Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Laknátok telken, ha csak arra...

Laknátok telken, ha csak arra lenne pénzetek?

Figyelt kérdés

Téliesített nyaralót szeretnénk venni férjemmel, lényeg, hogy legyen áram és víz, családi házra, lakásra nem telik.

Imádjuk a természetet, így semmi gondunk azzal, ha a város szélén fogunk lakni,vagy netán gyalogolni kell köves úton 15 percet a buszhoz.

Úgy gondolom, a majdani gyerekeink is szépen fel tudjuk nevelni ilyen helyen, legalább nem kell féltenem őket az autóktól, vagy a cigányoktól.


Papám viszont pár napja tett egy kijelentést, hogy azért ennyire ne adjam már le az igényeim...ez elég rosszul esett.


Valóban "parasztos" dolog lenne telken lakni, netán kiskertet művelni, távol az emberektől, úgy mint régen??


Úgy gondolom, mi boldogok lennénk egy ilyen helyen és mivel nagyon nincs pénzünk,hitelt pedig nem kapunk, örülünk, ha egy ilyen telket meg tudunk majd venni, mégiscsak jobb lesz, mint albérletben tengődni, ráadásul így nem vagyunk 4 fal és szomszédok közé zárva.


Mit gondoltok, tényleg igénytelenségnek tűnik a dolog?


2011. máj. 22. 16:39
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok biztató választ.

Azt vártam, páran támadni fognak, hogy mégis hogy képzelem, gumicsizmában mászkálni a 21-században?? :))


A lakcímem a szüleimhez van bejelentve az albérlet miatt, a férjem pedig az ő szüleihez, ez így is maradhat, úgyhogy ebből nem lesz gond.


Nagyon várom már, hogy összegyűljön a pénz, leginkább az tetszik, hogy nincs szomszéd, ugyanis mi elég "olaszos" temperamentumú pár vagyunk, ha veszekszünk, akkor törik minden, ha pedig szeretkezünk, hát azt is hallja a szomszéd :D ( viccen kívül, első albérletünkből ezért tettek ki sajnos ).


Autót nem tervezünk venni, egyikünknek sincs jogosítványa, nem is hiányzik, meg amúgy is olyan helyre mennénk ahol max. 10-15 perc járásra van busz.

Alig várom, hogy végre lehessen kutyánk, tyúkok és kiskertem!!

2011. máj. 22. 18:47
 22/32 anonim ***** válasza:
33%
Éppen az a baj, a mobillakásokkal is hogy mivel nem kőböl vagy panelből vannak, így nem jelenthet állandó lakcímet. Különben én is élnék a telkemen egy mobilban
2011. máj. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
89%

"Liza von Staunhoff válasza:


Éppen az a baj, a mobillakásokkal is hogy mivel nem kőböl vagy panelből vannak, így nem jelenthet állandó lakcímet. "

Ne haragudj de nincs igazad,kicsit nézz utána,hova lehet bejelentkezni,meg hova nem. Inkább maradj az ezotériánál,na,az neked való.

2011. máj. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Nem értek hozzá, de régebben én is nézegettem a mobillakásokat és ha jól emlékszem úgy olvastam, nem lehet lakcímnek bejelenteni, mivel nem számít igazi lakásnak, ugyanis nem áll mind a 4 oldala szilárd talajon ( 2 oldala kerekeken áll).

Hogy ebből mi igaz nem tudom, de én így emlékszem.

2011. máj. 22. 19:18
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Azért ha kiköltöztök, csináljon legalább egyikőtök jogosítványt, mielőtt babáznátok. Hidd el, pocsék egy érzés, amikor gáz van, a busz egy óra múlva jön, és a babád nem bírod elvinni orvoshoz... vagy ha netán hajnali kettőkor lesz negyven fokos láza, olyankor nem célszerű megvárni a fél hatos buszt, hanem zutty, be az ügyeletre!


Tudom, hogy a kocsi nem környezetbarát, stb., és adja isten, hogy ne forduljon elő ilyen helyzet, de sajnos muszáj ezekre felkészülni. Mondják, jobb félni, mint megijedni.

2011. máj. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Arra már tuti nem lenne pénzünk, hogy megvegyünk egy autót, pláne fenntartani...

Na meg félek is vezetni a magyar sofőrök miatt, férjem sem szeretne jogosítványt, szerintem megleszünk anélkül is.

2011. máj. 22. 19:30
 27/32 anonim ***** válasza:
68%

Igazad van kérdező, éppen ez a baj a mobil és egyéb lakásokkal, megválaszoltad 19:9-esnek.


