Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért nézik le annyian a...

Miért nézik le annyian a panellakásokat? Most vettem egyet és hiába van szerintem szuper helyen, előtte park stb., belül is szépen felújítva amint megtudják, hogy 'panel' vagy 'csak egy panel', máris megy a pofa vágás stb. Miért van ez?

Figyelt kérdés

2021. júl. 23. 13:02
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
91%
Lehet albérletben élnek és azért huzzák a szájukat, mert neked összejött.
2021. júl. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:

Nekem is hitel kellett hozzá, nyilván komoly 70%-os önerő is volt de akkoris. Úgy voltam vele, hogy inkább veszek nagyobb lakást 'panelt' mint kisebb lakást 'téglát'.


Megjegyzem a konvektoros fűtés egyáltalán nem jobb mint a távhő, sőt. És nagyon sok konvektoros volt, sokkal drágábban.


Erre tellett, de akkor sem értem a lenézés okát, mindenféle emberek lenéznek, gazdagok és szegények is egyaránt. Azt hittem a panelt már nem nézik le de nagyon is...

2021. júl. 23. 13:07
 3/52 anonim ***** válasza:
83%

A presztízse rosszabb, illetve régen rendkívül gazdaságtan volt a fenntartása, de ez sok esetben már nem állja meg a helyét. Szerintem ami miatt a " csak egy panel" jelzővel illetik, az az egyenlakás mivolta, illetve sokszor szűkös, sok ember lakik egyben, egy lépcsőházban így nincs igazán privát szférája az embernek.

Azonban tagadhatatlan előnye a remek közlekedés és a paneles környékek ellátottsága szinte mindennel! Én nagyvárosokban praktikus megoldásnak tartom a panelen lakást, főleg ha nem akarsz mindig egy felújítással foglalkozni, vagy fenntartani egy házat, kertet illetve ha elfoglalt vagy a munkáddal, a jobbos nem otthon van, stb...

2021. júl. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
41%
3. Vagyok, az utolsó rész az akart lenni, ha a hobbid nem otthon van ...
2021. júl. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
89%

Kinek milyen tapasztalata van szerintem.

Ami panelben mi albérletben laktunk, az egy retkes, büdös putri volt (nem a lakás, hanem az épület belül, a folyosó). A szomszédok hangosak, prolik voltak, egyik oldalon cigányok (bár velük konkrétan nem volt baj, mindig köszöntek, nem hangoskodtak), szemben, az alatt az 1 év alatt, amit ott töltöttünk, legalább 3 család váltott, ordibáltak a gyerekkel. A felettünk lakó alkoholista volt, minden péntek este buli, dübörgés, hangoskodás, eláztatták a fürdőnket, stb. 4. Kerületben volt, sok rossz arc a környéken. Egyedül azt szerettük az ottlétben, hogy jó volt a közlekedés, és sok bolt volt a közelben.

Szóval nekem a panelről ez jut eszembe. Hiába szuper a Te lakásod, én senkit nem nézek le, mert tudom, milyen nehéz saját otthonhoz jutni, de mi ebből kifolyólag élből elutasítottuk.

2021. júl. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:

Én azt nem értem, hogy van ugye az 'alternatíva':


Újépítésű lakóparkok: barátságtalan ugyanúgy, sokszor amerikai ( ergo sötét ) konyhás lakások, de legalább drága, sokszor maffiozó jellegű emberek lakják, vagy 'olyan' lányok. Parkolás drága, külön kell venni parkolóhelyet.


Bérházak: felújítatlanok, a legtöbb lift nélküli, sok belső udvarra néz, körfolyósós. Ez esetleg elegáns tud lenni, ha kertre néz vagy liftes már. De nyilván itt is a fűtés egy vagyon tud lenni.


Téglaházak: na ez lutri. Rengetegféle van és sokszor nagyon rossz elrendezésűek, én ilyenben laktam, hiába volt 50 m2, nem lehetett belőle 2 szobásat csinálni.

Panelben szobák vannak, különálló szobák. Lift van. Távhő gazdaságos és energiatakarékos, környezetvédő megoldás.


De továbbra is lenézik, azok is akik ilyenben nőttek fel, akik ilyenbe kényszerülnek és akik kívülről nézik azok is.


Ez szomorú...

2021. júl. 23. 13:21
 7/52 anonim ***** válasza:
86%
Amit 5. válaszoló írt, szerintem egy tégla társasházban is probléma lenne. Újpest legtöbb része mondjuk amúgyis gázos, de vannak teljesen kultúrált emberek is panelben, jó lakóközösséggel.
2021. júl. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:

Lehet emiatt IS lenézik a panelt, mert nyilván egy VEGYES társadalmi réteg lakja.


Én óbudán vettem lakást, sok az idős, aki 72-ben beköltözött és azóta ott él. Bérlők is vannak de kevesebb jóval.

Azt gondolom, hogy nem mindegy az sem, hogy tanácsi vagy szövetkezeti vagy már öröklakásnak lett építve.


Nehéz kérdés mindenesetre töményen le van nézve. Rossz érzés mert sokaknak egy élet munkája van benne...

2021. júl. 23. 13:24
 9/52 anonim ***** válasza:
100%

Jól érzed magadata a lakásodban?

Ha igen, mi a fenét számít, hogy kinek mi a véleménye a panelról. Aki pedig úgy ítél meg, hogy miben laksz, azzal nem kell foglalkozni.

2021. júl. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:
Én jól érzem magam, de rosszul esik, hogy lenéznek.
2021. júl. 23. 13:30
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!