Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lejárt vezetői engedély ebben...

Lejárt vezetői engedély ebben az időszakban milyen teendőkkel jár?

Figyelt kérdés
8 éve kaptam meg a jogsit és 1 hónapja jött az értesítő hogy lejárt a vezetői engedély. Nincs részletezve hogy kell e újra orvosi vagy csak okmányiroda és új kép. Hogy szokott ez zajlani?
2020. dec. 27. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kell új orvosi, de én úgy hallottam, hogy fiataloknál nem igazán foglalkoznak vele, csak hozzád vágja a háziorvos az igazolást oszt' viszlát. Bár ezt személyesen nem tapasztaltam még, szóval ne vedd készpénznek, na meg a háziorvosodon is múlik, hogy mennyire lelkiismeretes.
2020. dec. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
30-as éveim elején vagyok, nincs egészségügyi problémám, de úgy tudom csak szemvizsgálat van ilyenkor. Először az okmányirodába kell menni vagy a háziorvoshoz?
2020. dec. 27. 10:56
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Először orvoshoz, azzal az igazolással tudsz menni az okmányirodába.
2020. dec. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja plusz okmányirodába jobb, ha kérsz most időpontot, könnyebb lesz sokkal, de lehet anélkül nem is fogadnak.
2020. dec. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. dec. 27. 11:05
 6/10 anonim ***** válasza:

Gondolom, hogy az ügyfélkapu regisztrációd alapján kaptál értesítést.

Nem azt szokták írni, hogy lejárt, hanem hogy le fog járni.

Kétszer küldenek: először két hónappal, majd utána egy hónappal a lejárat előtt; figyelmeztetés, hogy nem felejtkezz majd el róla.


Lehet, hogy még ráérsz. A vezetői engedélyed hátoldalán, a 11-es mezőben van, hogy mikor jár le.

Ha 8 éve kaptad, 2012-ben, akkor éppen dátumforma változás volt a 11-es mezőben. 2012. augusztus 24-ig kiadott engedélyen év.hónap.nap forma van; 2012. augusztus 24. után kiadottaknál egységes Uniós formára tértek át: nap.hónap.év a forma.

2020. dec. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megcsináltattam az érvényesítést, először orvoshoz aztán a kormányhivatalba mentem. Orvosnál kellett fizetni az alkalmasságiért, de a hivatalban nem kellett fizetni, mivel a 180 napos okmányok érvényessége miatt még ráértem volna. Nem vártam meg a 180 nap lejártát, így ingyenes volt a hosszabbítás.
2021. márc. 4. 11:42
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nem vártam meg a 180 nap lejártát, így ingyenes volt a hosszabbítás."


Érdekes. Tudtommal ez illetékköteles, amiben nincs mérlegelési lehetőségük az ügyintézőknek.

2021. márc. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szerintem ki van adva hogy aki bemegy és nem várja meg hogy leteljen a rendkívüli 180 napos hosszabbítás, ilyen esetben az ügyintéző megteheti hogy ennyi kedvezményt ad. Nagyon ritka aki bemegy most és megcsináltatja, mindenki inkább kivárja, hogy "hát úgyis érvényes még, minek vele foglalkozni"
2021. márc. 4. 19:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem erőltetik magukat, hogy van ilyen lehetőség.
2021. márc. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!