Személyszerint az a véleményem, hogy jó döntést hiztál, mert nagyon szép környezetben lakni ! Egyáltalán nem igénytelenség, ha azt az életet választod. Ugyan pl panelban is vannak jobbak és rosszabb betonjungelek, de ott ssok ember egymáshoz közel van és relatíve vigyáznak egymásra, nehezebb kirabolni őket.


Arra vigyázz, hogy jó legyen a szomszédokkal a kacsitok, mert azok nagyon meg tudják keseríteni az életeteket, jobban mint máshol és vigyázzatok nehogy valaki betőrjön hozzátok. Ha lehet naponta tartsátok a kapcsolatot hogy feltűnjön ha van valami

2011. máj. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
a sok pozitív válasz után én írok negatívot is,mert sajnos az is van.Az a helyzet,hogy ezt az egyébként jó ötletet már mások is kitalálták,olyanok,akiknek ez az életforma pont megfelelő és nincs sok pénzük.Egy dunántúli kisváros nagyon szépen művelt szőlőhegyéről van szó.Közmű szinte mindenütt van,csatorna persze nincs,de mivel ez nem lakóővezet,nem is kötelező.Épp ezért a vízdíj is a fele annak,amit a városiak fizetnek.Ebben a városban nagyon dolgos emberek laknak,és mivel van itt egy valaha nagyon jól prosperáló konzervgyár,az emberek a szőlőhegyen termeltek egy csomó mindent,amit a gyárba nagyon jó áron el tudtak adni.A konzervgyár ma már csak félgőzzel üzemel,és az emberek is kezdenek kiöregedni a telkeikből,nem tudnak vagy nem akarnak dolgozni benne,potom pénzért eladják,hogy ne legyen gondjuk vele. Szinte minden telekhez takaros,lakható házacska tartozik,amiket kezdenek megvenni cigánycsaládok,és ezzel vége az idillnek.Még tavaly is szívesen mentem a kertembe madárdalt hallgatni és nézni,hogy nőnek a növényeim.Ma meg sz.ros pelenkákat szedegetek az eperágyásból miközben roma-dajdaj aláfestéssel hallgatom az ordenáré veszekedés hangját,és szemlélem a virágágyásból kilopott sziklakerti szekfű nyomait.És az első tavaszi veteményemet sem volt EGYÁLTALÁN módom megkóstolni-zöldhagyma-mert mire eljött a húsvét,amikorra szántam,már kitépték az összeset,maradéktalanul.Szóval: én ellenzem azt,hogy nem lakás céljára szolgáló épületekbe életvitelszerűen bárki odaköltözhessen,mert igaz,hogy a kérdező egy szimpatikus,jószándékú ember,aki jobb jövőt képzel a családjának,mint amit panelben tudna nyújtani nekik,de könyörgök,elindul egy folyamat,és a kérdező is azt veszi észre,mint amit leírtam,mert nem olyan emberek fogják a nyaralókat benépesíteni,mint ő,hanem olyanok,mint erre mifelénk.És erre mérget vehet.
2011. máj. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó:

Sajnos ez a folyamat már rég elindult.

Épp ezért nehéz olyan telket találni ahol ugyan be van vezetve a víz, áram, de cigánymentes.

Többek között pont előlük menekülnék a városból (Miskolc...), de ahol olcsó a telek, ott tuti javarészt feketék laknak, ahol nincsenek, ott a telek ára is jóval magasabb.


De nem tudunk mit tenni, keresünk egy még megfizethető, cigánymentes telket, hisz érthető, hogy nem szeretnék egész életemben 1-2 szobás kis albérletben élni.

Nem születtünk gazdag családba, a hivatásunk is olyan amit nem fizetnek meg ( konkrétan én most munkanélküli vagyok...), de az álmomról nem mondok le, hogy ha reggel felkelek, fákat lássak és ne a szomszéd bérház ablakait, madárdalt halljak és ne autódudát.

Szerintem ez teljesen érthető és elfogadható vágy.

2011. máj. 22. 23:50
 30/32 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Szerintem ez nagyszerű ötlet és ne mondjatok le róla.


Viszont az autót, jogosítványt érdemes lenne megfontolni már csak a nagybevásárlások miatt is. Pláne ha később gyerekek lesznek. Lesz olyan, hogy az iskolában valami ünnepség van és nem jön busz, vagy vinniük kell magukkal valamit, amit buszon nem tudnának stb. Vagy bármi ilyesmi.


Vagy találni kell egy viszonylag közeli szomszédot, aki ilyenkor ki tud segíteni.


