Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy érjem utol magam sose...

Hogy érjem utol magam sose végzek a teendökkel, valahogy mindig azt érzem szaladok de hiàba?

Figyelt kérdés

Mielött az jönne, csak közlekedés közben vagy üres idöben netezek nem ülök le csak úgy òràkra netezni.

Aki profi az idöbeosztàsban és nincs segítsége, hogy csinàlja?

Tanitsatok meg kérlek.


2022. febr. 18. 16:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt javasolták hasonló problémára, hogy írjak listát, és ne akarjak mindent egy nap megcsinálni, hanem osszam be az egész hétre.
2022. febr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%

Mik a teendők? Mi mennyi időt vesz el? Mi az amit át tudsz passzolni másnak?

Írj listát vagy napirendet. Amit tudsz vonj össze. Ha ma be akarsz vásárolni meg postára is kéne menned holnap vond össze a kettőt és intézd egyszerre.

2022. febr. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
91%
+1 az elsőnek. Írj egy tervet egy hétre lebontva és pipáld ki ami már kész,hogy legyen örömöd is benne. Akár a hűtődre,asztalodra ki is függesztheted hogy szem előtt legyen.
2022. febr. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%

Így van, lista, és a legfontosabbal/legsürgősebbel kezdem.

Bevásárlás heti egyszer, utána max. kisbolt. Főzés egyszerre többet, és mehet a fagyóba, stb.

Nekem azt kellett megtanulnom, hogy ki lehet ám adni másoknak is a házimunkát, max. nem lesz olyan szép az eredmény, ahogyan azt én csinálnám. (Ez utóbbit is meg kellett tanulnom..)

2022. febr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%
Igen-igen, a tervezés sokat segít. A feladatok beosztásában is, meg az egymással való összehangolásukban is. Pl legyen meg, hogy a hét melyik napján melyik helyiséget takarítod ki, az úgy egyben nem olyan sok idő. És az idő kihasználása: amíg lejár a mosógép, meg tudod főzni a vacsorát, de amíg ahhoz felforr a víz, addig is fel lehet porszívózni stb.
2022. febr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
21%
ADHDs vagy?
2022. febr. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
33%

1. szabály:

Másokra ne takaríts, ne moss, ne főzz, ne vásárolj be, csak magadra.


Ez megvan?


2. szabály: 80 nm-nél kisebb ingatlan.


Ez megvan?

2022. febr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Egyben válaszolok ha nem gond.

2 A teendők a normál háztartás vezetése,gyerek ellátása. Nemtudok átpasszolni semmit,ahogy írtam segítségem nincs. A párom messze dolgozik, későn ér haza. Hétvégén is legtöbbször csak a vasárnapja szabad,addigra meg kidől.


4 Nincs kinek átadjam, a párom későn ér haza, az óvodás lányomnak meg nem lehet.


6 Tudomásom szerint nem. Csak valahogy szétcsúsztam.


7 Egy család vagyunk,így ez nem opció. De igazából komolyan vettem a tanácsot ,belegondoltam, igazából ezzel nem lennék előrébb. Hiszen ha úgyis főzök,akkor már mindegy,hogy 3 db csirkecombot sütök meg vagy 5 öt.

Ha megyek boltba mindegy,hogy 3 kiflit veszek vagy 5öt. Ha mosást indítok el mindegy,hogy tele tömöm vagy félig van.

Az ingatlan 110nm, de egy szobát nem lakunk kb csak be vannak dobálva a lomok oda ( még nincs felújitva) úgyhogy kb akkora igen.

De van kert, ami hatalmas. Bevetni nem akarom, de a fűnyírás is majd egynapos meló...

2022. febr. 18. 18:53
 9/27 A kérdező kommentje:
Megpróbálom a listaírást, de valahogy mintha kevés lenne a 24 óra. Vagy a gyerekkel nem törődök ,vagy a házimunkával ,vagy a saját munkámra nem készülök fel úgy,ahogy azt a legjobban kellene.Minden megvan de minden olyan laza szinten... VAGY egy dolog megvan pöpecül ahogy azt kell, a többi meg elhanyagoltabban.
2022. febr. 18. 18:55
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem a lista a megoldás, hanem a felesleges dolgok elhagyás vagy hatékonyabb munka végzésre való törekvés. Porszívózást én pl lassan csináltam, alaposan. Párom a porszívózást megoldotta 2 perc alatt. Vettünk egy robot porszívót... Hasonló a helyzet a szárítógéppel és a mosogatógéppel is.

Mind a ketten dolgozunk, sok időt spóroltunk meg.

2022. febr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!