Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nézhet az én udvaromra a...

Nézhet az én udvaromra a szomszéd összes ablaka?

Figyelt kérdés
egy öreg néni lakott melettünk egy kis házba sajnos meghalt a telket megvették a ház helyére újat húztak úgy hogy oldalfekvésbe az összes ablak sőt egy bazi nagy terasz ajtó is a mi házunkra és az egész udvarunkra néz nagyon idegesítő hogy semmit se lehet csinálni hogy ne bámulnának

#szomszéd ablakai
2021. ápr. 6. 17:09
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim válasza:
67%

Ültesd be orgonával azt a részt ahol nézne téged.

Az én szomszédom az ablakunk alá beültette orgonával, így tök mindegy hogy világos van, mindig lámpát kell kapcsolnunk.

2021. ápr. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 mindentudó99 ***** válasza:
76%
Csodasövény két év alatt 3 méter magasranő. ( tapasztalat) vagy nádszövet duplán azt csá. A békesség is megmarad.
2021. ápr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 mindentudó99 ***** válasza:
85%
Kösz a mocskos privát üzenetet kérdező.
2021. ápr. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 mindentudó99 ***** válasza:
76%
Had nézegesse a szomszédja. Legalább nem kell állatkertbe vinnie a cssládját.
2021. ápr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 A kérdező kommentje:

elnézést én senkinek nem írtam privát üzenetet de én is kaptam !


köszönöm az értelmes válaszokat


a csodasövénnyel az a baj felén egyre többen szedik ki mert megbetegednek elvörösödnek azt mondják van télen egy kártevő ami nem fagy el a melegebb telek miatt és megrágja a gyökereit

2021. ápr. 7. 12:39
 46/59 anonim ***** válasza:
60%

Az oldalhatárra való építkezésnél annyi lenne a hozzá fűzni valóm, hogy az OTÉK üvegfelületet határoz meg, ami 0,4 m2 lehet maximum. Emiatt a 90x60 -as nyílászáró is megengedett mert a vastag tok és a ablakkeret miatt ~0,4 m2 lesz csak az üvegfelülete.

Ha felépült a ház akkor bizony biztosan volt neki építési engedélye is, azaz átment a terv az építési hatóságnál. Így sok mindent nem tudsz ellene tenni, esetleg kérsz egy szemlét.

Én az elemes beton kerítést javaslom, a szlovákok eléggé jó áron adják. 2 méter magasan anyag + munkadíj átlag 40 euro/fm. A szállítási költség nincs benne az árban.

2021. ápr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 A kérdező kommentje:
tudsz esetleg kontaktok ahol elérem őket ?
2021. ápr. 7. 13:39
 48/59 A kérdező kommentje:
trapézlemez vagy beton kerités szerinted ?
2021. ápr. 7. 13:39
 49/59 anonim ***** válasza:
60%

Az építési hatóságnál meg van határozva melyik település melyik irodájukhoz tartozik. Megyeszékhelyeken biztosan vannak, kisebb városoknál vagy-vagy eset.

Én a betont amiatt választottam mert tartósabb mint a lemez, és kevésbé sérülékeny. Facebook marketplaceen rengetegen hirdetnek: elemes beton kerítés, vagy hasonló néven keresd

2021. ápr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
60%

Húznék nádszövetet a kerítésre, 20-30ezer forintból kijönne, ha 25 méterről van szó. Az pár évig jól néz ki és takar, közben lehet gyűjteni komolyabb kerítésre vagy ültetni sövénynek való növényt.

Még egy opció lehet a kerítésre felfuttatni valami növényt (pl. borostyán) de én erről megkérdezném a szomszédot, mert agresszívan terjedő fajtákról beszélünk, lehet hogy nem szeretné ha a kertjében elterjedne.

(Nekünk a saját házunk olyan, hogy a nappalink ablaka a szomszédra néz, első dolgunk volt felhúzni a kerítésre a nádszövetet, mi se akarjuk a szomszéd kertjét bámulni, meg azt se akarjuk hogy ő lásson be a nappalinkba.)

2021. ápr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!