizetek 36 negyzetméteres, konvektoros, egyik oldalon szigetelt a lakás. Laktam korabban panelban, amellett, hogy ott egy hónapra vetítve haromszor annyi volt a fűtés kötlsége, 19-20 fokkal a mostani 23-24 helyett, hiába "kapcsoltam ki", attól a csövek még fűtöttek, amikor pedig szezonon kívül voltak hideg hetek, nem kapcsolhattam be.


A legtöbb konvektor amúgy parapetes, amiknek kifelé van az égéstere, így nincs szénmonoxid veszély, a kéményes konvektor sokkal ritkabb, én alig talalkzotam vele.


Nyilván nem a konvektor a legjobb fűtési mód, de aki akarja, az le tudja cserélni cirkós rendszerre, egy minikazánnal, ezzel szemben a távhő maffiától egyedül biztosan nem szabadulsz.


Ja, meg a tavhős melegvíz az a legabszurdabb dolog, amivel találkoztam, először azt hittem csak poén, mikor panelba költöztünk. Baromi drága, és napszak függő volt mennyire meleg, ha nem jókor zuhanyoztam, langyos volt.

2021. júl. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
100%
10 m2-rel nagyobb a lakás mint a tied, a távhő havi 3500 és 5 ezer között van. Az igaz hogy nem tudom bekapcsolni amikor nincs fűtési időszak.
2021. júl. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
25%
Laktam panelba. Konkrétan ha egy nagyobbat fingasz még a harmadik szomszéd is meghalja.
2021. júl. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
100%

Laktam panelban, nagypolgári körgangosban, pár hónapot egy régi téglában és újszerű társasházban is. Illetve most is utóbbiban lakom, csak már másikban, sajátban.

Nekem a nagypolgári, körgangos az, amire azt mondom, hogy soha többé. Én nem érzem otthonosan magam a hatalmas belmagassággal, hideg, rideg, taszít a gang, hogy mások ablaka alatt sétálok, stb. Pedig felújított, jó kis épületben laktam. Egyszerűen nekem nem a szívem csücske. Valaki (köztük a legjobb barátnőm pl.) meg él-hal ezekért. Nincs ezzel semmi gond, hála istennek nem kell együtt élnünk, így összevesznünk sem ezen. :D

Nálam második helyen végez a panel fentiek közül. Megjegyzem én egy kulturált lakóközösségű négy emeletes házban laktam, ami fel volt újítva kívül-belül, hőmennyiségmérős, stb. Alacsony volt a rezsi, gyönyörű zöld környezetben volt a ház, én nagyon szerettem. Az egyedüli bajom a panellel az, hogy nekem nem túl szerencsés elrendezésűek. Ha falat akar az ember átrakni, az a legkevésbé sem egyszerűen kivitelezhető. A vizesblokk a lakás közepén, hogy a vendéged véletlenül se tudjon komfortosan pisilni egyet. Az életterek is zömében kis lukak, a folyosók szűkek. Nagyon kevés olyan elrendezést ismerek, amivel megtudnék barátkozni jelen formájában.

A régi téglákkal nem igazán van bajom. Kevés a felújított és sok az öreg (helyi térfigyelő) lakó. A lakást nagyon szerettem, ahol laktunk, jó volt az elrendezése, világos, tágas. A fürdő kialakítását gyűlöltem, ahogy a lépcsőház ronda burkolatait és festését is. A lakóközösség öregecske volt, költeni nem igazán akart semmire. Ezt leszámítva ez okés volt.

Nekem az újszerű a number 1. Modern elrendezés, általában jó elhelyezkedés, némi közös zöld udvar, fiatalos, nem lepattant lakóközösség, modern közösségi terek, zárt parkoló, stb. Én nagyon szerettem mindig is ilyen helyen lakni. Teljesen újat nem vennék meg, de egy 8-10 évest már igen. Meg kell nézni milyen maga a társasház elrendezése, pl. laktam fésű alakúban, udvarra néző udvarral, ami úgy visszhangzott, mint az állat. A tetőteraszosok esti beszélgetéseit végig hallgatta mindenki... háromszor. :D

Most is 11 éves házban lakunk, mi nagyon szeretjük. A rossz nyelvek itt is megvannak, "ez csak egy lakás", "fúj főút mellett van" jelzőkkel, de őszintén? Egyáltalán nem érdekel. Szeretünk itt lakni, szeretjük, amit a ház ad és szeretjük a környezetét. Megpróbálhatnak meggyőzni, hogy egy nagypolgári jobb, nekem nem az. Teljesen felesleges ilyeneken vitatkozni.

Mindenki döntse el maga, hogy ő hol szeretne élni és vegyen olyat. Szerintem tök jó dolog, ha az ember tud venni bármit is, főleg ha az találkozik az igényeivel is. Én egy tökéletes első lépcsőnek tekintem ezt a lakást, ahonnan majd alkalomadtán lehet tovább menni a kiszemelt családi házba.

2021. júl. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
0%

"Laktam panelban, nagypolgári körgangosban"

A pont nem panel.

2021. aug. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
100%

48:

Nem én írtam, amire reagáltál, de hogyan nem veszed észre a vesszőt?

2021. aug. 4. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem azonkívül, amiket már leírtak, még azért is illetik "csak egy panel" jelzővel, mert nem tudják, manapság mennyibe kerül egy panel(sajnos). Mi is most vettünk panelt, ez az első saját lakásunk és sajnos ilyen árak mellett egyelőre ezt tudtuk megvenni. Nálunk is a család megdöbbent, hogy milyen drágák a panelek is, hiszen mikor ők voltak fiatalok, az volt az olcsó lakás. Sokan ezt hiszik még most is, miközben az átlag ember örül, hogy meg tudja venni.
2021. okt. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!