Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan jöttetek ki anyagilag,...

Hogyan jöttetek ki anyagilag, amikor frissen költöztetek el otthonról? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Nos, hát épp most készülök összecuccolni egy nagyon jó barátommal. Mindketten 21 évesek vagyunk és eddig(még) otthon laktunk. Szerencsés helyzetben vagyunk, mivel se lakbért nem kell fizetni és hitelbe se vertem magam, hogy egy lakásom legyen.(Nem! Nem apuci, anyuci vette meg, hanem örököltem 9 évesen.) Mindkettőnk fizetése olyan 150ezer forint körül mozog. Szóval tippeket várok, hogy nektek ez hogy ment. Hogyan ment az első pár "próbahónap" A fűtés az cirkó és bútorozott a lakás.

köszönöm!

21/f


2011. márc. 31. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamám azzal a tanáccsal engedett el, hogy amíg nincs legalább 2-3 hónapra elegendő pénzem félretéve, addig semmilyen extra kiadásba ne verjem magam.

Így az első hónapokban spóroltam és hó elején (ez nagyon fontos!! Hó végére akármennyi pénzed van, el fog fogyni) félretettem egy nagyobb összeget.

Aztán olvasgattam pénzügyi tippeket és azt írják, hogy ma inkább 6 hónapra elegendő pénzünk legyen félretéve.

Most erre gyűjtök. Az első félretételemre ugyanis egy éven belül szükség volt, amikor csődbe ment a munkahelyem és én az utcára kerültem. Nagyon jó volt, hogy van mihez nyúlni.

Szóval ezt a módszert neked is ajánlom!

2011. márc. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

150 fejenként hogy még lakbér sincs...


volt hogy harmadennyiből kellett kijönnöm lakbérrel együtt...


de megoldható minden...

najó,kaját nem lehetett rendelni,venni semmi extrát,de ha ügyes az ember,nem hal éhen...


ha nem tudsz,tanulj meg főzni,rengeteg pénz spórolható vele

2011. márc. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
kb 20-20 ezer a rezsi. a tobbi meg kaja,szorakozas,csajok
2011. márc. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

lehet, hogy túlzásnak érzed, de ha nincsenek nagy igényeid, akkor legalább 25-öt tegyél félre minden hónapban. ha kemény csávó vagy, akkor meg 50et. hidd el, jó fog jönni, ha valami nagyobb kiadásra adod a fejed, de egyébként is jó dolog spórolni, hiszen ki tudja, hogy pár év múlva mi lesz...


havi 100ből mondjuk kifizetsz rezsire 30at, kajára szintén ennyit, vagy többet, és még mindig marad szórakozásra, ruhákra, utazásra.


a lényeg, hogy érdemes meggondolni kétszer is, hogy megvedd-e az adott terméket, hogy tényleg szükséged van-e rá.


szerintem mosószert, mosogatószert, fogkrémet, ilyesmit érdemes közösen venni.

2011. ápr. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Elfejtettem írni h a lakás 55 nm.


az 1. válaszadónak köszönöm!

a 2. válaszadónak: Tisztában vagyok vele, hogy ez egy szerencsés helyzet. Ne érts félre..nem is azért kérdeztem, mert siránkozok. Csak ez az egész szituáció új nekem és kiváncsi vagyok, hogy ez másoknál hogy ment. Nyilván az ember ettöl függetlenül ott probálja a megfogni a pénzt, ahol tudja. Főzni meg szerencsére tudunk:)


Kajában ki, hogy jön ki? Csak az itthoni körülményekhez tudom viszonyítani, de itt 5en vagyunk(2felnött, 3 gyerek 22,21,14 év) és elég húzós havonta.

2011. ápr. 1. 00:13
 6/9 anonim ***** válasza:
jesi li gej?
2011. ápr. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

uccsó előtti vagyok.

igaz, én a párommal élek együtt, de mi olyan 50 körül kijövünk ketten a kajával.

melóhelyre tudsz rendelni futártól, ez hetente kb 5e ft, aztán otthonra elég a hideg kaja, ha hétvégén nagy kedved van, akkor főzhetsz is.

a lényeg, h mindig gondold át, h mi kell otthonra, mit ennél szívesen, és ennek alapján vásárolj.

2011. ápr. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Simán és gond nélkül ki lehet jönni a fejenkénti 150.000-ből havonta, ha nem vagy az a nagyon költekezős típus, például nem jársz drága szórakozóhelyekre, nem veszel túl drága ruhákat, műszaki cikkeket, stb. Nekem 40 ezerrel kevesebb a fizetésem, albérletben élek ahol nem csekélyek a kiadások, mégis szépen be tudom osztani a pénzem. Úgyhogy szerintem nem lesz gond, főleg ha a lakás közös költsége sem túl sok.
2011. ápr. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Te nagyon szerencsés vagy,mindenképpen meg lehet oldani a dolgot.Én viszont gyakorlatilag szinte éhenhaltam,mert a fizetésem(sok-sok éve)4200 Ft volt,az albérletem meg 3500+rezsi,ezenkívül bérletet is kellett vennem,és így egyáltalán nem maradt pénzem.Búzadarát bírtam venni,amit vízben megfőztem,ezt ettem,este,meg reggel a maradékot,mielőtt elmentem dolgozni.Később lett másodállásom,de 2 hónapig ezt sikerült csinálnom.Emlékezetes!
2011. ápr. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!