Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Manapság már alapfelszereltség...

Manapság már alapfelszereltség lett a klíma, ha túl akarjuk élni a magyar nyarat?

Figyelt kérdés

Mára 32 fokot mondtak, holnapra 34-et, a jövő héten pedig akár 38-39 fok is lehet. Éjjel sem lesz 20 foknál hűvösebb, főleg a városokban. És még csak július eleje van, hol van még a nyár vége.


Jelenleg egy olyan viszonylag új építésű lakásban lakok, amely nem tetőtéri, viszont déli tájolású, így hamar felmelegszik.

Szerencsére van klímám, így könnyen átvészelem a modern magyar nyarakat, viszont emlékeim szerint a 80-as, 90-es években még nem kellett klíma, mert nem voltak olyan meleg nyarak.


Ti mit tapasztaltok, a klíma, légkondi már elengedhetetlen a komfortérzet növeléséhez ebben a nyári melegben? Tehát olyan alapvető felszereltség lett, mint a télen a fűtőeszközök?



júl. 6. 12:49
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk 21 éve van klíma, pedig szigetelt tetőteri lakás.


Anyukameknal meg nem kell, családi ház, tök hüvös. Igaz telen is hideg.

júl. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
93%
Panelekben mindenképp szerintem.
júl. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
74%
Nekem nem. Nem szeretem a klímát. Munkahelyen van, eddig még csak fűtésre használtam. Így itthonra feleslegesnek tartottam.
júl. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
49%

Tavaly is volt ilyen kérdés.


"a klíma, légkondi már elengedhetetlen a komfortérzet növeléséhez ebben a nyári melegben?"

Ez mit jelent? Lehet vele növelni, de lehet mással is. Már ha valaki akarja növelni. A legtöbben akarják, de közel sincs mindenkinek klímája. Az meg az utcát fűti.

júl. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
76%

Nehehen melegedő nagypolgári lakást bérelek. Tavaly 28 foknál dontottem a mobilklima vasarlas mellett.

Iden ugy van h 26.5 felett bekapcaolom. Eddig kb 6 teljes napot ment. Amugy nem kell.

De igen, elengedhetetlen. Vannak baratnoim akiknel 30 fok van. Sajnos hiaba van nyitva az ablak, nem tudom hizzajuk vendegsegbe jarni mert rosszul leszek hamar

júl. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
50%

Nem szeretem a klímát,se lakásba,se autóban.nem is használom

3 emeletes tégla társasházban élek a 3. Emeleten.

Tavaly 32,6fok volt a termosztát szerint a legmelegebb napon.

júl. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
56%
Nem kell elhagynod a lakást? Szerencsés vagy, nekem bizony mennem kell. Az utca nincs klimatizálva, a melóhely sem, szóval kibírom. Otthon is.
júl. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekkorunkban sem bírtam a meleget, most meg pláne nem. Az irodámban is van a munkahelyen, és itthon is van 3 db.


De nem megy nyakra főre, nálam 27 fok a lélektani határ. Akkor is csak egy két fokkal viszem lejjebb.

júl. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

A régi házam szigeteletlen tégla parasztház volt. Nem volt klímám, hajnalban átszellőztettem vagy egész éjjel nyitva voltak az ablakok. Napközbe ablakok csukva, sötétítők elhúzva. Kánikulába 28-32 között ingadozott a hőmérséklet, átlagos napon ~28. Igazából ki lehetett bírni, vagy csak megszoktam.

Az új ház redőnyös, klímás, jól szigetelt. Már április óta megy a klíma, azóta le sem kapcsoltam, havi 2000ftnál többe nem kerül. Igazából komfortot ad, napközben többször szellőztetek a friss levegő miatt, a redőnyök felhúzva csak ott van félig leengedve ahol süt be a nap, így természetes fénybe vagyok. A ház hőmérsékletét oda állítom ahova akarom és az tartja is. Ezért nem izzadságba fetregve ébredek reggelente, sőt úgy kelek fel, mint egy átlag téli reggelen. Nem kell kiraknom a párnát száradni, nem kell minden este alvós pólót cserélni, nem kell gyakrabban ágyneműt cserélni, mint télen.


Összegezve megvoltam nélküle évtizedekig, de már semmi pénzért nem élnék klíma nélkül. Olyan ez, mint a mikró, amíg nem volt minek az, aztán mikor elromlik kitör a pánik. Ugyan ez igaz a darálós/Kapszulás kávé főzőre, megnyomod a gombot és szinte azonnal kész. Hátránya, hogy megnő a kávé fogyasztás :), de mindig frisset iszol, és nem kell 2-4 adagot lefőzni.

Az a helyzet elkényelmesedünk a modern világtól

júl. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
89%
Kifejezetten nem szeretem a klímát. Előző lakó beépíttette a lakásba, én sosem használtam, pedig tetőtérben lakom. A szellőztetés elég. Tavasztól őszig szinte mindig nyitva van 2-3 ablak, amikor itthon vagyok.
júl. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!