Ja és ez egyáltalán nem igénytelenség! Én vidéki vagyok, és mihamarabb el akarok költözni a városba (vissza sem tervezek jönni), de még szerintem is jó ötlet.


Valóban kellemes dolog a reggeli madárdal, ilyenkor már hajnali 4 órakor elkezdenek dalolni! :)

Illetve sok a fa, dombok, hegyek, jobb levegő, kevesebb zaj. Van viszont vaddisznó, ami egy rémálom mert a kertekbe is bejön és sötétben vagy kora este, kora hajnalban nem tudsz kimenni a házból... már ha olyan helyen laksz.


De egyébként nincs ebben semmi parasztos, ráadásul mostanában egyre több a magyaros, vidéki hangulatú szálloda. Mostanában ilyeneket csinálnak és van is benne pénz, sok városi vendégük van. Úgy látszik az emberek egyre inkább klezdenek rájönni, hogy ez az élet sokkal stresszmentesebb és szebb. Szóval hajrá.

Ja és a gyerekeiteknek sokkal tartalmasabb és szebb gyerekkora lesz, mint azoknak akik panelban laknak. Viszont arra majd figyelj, hogy ott nem lesz szomszéd játszópajtás és ne zárkózzatok el nagyon a külvilágtól, a gyerekek tájékozódjanak is, ne csak a tanyát ismerjék.


A házatok miatt pedig ne aggódj, sok híresség direkt olyan házat építtet, ami hangulatában a tietekhez hasonló helyeken idézi. LÉGY BÜSZKE RÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Járj emelt fővel. :DDD De most komolyan.


Ugyanúgy lehet az a lakás szép, otthonos, tiszta, biztonságos stb.


Én elég kényes vagyok, hiába nőttem fel vidéken (szerettem amúgy) igazából nagyvárosi lány vagyok. Tyúkok közé be nem mennék, és ha a kezembe adnál egyet sikítoznék, hogy nekem azonnal antibakteriális szappan kell és gyorsan visszaadnám, le ne ka.kiljon ésatöbbi... :) De még én is nyugodt szívvel mennék hozzád látogatóba, ha pl. ismerősök, barátnők lennénk. Fel sem merülne bennem az, hogy az a kis ház nem tiszta, vagy bármi probléma lehet. Dehogy igénytelen! Ha takarítasz és nem engeditek be az állatokat és valamennyire el vannak különítve, úgy értem a bejárat elé sem piszkítanak akkor az ugyanolyan, mint bármelyik más lakás.


Ráadásul simán kimehettek nyugalomban grillezni, napozni, medencét is vehettek, teregethetsz a legnagyobb nyugalomban, szellőztethetsz stb. Lesz saját tojásotok, zöldségek a kertben (azzal el is leszel, mert nyáron minden este locsolni kell, néha még reggel is és kapálhatod is meg minden...) na meg a többi. Ültethettek gyümölcsfákat is, ott lesz a rengeteg alma, barack, semmi permetezőszer. Ciripelnek a tücskök, mindent feltúr a vakond, megjelennek az őzek - eszik az előzőleg ültetett fáról az almát -, a madár és egyes ártalmatlan kígyók simán bemennek az ablakon, ha nem raksz fel hálót :DDDD

Szóval igazán izgalmas és tartalmas, szép élt elé néztek. Vállaljátok fel és tartsatok ki mellette!


u.i. Bocs, hogy sokat írtam de a vége felé nagyon beleéltem magam, másrészt felháborított, hogy bárki szerint is igénytelen lehet az ilyesmi. Igaz voltam olyanoknál, akik tanyán laktak és kb a konyhában piszkított a tyúk és rozsdás lábasban tálalta elém az ételt de szerintem ti nem lesztek ilyenek. Ez még a régi időkben volt, te egy értelmes, tájékozott nőnek tűnsz. És valóban ott nem kell a cigányoktól tartani. (Bár azért a biztonságra figyeljetek.) Szilveszterkor sem dobálják a házatokra a petárdát és nem lesz hétvégenként lövöldözés (múltkor egyik este néztem a filmet, erre legalább 10-11 lövést hallottam. Csodás volt, a földre dobtam magam és úgy kúsztam a ház különböző részeiben lévő tv-hez, számítógéphez és lámpákhoz, hogy mindent elsötétítsek és aztán résnyire,halkan felhúztam a redőnyt és úgy néztem ki majd ötször kimentem ellenőrizni, be van-e zárva a bejárati ajtó.)

Ó, gombázni is mehettek majd, ha olyan helyen laktok. Vegyél majd egy nagy fagyasztóládát, mert lesz mit belepakolni. :)

2011. máj. 23. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!