Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy érjem utol magam sose...

Hogy érjem utol magam sose végzek a teendökkel, valahogy mindig azt érzem szaladok de hiàba?

Figyelt kérdés

Mielött az jönne, csak közlekedés közben vagy üres idöben netezek nem ülök le csak úgy òràkra netezni.

Aki profi az idöbeosztàsban és nincs segítsége, hogy csinàlja?

Tanitsatok meg kérlek.


2022. febr. 18. 16:21
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
86%

Nem csinálom tökéletesen, viszont sokat fejlődtem: szerintem az a titka, hogy egyszerűsíteni kell mindent. Minél kevesebb cuccod van, annál kevesebbet kell takarítani.

Fölösleges rámtukmált dolgokat nem fogadok el, mindenből a legegyszerűbb kell. Pl. egyféle bankszámla, bankkártya, nem dőlök be semmilyen ajánlatnak. Amit lehet, automatizálok, pl. csoportos beszedéssel, állandó átutalással.

Szinte csak olyan ruháim vannak, amiket nem kell vasalni.

A mosást sem bonyolítom túl, szinte mindent tudok együtt mosni, nem lesz semmi bajuk.

Fürdőszobában alig van kozmetikum, nem is kell. Így kevesebb cuccot kell ide oda pakolászni.

Edények csak olyanok vannak amiket használok, és minimális mennyiség minden eszközből a konyhában.

2 féle tisztítószerem van összesen.

Össz 2 rend ágynemű per ágy.

Évek óta szinte alig vettem ruhát, így rengeteg időt ezzel is megspóroltam.

Boltban kb ugyanazokat veszem, nem töltök sok időt a nézegetésekkel, keresgélesekkel.

Hát így valahogy, de még így is bőven van mit csinálni.

Vannak még terveim, pl egyszer szeretnék majd önjáró porszívót.

2022. febr. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
88%
Az önjáró porszívó akkor jó, ha van neki hely, ahol tud magától menni. Nálunk például kis szobák vannak útban lévő bútorokkal, küszöb a szobák előtt, erre nem való.
2022. febr. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

" ha úgyis főzök,akkor már mindegy,hogy 3 db csirkecombot sütök meg vagy 5 öt.


Ha megyek boltba mindegy,hogy 3 kiflit veszek vagy 5öt"


Én ha 10-et sütök, akkor az nekem 5 napra elég.

Ha boltba megyek, nem csak kiflit veszek, hanem nehéz dolgokat is, és akkor az a határ, hogy mennyit bírok el, vagy ha nem a súly, akkor a terjedelem miatt korlátos.

Én magamnak se tudom 2-3-szori fordulóra elhozni, ami egy hétre elég, szóval...

A felnőttek magukról gondoskodjanak és a gyerekeket is fokozatosan be kell vonni.

2022. febr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Mosogatògépem van, szàrítògép nincs meg robotporszívò se, nàlunk is küszöbök vannak meg elég sok bútor nem tudom mennyire lenne így jò.


Elég sok holmink van ez igaz,kellene szanàlni.



13 Autòval jàrok így simàn elhozom, felesleges lenne külön bemenni a pàromnak ha màr én voltam boltban koràbban. A gyerek még kicsi, ha nagyobb lesz majd bevonom jobban.

2022. febr. 18. 20:12
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Gépesíts, amit lehet, nekem ez sokat segített. A robotporszívó kis helyeken se rossz, de tudni kell, hogy mire való: ne csodát várj tőle, arra jó, hogy a látható helyeken szintentartja a tisztaságot. Nem fogja kiszedni a koszt a sarokból, nem fog bemenni a bútor mögé, közé stb. Nekem ezzel együtt is nagy segítség, naponta megy 2 gyerek, egy kutya meg 2 cica mellett, így nincs szőr, morzsa stb. a padlón. Mellette hetente lenyomok egy alapos porszívózást én is, plusz van egy akkus álló porszívó, amivel a cipőről leesett sarat az előszobában, étkezőben az asztal körüli morzsát stb. gyorsan össze tudom szedni.

Szárítógép isteni, nem kell tökölni a teregetéssel, nem kell kerülgetni a szárítót, 2 óra alatt kész a száraz ruha, és sokkal puhább is.

Eleve azzal, hogy nem kell minden nap porszívózni, söpörni, teregetni, rengeteg időt meg tudok spórolni.

2022. febr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

14: És mért nem a párod nyírja a füvet vagy ő porszívóz, amíg te főzöl, vásárolsz?

Nem igényli veled a kettesben töltött időt?... Mert így gondolom nincs időtök egymásra.

2022. febr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
A sok bútor sem kötelező. Ha kidobod a fölösleges cuccokat, már nem kell miben tárolni őket. Fölösleges székek, fotelok csak a helyet foglalják. Figyeld meg, hogy mire van tenylegesen szükség. Mert ha pl. kétévente hívsz vendégeket, akkor tök fölösleges miattk telezsúfolni a lakást.
2022. febr. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

16 Sokszor heti egy napja szabad, ilyenkor megcsinàlnà épp amit ràbízok de úgy vagyok vele, hogy ha én megcsinàlom akkor ez az egy nap legalàbb a csalàdé.


17 Igen szanàlni azt kellene,inkàbb szekrény van sok meg kihúzhatòs àgy.

2022. febr. 18. 21:43
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez az, amikor ti vagytok a házért (+ kertért) és nem a ház tiértetek.

Gondolom, hitelt is fizettek rá, azért kell heti 6 napot hajtani.

Mikor van időtök élvezni a kertet?

2022. febr. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

19 Nem ragaszkodtunk a kertes hàzhoz,azért ezt vettük mert olcsòbb volt egy kertes hàz a vàrostòl bejàrhatò tàvolsàgra, mint ennyiböl a vàrosban normàlis környéken egy pici lakàs jött volna ki. Igen van hitel, de mi úgy gondoltuk, még mindig inkàbb ezt fizetjük mint az albérletet és tömjük màs zsebét.


Én meglennék a kert nélkül de ez "vele jàrt" így ez van.

2022. febr. 19. 05:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!