Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol laknátok szívesen Magyaror...

Hol laknátok szívesen Magyarországon?

Figyelt kérdés
Tervben van a költözés, de még nem tudjuk, hogy hova. Jelenleg Budapesten élünk, panelban, de már nagyon szeretnénk egy kertes házat. Szeretnénk Budapesthez közel lenni, eddig Gyömrőn gondolkodtunk, néhányszor voltam ott átutazóban. Munkahellyel nem lenne probléma, saját vállalkozásunk van a párommal, és távmunkában működik. Ötletek esetleg? :)
2011. márc. 20. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Falun, vagy kisvárosban (10-12 lelkes), szerintem ez egyértelmű. Gyömrő nem rossz, de érdemes szétnézni másfelé is Pest megyén kívűl. Azt nem tudjuk megmondani hogy hova költözzetek, max. tippeket adhatunk ahol szétnézhettek. Ott van a Mátra (de a Gyöngyös- kezdetű települések kerülendőek), ha távolság nem számít akkor érdemes szétnézni a zalai és somogyi kis falvakban (Őrség), a Bakonyban is vannak szép helyek, a Mecsek környékét is érdemes megnézni, a Kemenes és az Alpokalja is szép. Szerintem nézelődjetek aztán majd utána szűkíthetitek a kört hogy hova nem és esetleg hova igen. Ha van/lesz gyerek akkor gondolkodni kell azon is hogy iskolába majd hova megy (sajnos elég sok falusi iskolát zárnak be), valamint a környezet is nagyon fontos hogy ne egy gyerek nélküli faluban nőljön fel. Ja és a levegőszennyezetséget se felejtsétek el megnézni, lehet hogy egy-egy faluban olcsón lehet szép házat vásárolni csak éppen a szomszédban ott van egy erőmű. Végül de nem utolsó sorban ha már egy konkrét települést kiszemeltetek akkor végig kell járni a szomszédokon, nem mindegy hogy reggel egy lepukkant viskóra nézel ébredés után ahol épp ordibálnak vagy egy kellemes vidéki környezetben ahol őzikék legelnek az ablakod alatt.
2011. márc. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*10-12 ezer lelkes
2011. márc. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Mindenképpen Budapest környéke jöhet szóba, mert sűrűn kell járnom a fővárosba. Azért is szimpatikus Gyömrő, mert 25-35 perc alatt a Keletiben vagyok. De még nagyon bizonytalanok vagyunk. Gyereket is szeretnénk a későbbiekben, úgy 2-3 év múlva.
2011. márc. 20. 13:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát olyan 70-80 kilométeres körzetből még be lehet érni 50-60 perc alatt autóval, tömegközlekedéssel ez változó, de olyan 1,5 óra. Pesttől keletre és délre igazából kevés település van, de északra ott van Szécsény, Romhány, Cserhátszentistván, Mátraszőlős, Bodony, Mátrafüred szerintem ami szóba jöhet, nyugatra meg kicsit bajos mert ugye először át kell magad verekedni Budán, de arra is van pár szép falu, pl. Tardos, Nagysáp, Nagykovácsi, stb.
2011. márc. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

attól is függ, h mennyi pénzetek van.

ha sok, akkor javaslom a budai oldalt (Érd, Diósd, Páty, Nagykovácsi, Solymár Pilis-sel kezdődő települések)

bár innen kicsit macerásabb a bejutás, de mégis magasabb presztízsű, jobb a levegő, lehet nagyokat kirándulni a hegyekbe.

ha kevesebbet tudtok rászánni, akkor tényleg jó lehet Gyömrő, Maglód, Vecsés, Gyál, Veresegyháza.


függ attól is, hogy milyen környezet tetszik nektek. én pl régebben sokat jártam Gyömrőre, ott lakik a volt barátom, az a kis tó és mellette az erdő nagyon szép, viszont én jobban szeretem a hegyvidéket, tehát nem szívesen élnék ott :D


mondjuk az agglomeráció helyzete elég mostoha, hiszen se nem Budapest, de mégsem vidék, mert kb a Bp-ről kitelepültek lakták be, sok faluban, kisvárosban már alig vannak őslakosok.

személy szerint soha nem költöznék el Bp-ről :D egyébként a 17. kerületben is van egy csomó kertes rész, viszonylag olcsó, és ott is jár vonat, szóval bejutsz a keletibe :D ja, és még bkv is van, ami szintén egy előny.

2011. márc. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, a pénztől is függ, ezért maradnánk a 'pesti' oldalon. De szerencsésebb helyzetben vagyunk, van félretett pénzünk, illetve ha találunk vmit, akkor a szüleim is és a párom szülei is támogatnak minket. Én nagyon szeretem Budapestet, de mindig kertesben laktunk, vidéken, bp-től 160km-re. Jelenleg 5 éve lakunk itt, élvezem is, de nem a társasházi létet. És a fővárosban nagyon sokba kerül egy kertes ház, ahogy eddig nézegettük, ahol meg olcsóbb, ott sajnos a közbiztonság is gyatra. :( Néztünk sorházakat, de azok is rengetegbe kerülnek. :( Viszont ahhoz meg ragaszkodnánk, hogy a főváros vonzáskörzetében legyünk, mert elég pörgősek vagyunk, és ez nagyon hiányozna. :D
2011. márc. 20. 21:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!