Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti folyóvízben mosogattok...

Ti folyóvízben mosogattok vagy spóroltok és?

Figyelt kérdés
inkább kiengedtek valamibe és úgy?
2017. aug. 2. 17:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
51%
Én a mosogatótálcában. Folyóvízben nem szeretek, nem pazarlom a vizet.
2017. aug. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
60%
ma 21:24-es: miért nem olvasod el az elözö válaszokat, ahol leírják, hogy KEVESEBB vízzel TISZTÁBBRA lehet mosogatni MEGFELELÖEN VÉGZETT folyóvizes mosogatással!!!!
2017. aug. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Én folyóvízben mosogatok,ezen nem spórolok.Na nem nyitom tökig a csapot és ha úgy van,közben elzárom. Nem problémás,mert csak a meleg vizet nyitogatom,panelban nem olyan forró,hogy kelljen hozzá hideg víz! Én folyamatosan mosogatok,nem gyűjtöm össze.

Mosogatógép nem is férne, de nem is vágyom rá,szeretek mosogatni! Anyám mindig azt mondta,szerinte a tisztát is elmosom,csak tudjak mosogatni! :D Háát,ennyire azért nem! :D

Gyerekként nagyon megutáltam amikor ilyen nagy műanyag lavorban kellett mosogatni-öblögetni,ráadásul utána még eltörölgetni! Ez a halálom volt! :( :)

2017. aug. 2. 21:41
 14/23 anonim ***** válasza:
82%

Én gyerekként sem utáltam, amikor még a kútról hoztuk a vizet (s akkor sem voltak piszkosak az edények)... Persze jobb, ha van csap.

Változó, hogy folyatom-e a vizet, de ha igen, akkor csak egy percig, egy rövidke mosogatáshoz. Soha nem engedek vizet a mosogatómedencébe, csak más edénybe kerül a folyóvíz, ami aztán segíthet az egészen piszkos edényeknél.

Az öblítésen nem spórolok, jó alaposan öblítek.

Vagy hideg, vagy meleg vizet használok, soha semmilyen körülmények között nem keverem, fürdéskor sem, macera és úgysem sikerül, amúgyis jó, ha kellemes melegre van tekerve a melegvíz.

2017. aug. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk egyformák. Gyűlölök mosogatni, mindig is utáltam, ahogy tehettem, megvettem a mosogatógépet. Négyen vagyunk, szoktam főzni, úgyhogy nem kell összegyűjtögetnem a cuccot, hogy megteljen, van, hogy egy nap kétszer is el kell indítanom, különösen hétvégén. Egyszer, dugulás alkalmával volt alkalmam megbizonyosodni róla, hogy mennyire takarékos: valóban kb. 12 liter vizet használt, és csillogó tisztára mosott 16 tányért, 3 főzőedényt, 2 nagy és 1 kisebb jénai tálat, 2 fém keverőtálat, 12 poharat, 8 bögrét, 6 kávéscsészét, 2 befőttesüveget, egy teljes 48 darabos evőeszközkészletet, merőkanalakat, tálalóeszközöket. Kisebb háztartásban lehet, hogy nem éri meg (bár vannak 9 terítékes gépek is), de nekem ő az egyik legjobb "barátnőm".:-)
2017. aug. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Kedves 12-es válaszoló, elolvastam, én úgy nem szeretnék, szerintem szívem joga eldönteni, hogy mosogatok. Te sem pazarlod a vizet, meg én sem. Ami jó. De nekem a saját módszerem szimpibb.
2017. aug. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Kedves 15! Háát,mi hárman vagyunk,de ez a mennyiség amit leírtál,egy hét alatt gyűlne össze! :)

Én utálom gyűjtögetni,egy van,Én már mosom el! :)

2017. aug. 3. 10:28
 18/23 anonim ***** válasza:

"Kedves 15! Háát,mi hárman vagyunk,de ez a mennyiség amit leírtál,egy hét alatt gyűlne össze! :)

Én utálom gyűjtögetni,egy van,Én már mosom el! :)"


16 tányér pl?:-) 4 főre egy ebédhez minimum 8, desszerttányérral együtt 12. Plusz a reggelihez 4. a főzőedények egyértelmű, jénaik elsősorban tálaláshoz. Ugyan miért kéne egy hét ennyi cucchoz egy olyan családban, ahol főznek? 3 emberről is max 2 nap alatt összegyűlik. Én nem mosom el, főzés közben is rakom be a gépbe, ami már nem kell, mindenki ugyanígy pakolja be a cuccait, nincs szem előtt, és nincs állandó lögybölés, meg tele szárító a pulton, amitől agyf..szt kapnék. Ahogy megtelik (amire 3-4 fős családban nem kell egy hetet, még napokat se várni), beteszem a tablettát és egy gombnyomással elindítom.

2017. aug. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
77%

"16 tányér pl?:-) 4 főre egy ebédhez minimum 8, desszerttányérral együtt 12. Plusz a reggelihez 4. "


Ez egyáltalán nem helytálló:


Nálunk a reggeli 4 tányér csak kettö - mert ketten reggel fél 5-kor indulnak, így elötte értelemszerüen nem reggeliznek, hanem a munkahelyen esznek 7-8 közt.

Délben senki sem eszik otthon, azaz nincs semmiféle tányér.

Este eszünk közösen, de akkor meg vagy hideget, vagy egy fogást (vagy "leves", vagy "második", vagy "desszert"), azaz megintcsak legfeljebb 4 tányér, feltéve, hogy mindenki hazajön estére.


Az általad említett adag vasárnap keletkezik, hétköznap még véletlen sem.


Mellesleg ki az, akinél minden nap leves-föétel-desszert van?

2017. aug. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 acelsziv ***** válasza:
51%
Mosogatógép. 15L vízzel elmosogat. És elboldogul fazékkal, tepsivel mindennel.
2017. aug. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!