Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek jó ötlet stafírung...

Szerintetek jó ötlet stafírungot gyűjteni? Ha igen, ti mit gyűjtötök?

Figyelt kérdés
Szerintem jó dolog előrelátónak lenni, egy-két hasznos holmit félretenni, ami majd jól jön, mikor az ember megházasodik. Én is próbálok előrelátó lenni, amennyire az anyagi helyzetem megengedi. Ám csak olyan dolgot teszek félre a szekrényembe, ami eláll, tehát nem lesz baja, ha évekig ott van. A mamámtól örököltem ezt a fajta gondolkodást, azt hiszem. Ő volt úgy, hogy vett egy mikrót, és betette a szekrénye aljába, hogyha a használatban lévő elromlik, akkor csak elővegye. Sajnos erre már nem került sor. Nagyon pedáns volt, a nyugdíja mellett eljárt takarítani, hogy abból a pénzből újíthassa a lakását. Na de bocsánat, hogy elkanyarodtam a témától. Szóval örömmel várom az ötleteiteket, hozzászólásaitokat. Szerintetek ez a "hagyomány" mennyire maradt fent?

2011. aug. 11. 13:47
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Nálunk fennmaradt. Én is rakosgattam magamnak; Anyumék is és mindkét ágon a nagyszülők is nekem. Az eredmény az lett, hogy a legtöbb felszerelésből lett legalább négy készlet - amiből maximum egy, ami tetszik.

Szóval én azt gondolom, lehet, sőt kell is, de ésszel. Megbeszélve alaposan a családdal.

2011. aug. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anno anyukám kezdte gyűjteni a stafírungomat, aztán, ahogy felnőttem, én is kezdtem ezt-azt hozzátenni, így mire önálló lakásom lett, alig kellett egy-két dolog (pl. bútor) mert szinte mindenem megvolt. Étkészletet, pohárkészletet, lábasokat, tepsit, sütőformákat, terítőket, konyharuhákat, ágyneműt, lepedőt, törölközőket érdemes megvenni, de csak, ha olyat látsz, ami egyedi, nem tucatáru, amit bármikor, bárhol megvehetsz, úgy csak gondot okoz a tárolás, előrébb nem jutsz! Pl. álomszép ünnepi étkészletet vettem magamnak, komplett 12 fős szett tányérokkal, salátás tálkákkal, sültes tállal, leveses tállal, süteménykínálóval, stb. egy kiárusításon fél áron jutottam hozzá. Ennek volt értelme. De pl. a hátköznapi tányérkészletet csak akkor vettem meg, amikor valóban szükségem lett rá (sima fehér, mosogatógépben is mosogatható), mert azóta is minden utcasarkon árulnak ilyet.

Műszaki cikkeket, háztartási gépet abszolút nem érdemes előre venni, mert 1.)minden nap modernebb cuccok kerülnek ki a polcokra, egyre olcsóbban, szóval, ha előre vásárolsz, könnyen lehet, hogy mire kibontod a dobozból már elavult 2.) ha nem használod, attól még lejár a garancia. Az ilyenekre csak pénzt tettem félre, minden hónapban egy kisebb összeget.

2011. aug. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a pénzt érdemesebb félretenni rá, honnan lehet tudni mi romlik el, na meg amire van a garancia, nehogy addig álljon a szekrényben amíg garanciális, én pénzt teszek félre ilyenre, ha sürgősen kell valami
2011. aug. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem anya még gyűjtötte, ebből ma annyi látszik hogy van 20 étkészletünk és van 200 törölköző a szekrényben, de egyiket se engedi használni, mert jó lesz az még, én azért teszem félre a pénzt inkább, előző votam
2011. aug. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm minden kedves válaszolónak! Én is szoktam pénzt félretenni, amikor csak tehetem. Nekem még anno mamám szeretett volna egyik születésnapomra valami szép étkészletet, vagy nem tudom már mit, de akkor még nem rajongtam az ötletért. Most meg már nem adhat sajnos..:(
2011. aug. 11. 14:27
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

háát, amikor 17 évesen megkaptam a lakásomat, akkor a kevés kis pénzemből rögtön vettem valami csóró étkészletet, ami akkor nagyon tetszett, aztán mikor beköltöztem kb fél évig tudtam használni, mert szétesett :)


a ballagásomra kaptam tányérokat, állólámpát. ezek most mind itt vannak, és használom őket.


sok bútort örököltem, sokat a "lánykori" szobámból hoztam.

szerencsére kb semmit nem kellett vennem.

persze háztartási gépeket igen, mert abból direkt újat akartam.


egyébként 21 éves voltam, mikor végre beköltözhettem a lakásomba :)

2011. aug. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Én nem gyűjtenék, mert nem biztos, hogy ami most tetszik, az sok év múlva is tetszeni fog. Az elektromos háztartási eszközök pláne állandóan változnak, ami ma hipermodernnek számít, az talán már muzeális érték lesz, mire használatba venném. Érdemes inkább a pénzt gyűjteni, amiből meg tudsz venni mindent, ha aktuális lesz. Arról nem beszélve, hogy teljesen felesleges az ember otthonát raktárnak használni.
2011. aug. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én gyűjtöttem. Ha már kialakult az ízlésed, akkor bátran tehetsz félre bármit, az tíz év múlva is tetszeni fog. Na meg bizonyos dologokkal nem lehet mellényúlni: hófehér törölközők, kéztörlők, fürdőlepedők, konyharuhák, ágyneműk bármikor megfelelők. Én legalábbis imádom a fehéret, tiszta érzetet ad, csak persze gyakran kell cserélni. De legalább biztos, hogy tiszta is. Tányérok, evőeszközök is mehetnek, egyszerű, kortalan díszítéssel, vagy egy határozott stílusban. Pezsgősflőték, kristálypoharak, jénaik, szendvicsfenekű inox lábasok bármikor megfelelők. Alapvető szerszámok is jó, ha vannak, már a beköltözéskor kell kalapács, csavarhúzó, fúró, fázisceruza, stb.


Általában egyébként a hagyományosabb szemléletű családokban maradt meg ez jobban, vagy a család hagyományosabb szemléletű részében. Nálunk nagymamám és nagynéném ilyen stafírungos, tőlük olyan 14 éves kora óta mindenki háztartási kellékeket kap. Igazság szerint ez jó dolog, amikor összeköltöztem a párommal, komoly könnyebbség volt, hogy az alapvető holmik már megvoltak.

2011. aug. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

5. vagyok.

a klasszikus értelemben vett stafírungot örököltem, mivel sajnos pont a beköltözésem előtt 1 évvel haltak meg a nagyszüleim, szóval lábasok, ágyneműk, töröközők jutottak bőven. szeretem is őket nagyon, mivel ezek még igazi, jó minőségű cuccok, és az is nagyon jó érzés, hogy a nagyszüleimre emlékeztetnek.


ők gyűjtötték nekem a stafírungot, még ha nem is tudtak róla. :)

2011. aug. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%
Én pénzt gyűjtöttem. Azért döntöttem így, mert szerettem volna ha olyan dolgokat veszünk majd együtt a párommal, amik mindkettőnknek tetszenek. Ráadásul a pénz nem áll benne, hanem szépen kamatozik a bankban. Nagyon jól jött az a néhány millió amit összeszedtem a közös lakásunk berendezésekor.
2011. aug. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!