Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek jó ötlet stafírung...

Szerintetek jó ötlet stafírungot gyűjteni? Ha igen, ti mit gyűjtötök?

Figyelt kérdés
Szerintem jó dolog előrelátónak lenni, egy-két hasznos holmit félretenni, ami majd jól jön, mikor az ember megházasodik. Én is próbálok előrelátó lenni, amennyire az anyagi helyzetem megengedi. Ám csak olyan dolgot teszek félre a szekrényembe, ami eláll, tehát nem lesz baja, ha évekig ott van. A mamámtól örököltem ezt a fajta gondolkodást, azt hiszem. Ő volt úgy, hogy vett egy mikrót, és betette a szekrénye aljába, hogyha a használatban lévő elromlik, akkor csak elővegye. Sajnos erre már nem került sor. Nagyon pedáns volt, a nyugdíja mellett eljárt takarítani, hogy abból a pénzből újíthassa a lakását. Na de bocsánat, hogy elkanyarodtam a témától. Szóval örömmel várom az ötleteiteket, hozzászólásaitokat. Szerintetek ez a "hagyomány" mennyire maradt fent?

2011. aug. 11. 13:47
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát! : )
2011. aug. 11. 22:31
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahány ház, annyi szokás ebben is. Amikor a gyerekeim megszülettek, anyám elkezdte gyűjteni nekik a stafírungot, 30 év alatt sem lett bajuk a holmiknak. Az ágyneműhuzatok rövidek lettek, mert anno 180 cm hosszúak voltak a paplanhuzatok. Mindezek ellenére használhatóak.

Én akkor kezdtem mindenfélét összehordani a lányoméknak, amikor komoly lett a kapcsolatuk a vejemmel.Irkáltam, hogy mit vettem,hogy ne vegyek fölösleges dolgokat, amikor elköltöztek, nagyjából megvolt a konyhafelszerelésük. Használnak mindent, ami azt jelenti, hogy az ízlésem nekik is megfelelt. Annyi fizetnivalójuk van, manapság nem olcsó megvenni egy komplett edénykészletet, vagy egy 12 személyes evőeszköz-készletet.

2011. aug. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gyűjtögettem, hanem örököltem (de benne laktam mindig) egy házat. Olyan rossz volt, hogy eladtam, most szép kis házban lakom, ez kizárólag az enyém. Ha még lenne kedvem férjhez menni, ez lenne a hozományom. Csakhogy ez a saját különvagyonom, ráadásul jelölt sincs a láthatáron.
2014. jún. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én a másik oldalról tudok beleszólni, férfiként legazíveaebben kivágtam volna az egész szemetet a francba... évek óta álló lepedők meg ágynemü... annak van egy alap szaga, ami már ki nem szedsz belőle... ocsmányabbnál ocsmányabb étkészletek, az egyikből k9nkrétan m8nden héten elejtettem egyet egyet mosogatás közben, csak fogyjon el...

Inkább legyen félretett pénzed neked is, meg a férj jelőltednek és vásároljátok meg együtt azt ami mindkettőtöknek tetszik.

2018. ápr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!