Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan mosogattok ilyen hőségben?

Hogyan mosogattok ilyen hőségben?

Figyelt kérdés

Van valami tippetek arra, hogy elviselhetőbb legyen?


Napi egyszer szoktam, a meleg miatt késő este (épp most fejeztem be :)). Sajnos a konyhában hatalmas ablakok vannak, a redőnyeink pedig rosszak, nem lehet nap közben lehúzni, így nagy meleg van bent ilyenkor akkor is, ha már lement a Nap. Nem kellemes forró vízben mosogatni ezek mellett. :(


2017. jún. 5. 23:18
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
mosogatogep. nemcsak aramot, vizet es mosogatoszert is rengeteget sporol.
2017. jún. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 longlife ***** válasza:
39%
Mosogatógép. Több szempontból is megéri az árát.
2017. jún. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
langyos vízben, de minden tányér le van öblítve mikor bekerül a mosogatóba és egy jó zsíroldó is kell
2017. jún. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudunk venni gépet... de utolsónak köszönöm a tanácsokat.
2017. jún. 6. 01:49
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Folyosón, wc-ben, fürdő szobában is lehet mosogatni, lavórban, vödörben, kispulya fürösztő kádban, nagyvájlingban, stb. A szennyes vizet aztán be lehet önteni a WC-be, vagy ha az ablak alatt füves rész van, akkor akár oda is (szélmentes időben).
2017. jún. 6. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Meg kellene csináltatni a redőnyöket. Így akarjátok átvészelni a csak még most kezdődő nyarat, kánikulát? Nem irigyellek benneteket.
2017. jún. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Én pont úgy mint mindig, kézzel. Nem szoktam halmozni, amint végzek egy folyamattal már mosom is el.

Sötétítő függönyöd sincsen ?

2017. jún. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerencsére nekem nagy ablakokkal és redőny nélkül is hűvös a konyhám, de igazán meleg vizem nincs, akkor felesleges sokat fogyasztana a bojler. Hideg és langyos vízben mosogatunk, sokszor mosogatószer nélkül, csuda tudja, még a kicsit zsíros edények is rendben lesznek így (a nagyon zsírosaknál alkalmazom a mosogatószer egy-egy cseppjét)... A párom kvázi mindig hideg vízben mosogat, szer nélkül, az már nekem is magas, nyilván ki kell hagynia egyes edényeket.


Öblíteni viszont úgyis jó a hideg víz, az azért ad némi enyhülést a melegebb víz után... Plusz igaza van annak, aki azt mondja, bárhol mosogathatsz.

2017. jún. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont úgy mosogatok ahogy nem kánikulában.

Ok, nekünk nincs forróság a házban.

Csináltasd meg a redőnyöket, hideg vízben meg nem lehet mosogatni, mint ahogy eszembe nem jutna a fürdőszobában megcsinálni, erre a célra a konyha való.

Minden étkezés és főzés után mosogass el, nem gyűlik össze, ergo kevesebb időt is vesz igénybe.

Amúgy is gusztustalan este elmosni pl. azt amiből ebédeltél.Higiéniai szempontból pedig elengedhetetlen a forró víz, ráadásul tiszta tényleg csak akkor lesz.

Üdv: egy 16 éve háztartást vezető édesanya

2017. jún. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!