Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel lakásban hogy lehet a...

Panel lakásban hogy lehet a legolcsóbban megoldani hogy ne hallatszódjon be és főleg ki minden nesz a lépcsőházból, lépcsőházba?

Figyelt kérdés

Nagyszüleimtől örököltem a földszintes panel lakást, 4 emeletes házban. Sajnos rájuk tukmált valami ügynök egy fém bejárati ajtót. Jártam másik lakásban, a gyári szovjet fa ajtó sokkal jobb, de az már nincs meg.

Nem csak az ajtó vezeti brutálisan a hangot, az ajtó körül nem beton hanem valami gipszkaton van. Nem tudom miért, a többi ajtó kisebb és mégis beton van körülöttük. Valaki kivéste aztán bepótolta valamivel ami úgy vezeti a hangot mintha nem is lenne ajtóm. 10 centivel az ajtó körül van ez a karton vékony cucc, aztán rendes beton.

Itt beszélgetnek folyamatosan a nénikék az ajtóm előtt.

Sajnos komoly egészségügyi problémáim vannak. Home officeban dolgozom, itthon töltöm a szabadidőm, online tartom a kapcsolataim és ez még egy fél évig így is lesz. Online tanfolyamot is csinálok.

Nagyon kellemetlen. Semmi intim terem nincs. Nemrég hallottam hogy arról pletykálnak az ajtóm előtt hogy biztos munkanélküli vagyok hogy mindig itthon vagyok.

Nagyon frusztráló. Pont itt ácsorognak folyamatosan. Nem akarok fülhallgatóval szerencsétlenkedni meg bújkálni a saját otthonomban, de nagyon kéne az intim szféra.

Volt valaki hasonló helyzetben? Hogyan oldotta meg? Már egy jobb ajtó is egy vagyon beépítéssel, de nekem az ajtó körül kb. 10 centi szélesen a falat is le kéne hangszigetelni vagy ki kéne cserélni. Nem is tudom pontosan mik a lehetőségek.

Előre is köszönöm a válaszokat.



jún. 18. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kerdesedre a valaszt nem tudom, de nyugodtan beszelj a szomszedaiddal.

Egyreszt semmi kozuk hozza, hogy te mit csinalsz, masreszt meg takarodjanak el onnan. Szep ido van, uljenek ki egy padra. Vagy menjenek be a lakasba.

jún. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt az eredeti ajtó van, mégis minden behallatszik. Borzalom, mindenki ebben a lêpcsőfordulóban áll le elmesélni az élettörténetét. Mindenkiről tudok már mindent, az egyik nem tud bepasizni, a másik külföldön él az új pasijával, a harmadiknak nehéz szülése volt, a negyediket megcsalta az asszony, de azóta van már neki is új nője, csak úgy turbékolnak és így tovább.

Még szándékosan sem kell hallgatóznom. Lassan úgy érzem, megbolondulok.

jún. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb panel stb egy vicc. Én ha leültem enni az asztalhoz, mindent áthallottam, hogy miről beszél a szomszéd pár, pedig nem voltak hangosak. Ennél már csak az volt a jobb, amikor a nő a szeretőjével napközben 😂
jún. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Normál családiházakhoz való bejárati ajtó a titok, amit jól is kell beszerelni.

Ég és föld a különbség a szokásos panelbe használt ajtók és ezek között.

jún. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen az ajtó és a beépítés sokat számít. Néztem hangszigetelő ajtókat. Meg vannak ajtó kárpitosok akik direkt ilyesmivel foglalkoznak. Annyi hogy nálam nem csak az ajtót, hanem körülötte a falat is le kéne szigetelni.

Mindkettő macerás és drága, de ha lesz pénzem és időm ilyesmi lehet a megoldás.

Nálam a szomszédok nem hallatszódnak át. Sőt ha a lépcsőhát melletti szobában vagyok és becsukom a szobaajtót akkor is kevésbé hallatszik be. Még a szobaajtó is jobban hangszigetel mint a bejárati. A fal sem olyan vészes. Egyértelműen a bejárati ajtó vezeti nagyon a hangot.

Nem hiszem hogy a szomszédokat kéne megváltoztatni. Ők sem szólnak bele én mit teszek. Generalizált szorongás szindrómám van. Szóval akármilyen figyelmesek lennének a szomszédok, zavarna a tény hogy nincs intim szférám.

jún. 19. 12:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Ragassz az ajtóra valami hangszigetelő paneleket, szivacsot.
jún. 23. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A hangszigetelő szivacsokat simán körbe tudod vágni sniccerrel. Nem olyan hatékony, mint egy gyári megoldás, és nem is annyira esztétikus, mint egy kárpitos ajtó, de valamennyit javít majd a helyzeten. Ezt a falra és az ajtóra is tudod ragasztani. Esetleg kipróbálhatod valami kevésbé erős rögzítéssel felrakni próbaképp, tetszik-e, működik-e, és utána véglegesíteni.

Ha meg rés van körben vagy a küszöbnél, akkor persze oda leginkább körbe kell rakni ilyen gumicsík tömítést. Ezt házilag meg tudod csinálni, barkácsboltban biztos segítenek, milyet vegyél. Esetleg vigyél fényképet az ajtód éléről, meg mérd körbe, mennyi kell.

És hangszigetelő függöny is létezik, ehhez egy karnist kell szerelned az ajtó fölé a falra vagy a plafonra - ha van hely. (Léteznek kifeszíthető teleszkópos, fúrásmentes karnisok is, persze kérdés, hogy egy nehéz függönyt elbírja-e.) Kicsit macerásabb plusz még ezen ki-be járni, na meg tisztítani, de ez egy elég egyszerű és hatékony megoldás és egyben hőszigetel is.

jún. 23. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. ☺️

7: Igen, esélyes hogy anyagi okokból ez lesz. Néztem már mindenféle hangszigetelő szivacsot. Meg tutorialt. Ha a szivacs kevés akkor még egy hangszigetelő függönyt elé rakok. Utóbbi kicsit ormótlan, az a B terv.

jún. 23. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!