Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Aki lakásban él az hol tárolja...

Aki lakásban él az hol tárolja a dolgait?

Figyelt kérdés

Lakásban hol tárolod a biciklit, szerszámokat, karácsonyi dekoráciot, régi dolgokat amiktől nem akarsz megválni?

Hova rakod a mélyhűtőt, befőtteket, 1-2 zsugor ásványvizet meg olyan dolgokat amik sok helyet foglalnak?

Házban nőttem fel és a padláson tudtunk tárolni mindent, de a paneleknek csak közös tárolojuk van ami nem biztonságos. A szomszéd lelophatja a biciklidről a lampákat vagy valamit nekiüt, el is tud lopni dolgokat.

Arrol nem is beszélve hogy ha van egy robogód akkor azt hol tárolod. Láttam olyat aki betolta a lepcsőházba de ezt nem engedik és ha emeletenként 1 családnak lenne egy robogó akkor nem férne el mindenkié. Az utcan nincs biztonságban és télen meg csak nem hagyná ki az ember az utcán hogy lepje a hó. Garazs nem mindenkinek van.


Én a házamnál csináltam tárolót az udvarra, amolyan fészer szerűség amin van zár, igy mindent tudok ott tárolni aminek nem árt a fagy. Ha lakásban laknék akkor nem tudnám hova tenni a bőröndöket, karácsonyi, diszeket, műfenyőt, szerszámokat, stb.


2022. nov. 19. 17:19
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Téli-nyári gumit is az erkélyen tároltam, a bringa mellett.
2022. nov. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 mindentudó99 ***** válasza:
76%
Kérdező egy lakásban élőt ne hasonlíts magadhoz. Itt falun természetes ha kézalól lehet venni olcsón egy màzsa ömlesztett cukrot pl akkor megvesszük ha évekig kell tàrolni mire elfogy akkor is mert van hely. Lakásban élőknek eszébe se jut. Ez a természetes. Mindenből keveset tartanak
2022. nov. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az a szeencse, hogy tudunk berelni egy saját zárt kis tárolót, 2 bicikli, meg jóoár cucc befér.

Ményhűtőnk csak a kombi hűtőben van 90l.

Van egy spejz, ami 25 fokos telen is, szóval oda tényleg csak tartós cuccokat lehet rakni.

Robogót csak az utcán tudsz tárolni, ami elég rizikós.

2022. nov. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Lakásvásárlásnál nálam speciel szempont volt, hogy olyat vegyek, amihez van külön pince. A hetvenes évek előtt épültekben ez még elérhető. Ott tárolom a befőzött dolgokat, a biciklit, az összehajtogatott műfenyőt, a kempingholmit. Ezen kívül van kamra és egy hatalmas gardrób is. Sok mindent elnyelnek.
2022. nov. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

#12: Ha van egy kezdo vallalkozasod akkor nem fogja rogton futni garazs berlesre. Na meg hol a garazs, mennyit kell vezetni hogy odaerj, aztan onnan a munkateruletre ha pl villanyszerelo vagy.

Kaptam egy cegesautot a munkahelyemen, a tetejen gyakran ott vannak a letrak de tarsashaznal mar lehet leloptak volna a tetocsomagtartorol. Volt egy fonokom akinek a kapuja felett volt egy boltiv szeruseg ami miatt nem tudott beallni a kapun a kisbusszal, ha rajta voltak a letrak. Le kellett szednie, nehogy a ciganyok masnapra elvigyek.


#19: A gumiszerviz tarolja neked az abroncsokat ha szeretned, lehet nem is kernek erte penzt mert tudjak hogy ugy is oda mesz vissza lecsereltetni, mivel naluk van :)


#23: Robogot en biztos nem hagynek az utcan ejszakara. Akinek nagymotorja van az meg foleg nem fogja ott hagyni, kell neki egy garazs legalabb telre, ami plusz koltseg.

Szinte barmilyen hobbid van, lesznek olyan felszerelesek amiket nem tudsz lakasban tarolni a limkitalt hely miatt. Akar kemping felszereles, vadasz felszereles, horgasz cuccok, kamera, fenykepezok. Ezek szerint a lakasban eloknek semmi hobbijuk nincs vagy csak nagyon kezdoszinten uzik, keves felszerelessel?

2022. nov. 20. 01:13
 26/30 anonim ***** válasza:
84%

#25: van pár lakásban élő haberom aki rendszeresen horgászik, ahhoz aztán nem kell garázs.

A kamerát fenyképezőt drónt meg semmi esetre sem tart az ember garázsban meg raktárban, azt mindenki a lakásban tartja, elég sok komolyabb fotós haverom is van.

Nekem rengeteg szerszámom van, nyilván satupad és szalagfűrész nem fér el egy panelban, de egy teljes lakásfelújításhoz mindenem megvan. Igen, a tárolása probléma, a ruhák es karácsonyi díszek tárolása is problema, de meg lehet oldani.

A legszarabb része az, amikor sok cuccot kell elvinni vagy hazahozni, eleve parkolóhely sokszor nincs a ház előtt, csak 100-200 méterre, és 3-4x kell fordulni mire az ember mindent levisz/felhoz a kocsiból.

2022. nov. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Van lakattal zárható csomagtartó is pl.
2022. nov. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
88%

25: De, ezeket a lakásban tartjuk. Azért egy horgászfelszerelés nincs meg fél négyzetméter se, vagy szétszeded és beteszed egy polcra, fél polcot foglal el. Fényképezőgép, videokamera, az 2 dm3.:)

Hát bizony nagyon drága egy tároló bérlése, drágább, mint egy lakásé, 3-10 000 Ft/nm, és a gumihotel se olcsó.

2022. nov. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Metionin ***** válasza:
100%

Ezek szerint a lakasban eloknek semmi hobbijuk nincs vagy csak nagyon kezdoszinten uzik, keves felszerelessel?


Nem feltétlenül. Nálunk pl. van: jógamatracok, súlyzók, íj, nyílvesszők, festőállvány, nagy doboz festék, egyéb kellékek, 3 gitár, teljesen jól elférnek. Nem minden hobbihoz kell giganagy hely, főleg ha "elmenős" a hobbi vagy a sport.

2022. nov. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

"Ezek szerint a lakasban eloknek semmi hobbijuk nincs vagy csak nagyon kezdoszinten uzik"


Miért, ha valaki pl. cselgáncsozik, akkor ahhoz mi kell, amit nem a lakásban elrakni? A két váltás köpeny (nem tudom mi a szakszerű neve), nadrág és öv nem fér el egy lakásban?

Vagy ha mondjuk valaki kötni, horgolni, hímezni szeret, akkor nem tudja a pár gombolyag fonalat és szett kötőtűt elrakni egy fiókba? Neadjisten nem tud egy kisebb varrógépet elrakni a szekrény aljára, amit kitesz az íroasztalra amikor használja?

Vagy ha valaki bélyeget gyűjt, akkor a lakásban nem tud a polca felrakni néhány albumot?

Komolyan azt gondolod, hogy ha valakinek nincs otthon egy 50 négyzetméteres műhelye, egy ugyanekkora melléképülete a soha nem használt lomoknak, és egy külön hobbiszobája, akkor az nem is él? Ja meg persze egy 3 állásos garázs, azt majdnem elfelejtettem. Nem tudom eldönteni, hogy csak trollkodsz, vagy tényleg ennyire korlátolt vagy.

2022. nov. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!