Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti folyóvízben mosogattok...

Ti folyóvízben mosogattok vagy spóroltok és?

Figyelt kérdés
inkább kiengedtek valamibe és úgy?
2017. aug. 2. 17:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%

Én folyóvízben mosogatok ÉS spórolok ezzel.


Ugyanis a folyóvízben mosogatás NEM AZ, hogy amíg mosogatok, folyik a víz, HANEM hogy nem szennyes vízben lötykölöm az edényeket, amitöl tisztább nem lesz igazán.


Az én módszerem:


1. Minden darabról letörlöm a kajamaradékot (konyhai törlövel) és úgy rakom oda, hogy az egyfajta dolog (tányér, tálak, lábasok, poharak ) egymás közelében legyenek.


2. A mosogatószivacsot megnedvesítem, tesze rá kevés mosogatószert és átdörzsölöm vele az edényeket (pl egy menetben az összes tányért).


3. Ezután ezeket egyenként elöblítem folóyvíz alatt és a csurgatóra teszem (utána elzárom a vizet)


4. A következö edénycsoportot mosogatószerezem be és utána ezt is ugyanígy öblítem.


Ha netán valami nagyon leégett, akkor azt az egy-két edényt elöre beteszem a mosogató táljába, és amíg a többit öblítem, az a víz beáztatja. A végén ezeket is ugyanúgy mosom el, mint a többit.


Így a víz nem sokáig folyik, az edények nincsenek a mocskos lében, és mivel tömény mosogatószerrel lesznek elmosva, ezért sokkal tisztábbak a végén és jóval kevesebb víz fogy, mint a hagyományos módszerrel.

2017. aug. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%

Néha, ha van alatta valami ázni való akkor folyó vízben.

Ha ázott evoeszkozoket, akkor először elmosok egy bogret, majd ebbe az evoeszkozoket, míg van a szivacsba cucc. Aztán mindent oblitek egyszerre és elorol...

2017. aug. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
56%
Vizet engedek a csapba -> mosogatószer -> poharak,bögrék -> tányérok,evőeszközök. ha koszos a víz,engedek tisztát, és végül edények. Majd hideg folyóvízben öblögetek.
2017. aug. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
24%

#3 a csapba? :O

Nálunk abban alapból van víz..

2017. aug. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
65%
Mosogatógépben. Amit nem lehet vagy nem érdemes beletenni, azt szigorúan folyóvízben mosom el.
2017. aug. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
68%
mosogató tálca. Mi röviden csak csapnak hívjuk. Mégis mindig mindenki tudja miről beszélünk.
2017. aug. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
68%
Tudom,hogy csap az,amiből a víz jön,meg amit tekergethetsz kedvedre, nem kell felvilágosítani,kösz.
2017. aug. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%
Spórolok...mosogatógép van. Az 12 liter vízzel elmos 3 napi koszos edényt és tányért is. Áramban se sokat fogyaszt.
2017. aug. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%

Úgy, ahogy az első kedves válaszoló írta. Nem engedem tele a mosogatót, hanem ledörzsölve jó minőségű mosogatószerrel, szivaccsal átdörzsölöm a tányérokat.. stb,(eddig nem folyik a víz )majd bő langyos vízzel leöblítem, és megy a szárítóra.

Nincs gépem- de nem is ez volt a kérdés- és azért, hogy a gép mosogasson nem gyűjtögetnék 3 napi mosatlan edényt, hogy ki legyen használva.

2017. aug. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
58%

Folyóvízben mosogatok. Keverőfejes csaptelep van, úgyhogy nem kell bajlódni a hideg-melegvíz beállítással. Addig nyitom meg a csapot, amíg bevizezem a szivacsot. Utána jön az edény átsikálása. Viszont én nem egyhuzamban öblítem az edényeket, hanem ha eggyel kész vagyok, leöblítem, csapot elzárom, és úgy jön a következő (szivacs, sika-mika, öblítés), mert így közben a szivacsot is tudom öblíteni, ha már nagyon kajamaradékos.

A tányérokat én is megtörlöm már kaja után, a szalvétával le lehet róla szedni a kajamaradék nagyját, és az edényeket is kitörlöm papírtörlővel főzés után.

2017. aug. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!