Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Bezárt légy zümmögésére...

Bezárt légy zümmögésére hasonlító zajok a szobában 1-2 percenként (egy-egy pillanatig tart). Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Már második napja hogy hallom ezeket a fura neszeket. Ha csendben maradok (este), akkor kb 1-2 percenként olyan hangot hallok, mint a bezárt légy zümmögése, de csak 1-2 pillanatig tart. Nem mindig pontosan ugyanarról a helyről, de mindig a szoba túlsó feléről jön. Most nem, de tegnap mintha kaparászott is volna valami a parkettán.

Sajnos volt már egerem, akkor ezt a hangot nem hallottam, csak kaparászást.

Mi lehet ez? Lehet megint egér?

(Természetesen az kizárható, hogy beragadt a lámpába egy légy, már megnéztem)



2016. jún. 17. 22:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Pedig jó eséllyel valamilyen rovar lesz.
2016. jún. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Rendszeres időközönként van?

Nincs esetleg ilyen automata illatosító a lakásban? :)

Ismerősöm is fél napig idegeskedett miatta, mire kiderült, hogy az asszony úgy gondolta, túl kevés vegyi anyagot lélegeznek be, és vett egy ilyen illatszóró készüléket, ami pár percenként beindul.

2016. jún. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

hú, nálam az a nyomorult mezei - vagy vándor - poloska okozza rendszeresen, amikor betéved egy-egy a lakásba; mondanom se kell, szúnyoghálón át! (gondolom, az illesztéseknél préseli át magát), két napig én is tiszta ideg voltam miatt, mert azt hittem, egér, bár mondjuk, megzavart, hogy csakis világító hangulatlámpák felől jöttek a hangok (de ugyanúgy ütemesen, mint ahogyan nálad!), és amikor lekapcsoltam az összeset, akkor abbamaradt a zaj.


ma pedig meg is találtam nappal, amint próbált kijutni a szúnyoghálón át - persze középen a butája -, és kitartóan mászta meg újra és újra, lentről fel, és fentről le, és hiába nyitottam ki neki az erkélyen a hálót, nem volt hajlandó észrevenni, egész nap szerencsétlenkedett egy jókora darázsféle társaságában -- na azt felszippantottam a morzsaporszívóval és kiengedtem a szabadba, de hát ezt a bűzbogarat nem merem megkockáztatni, mert még elgázosítja nekem a morzsaszívó belsejét egy életre... viszont estére eltűnt, lehet, csak megtalálta végül a kijáratot.


ami nálam bevált, azt javaslom neked is: kapcsolj kislámpákat különböző részein a szobában, és ha jellemzően mindig a fényforrás felől jönnek a hangok, akkor rovarral van dolgod (egér esetében sajnos más a helyzet, ő nem preferálja a lámpát, mint olyat;)

2016. jún. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!