Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nézhet az én udvaromra a...

Nézhet az én udvaromra a szomszéd összes ablaka?

Figyelt kérdés
egy öreg néni lakott melettünk egy kis házba sajnos meghalt a telket megvették a ház helyére újat húztak úgy hogy oldalfekvésbe az összes ablak sőt egy bazi nagy terasz ajtó is a mi házunkra és az egész udvarunkra néz nagyon idegesítő hogy semmit se lehet csinálni hogy ne bámulnának

#szomszéd ablakai
2021. ápr. 6. 17:09
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
66%
Ó, majd a szomszédok azért nem fognak szép világos házat építtetni sok nyílászáróval, mert a kedves szomszéd esetleg a szőrös seggét akarja napoztatni a "privát szférájában".
2021. ápr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
77%
Szegény szomszédodnak, jó hülye szomszédja lett!
2021. ápr. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
84%

"attól függ, hogy a településen milyen helyi építésügyi szabályzat vonatkozik a telekre. Ha ugyanis oldalhatáron álló beépítés van érvényben, akkor a szomszédnak csak a 1,80 méter magasságban lévő 60×60 centiméteres ablaka nézhet a szomszéd telkére. Ha viszont szabadon álló előírások vannak és a telekhatártól három méterre van a ház fala, akkor bármekkora méretű ablak alakítható ki.


Meg kell egyezni vagy a helyi jegyző segítségét is kérheted, aki az építésfelügyelethez irányít. Ők megvizsgálják, szabályoknak megfelelően alakították-e ki utólag az ablakot, és ha nem, akkor felszólítják az átalakításra."


Vagy marad részedről a belátásgátlás.

2021. ápr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 A kérdező kommentje:
én nem küldtem senkinek privát üzenetet :D
2021. ápr. 6. 19:10
 35/59 anonim ***** válasza:
59%
Hány méternyire vannak azok az ablakok?
2021. ápr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen kedves utolsó erre voltam kíváncsi
2021. ápr. 6. 19:11
 37/59 A kérdező kommentje:
hát megmérni nem tudom pontosan de szerintem nincs 3 méter az én telek határom és az ő ablakuk között
2021. ápr. 6. 19:11
 38/59 A kérdező kommentje:
igen épp ez az oldalhatáron álló beépítés van érvényben itt minden ház úgyis van épülve csak az övüké nem
2021. ápr. 6. 19:12
 39/59 anonim ***** válasza:
85%
S. Nikolas Nick küldözgeti priviben a jókívánságait. :-)
2021. ápr. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 remetdol ***** válasza:
87%

Oldalhatáron álló beépítésre vonatkozó 60x60 as ablak csak arra a falra vonatkozik, amelyik az oldalhatáron van. Ha feléd a 3 méteres oldalkert van, arra olyan ablakot tesz amilyet akar.

Ha az összestelek oldalhatáros,akkor a te házadon is ilyen kisablakos falnak kellene lennie a szomszédfelé. Ez így zavaros.

2021. ápr. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!