Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Laknátok telken, ha csak arra...

Laknátok telken, ha csak arra lenne pénzetek?

Figyelt kérdés

Téliesített nyaralót szeretnénk venni férjemmel, lényeg, hogy legyen áram és víz, családi házra, lakásra nem telik.

Imádjuk a természetet, így semmi gondunk azzal, ha a város szélén fogunk lakni,vagy netán gyalogolni kell köves úton 15 percet a buszhoz.

Úgy gondolom, a majdani gyerekeink is szépen fel tudjuk nevelni ilyen helyen, legalább nem kell féltenem őket az autóktól, vagy a cigányoktól.


Papám viszont pár napja tett egy kijelentést, hogy azért ennyire ne adjam már le az igényeim...ez elég rosszul esett.


Valóban "parasztos" dolog lenne telken lakni, netán kiskertet művelni, távol az emberektől, úgy mint régen??


Úgy gondolom, mi boldogok lennénk egy ilyen helyen és mivel nagyon nincs pénzünk,hitelt pedig nem kapunk, örülünk, ha egy ilyen telket meg tudunk majd venni, mégiscsak jobb lesz, mint albérletben tengődni, ráadásul így nem vagyunk 4 fal és szomszédok közé zárva.


Mit gondoltok, tényleg igénytelenségnek tűnik a dolog?


2011. máj. 22. 16:39
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igenis jó ötlet. Nekünk van egy telkünk, igaz csak kút van, de egész jó, szeretek ott lenni, sokkal másabb mint itthon (panelban lakunk). Sajnos oda csak egy okból nem költöznék, mert nincs bevezetve a víz, pedig simán kiköltöznék. Nyugodt, kellemes helyen van, nincs zaj, ordibálás stb. Vágjatok bele szerintem, mások véleményével meg nem kell foglalkozni, egyáltalán nem igénytelen.
2011. máj. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Igen, laknék, mivel majdnem elárvereztek minket majdnem faház lett a vége egy telken!

Kifűteni nehéz!

2011. máj. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Én imádnám, sőt, nagy vágyam ilyen helyen élni. :) Szerintem a gyerekek is élveznék ezt.
2011. máj. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
34%
Sztem jó dolog, vegyetek két sátrat toljátok össze és lakhattok benne. Az a baj, hogy ha nem tégla vagy panel a ház, akkor nem lehet bejelenteni állandóra és akkor nincsen orvosi ellátás sem stb
2011. máj. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tök mindegy, hogy nyaraló, vagy panel, lényeg, hogy ebben az életben, legyen valami saját fedelem a fejem fölé!
2011. máj. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
34%

Én megmondom a frankót. Laktam Budapesttől 25 km-re, egy kis faluban. Gyönyörű hely, az biztos. A házunk (édesanyámék még mindig ott élnek) hatalmas, és nagyon szépen meg lett csinálva. Mégis menekültem onnan. Tudom, sokan erre vágynak, a csöndre, a tiszta levegőre...

Én mégis elköltöztem, egy panelbe. Sokkal jobban érzem itt magam. Közel van minden, mindig van busz, nem kell órákat várni rá, nincs halálos csend.

Válaszolva a kérdésedre, igen, laknék, de csak ha muszáj lenne. Én most nem a telken van a hangsúly, hanem a vidéken. Abszolút nem tartom igénytelenségnek, vagy cikinek.

2011. máj. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
84%

A bejelentést oldjátok meg valahová, illetve fontos, hogy ilyen helyre muszáj, hogy autótok legyen (bevásárlás, gyorsan kell a doki, stb.)

Mi most panelozunk, és azon gondolkozunk, hogy veszünk egy nagyobb telket, meg egy mobilházat. A panel árából ugyanis csak ez jön ki. Felállítjuk a telek sarkában, aztán elkezdünk építkezni és megépítjük a saját házunk - olyan ütemben, ahogy lesz rá pénz. Ezzel a módszerrel szerintem rengeteget meg lehet spórolni, pl. a hitel kamatát, meg a munkadíjak nagy részét, hiszen erősek és egészségesek vagyunk, rengeteg dolgot meg tudunk csinálni magunk is. Most pl. kifestünk a lakásban, kb. 30-40 ezret spórolunk azon, hogy magunk szedtük le a tapétát, glettelünk, festünk... akkor egy teljes házépítésen szerintem milliókat spórolunk majd - mindketten dolgoztunk már sokat segédmunkásként, a párom munkaként is, én meg a szüleim és a nagynénémék házának a felépítésénél, egy kis betonozás, falazás, vakolás, tetőfedés meg se kottyan majd :)

Viszont lakott településtől nagyon messze ne költözzetek, mert vannak biztonsági kockázatai is a dolognak - jó, hogy nincs melletted szomszéd, de sajna akkor sincs, amikor elutaztok nyaralni és kipakolják közben a házat!

Papáddal pedig beszélj, mert tény, hogy az ő idejében még nem volt olyan nagy kunszt lakáshoz jutni, de mára nagyot fordult a világ, és ha nincs jóó sok jövedelme az embernek, akkor hiába szeretne rózsadombi villát, vagy akár csak egy rendes kis házat, nem tudja megszerezni....

Pont ma mondta anyukám, hogy nem irigyli a mai fiatalokat, mert nekik anno sokkal, de sokkal könnyebb volt elindulni az életben - úgy tűnik, mi rosszkor születtünk :(

2011. máj. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Liza von Staunhoff


A lakóhely, tartózkodási hely, lakcím fogalmainak meghatározása a polgárok személyi

adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló 1992. évi LXVI. törvény értelmező

rendelkezései [5. § (2)−(4) bek.] szerint a következő:

Lakóhely annak a lakásnak a címe, amelyben a polgár él. A lakcímbejelentés szempontjából

lakásnak tekintendő az az egy vagy több lakóhelyiségből álló épület vagy épületrész, amelyet

a polgár otthonául használ, továbbá (…) az a helyiség, ahol valaki szükségből lakik, vagy –

amennyiben más lakása nincs – megszáll.

2011. máj. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim válasza:
Én is ezt fogom tenni amint lesz pénzem valamire!!!
2011. máj. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Bár az én szüleim is így gondolkoznának...

Nagyon szerencsés gyermekeid lesznek!

2011. máj. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!