Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Aki lakásban él az hol tárolja...

Aki lakásban él az hol tárolja a dolgait?

Figyelt kérdés

Lakásban hol tárolod a biciklit, szerszámokat, karácsonyi dekoráciot, régi dolgokat amiktől nem akarsz megválni?

Hova rakod a mélyhűtőt, befőtteket, 1-2 zsugor ásványvizet meg olyan dolgokat amik sok helyet foglalnak?

Házban nőttem fel és a padláson tudtunk tárolni mindent, de a paneleknek csak közös tárolojuk van ami nem biztonságos. A szomszéd lelophatja a biciklidről a lampákat vagy valamit nekiüt, el is tud lopni dolgokat.

Arrol nem is beszélve hogy ha van egy robogód akkor azt hol tárolod. Láttam olyat aki betolta a lepcsőházba de ezt nem engedik és ha emeletenként 1 családnak lenne egy robogó akkor nem férne el mindenkié. Az utcan nincs biztonságban és télen meg csak nem hagyná ki az ember az utcán hogy lepje a hó. Garazs nem mindenkinek van.


Én a házamnál csináltam tárolót az udvarra, amolyan fészer szerűség amin van zár, igy mindent tudok ott tárolni aminek nem árt a fagy. Ha lakásban laknék akkor nem tudnám hova tenni a bőröndöket, karácsonyi, diszeket, műfenyőt, szerszámokat, stb.


2022. nov. 19. 17:19
1 2 3
 1/30 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
95%

"biciklit, szerszámokat, karácsonyi dekoráciot, régi dolgokat amiktől nem akarsz megválni?"


A szobában. Vagy vannak beépített szekrények, abban. Vannak olyan lakások, amikhez tartoznak kisméretű tárolók, akkor esetleg ott.


"ha van egy robogód akkor azt hol tárolod"


A szobában. Vagy vannak nagy beépített szekrények, abban. Vannak olyan lakások, amikhez tartoznak kisméretű tárolók, akkor esetleg ott.


Összességében ha tárolni akarsz dolgokat, akkor azt meg tudod tenni a a szobában. Vagy vannak beépített szekrények, abban. Vannak olyan lakások, amikhez tartoznak kisméretű tárolók, akkor esetleg ott.


:)

2022. nov. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

A robogot felcipeled az emeletre es betolod a lakasba? Ez azert eleg extrem. Sok lakasban alig fernek el az emberek, nehogy meg biciklit, robogot is felvigyenek oda.

Egyik rokonom az anyukajaval el egy 1,5 szobas lakasban. Etkezojuk nincs, a konyhaban a sarokban van egy asztal es ott esznek. A nagyszoba a nappalijuk is egyben, ott van az agy, kanape, tv. A masik szoba meg olyan kicsi hogy epp hogy befer egy agy, szekreny es iroasztal. Azt tudom hogy volt egy biciklijuk amit a nagyszobaban taroltak de nem nagyon hasznaltak mert maceras volt levinni, liftbe alig fert be.


Egy masik rokonom 3 szobas lakasban lakott. Ott volt beepitett szekreny a folyoson szoval ott tudott tarolni eleg sok mindent, a nagyszoba volt a nappali, volt egy kozepes meretu szoba es meg egy kiszoba is ahol szo szerint egy franciaagy volt csak meg egy kis fiokos szekreny. O egyedul lakott ott de egy csalad 2-3 gyerekkel mar szukosen fer el ugy , hogy midnenkinek elferjen a ruhazat, jatekok, iroasztalok, konyvek, szamitogepszatal, dekoraciok. Ha minden gyereknek kell kulon bicili azt csak a taroloban tudjak tarolni amihez masnak is van hozzaferese.



Melyhutot is berakod a szobaba a gyerekek agya melle vagy az hol van? Merthogy a spajzban es a konyhaban nem fer el az tuti.

2022. nov. 19. 18:00
 3/30 anonim ***** válasza:
83%
Esetleg ha van garázs vagy vidéki ház ilyen dolgok mint fűnyíró,balta,stb.
2022. nov. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
94%
Biciklim, robogóm, ilyesmim nincs. De társasházakban is szokott lenni pince és padlás, az általad említett panelekben pedig (ami továbbra sem az egyetlen társasházi épülettípus!) spájz és tároló is.
2022. nov. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
74%
Nincs sem biciklim, sem autóm, robogóm sincs. Utazni, ebből a kis fizetésből nem lehet mert elviszi a rezsi ki fizetése a fizetésemet. Igy bőröndöm sincs. A mezei kézi szerszámokat pedig egy külön erre a célra fenttartott szekrényben tárolom. A karácsonyi fenyőfa diszeket, az előszobai szekrényben tárolom. Mint ahogy a kacatokat is. Az üres dobozokat meg ki dobom.
2022. nov. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Direkt nem irtam a funyirot mert az nem kell ha lakasban laksz, kivetel ha funyiros vallalkozasod van. :D


Az hol tarolja a dolgait aki pl festo vagy burkolo vallalkozo? Muhely berles draga, a legtobb nem berel hanem a hazanal tartja. Aki viszont panelban lakik az nem tudja a szobaba bevinni a kitolos letrakat, csempevago , vizmertekeket, stb.

2022. nov. 19. 18:07
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Én mindigis lakásban éltem úgyhogy megtanultam, hogy nincs olyan hogy nincs rá szükseged de nem akarsz tőle megválni. Ami nem kell azt ki kell dobni. Szerszámoknak es karacsonyi dekorációknak van saját helyük egy szekrény képében. Biciklitároló van a ház előtt ráadásul pont egy erkély alatt így többnyire esővédett is. Mélyhűtőnek, vizeknek és befőtteknek is van helyük, úgy hívják spájz.
2022. nov. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

1. A panelek egy részében vannak külön bérelhető pincék - igaz, kb. kihalásos alapon lehet hozzájutni, de vannak.

2. Szinte minden panelban van valamilyen beépített vagy beépíthető tároló vagy gardrób, még a garzonokban is. Sokaknak van valamilyen teraszuk is.

3. A bicikliket sokan a folyosók elzárt részén tárolják.

2022. nov. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Revolúcióbiológus ***** válasza:
67%
Akik ilyen 30-40 négyzetméteres kégliket bérelnek azoknak nem nagyon vannak saját cuccaik, vagy a szüleinél tartja vidéken. Mikor most pl. megy a nagy károgás, hogy a vidéki nyugdíjasok miért élnek 2 emeletes családi házakban a falvakban - hát pont azért, hogy legyen hol tárolniuk a gyerekeik holmijait.
2022. nov. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
94%

"Hova rakod a mélyhűtőt"

Én életem jelentős részében családi házban laktam, de ott is mindig a konyhában volt a mélyhűtő. Nem a padláson, nem a garázsban, nem a pincében, nem a kazánházban, nem a melléképületben, nem a fészerben. A konyhában. Soha fel sem merült, hogy ne a konyhában legyen. Márpedig konyha a lakásokban is van.

Az meg a másik, hogy a legtöbb embernek bőven elég a sima hűtő beépített fagysztó rekesze, nem kell külön 100+ literes fagyasztószekrény. Minek is kéne, munkából hazafelé 5 perc kitérő beugrani a boltba és venni egy csomag csirkemellet. Nem kell hónapokra előre betárolni, a panelban nincs disznóvágás.


"hol tárolod a biciklit"

A biciklitárolóban.


"szerszámokat"

Egy kartondobozban a szekrény tetején. Amit egy panellakásban értelmesen használni tudsz az bőven elfér ott is. Fúrógép, csavarhúzó és csavarkulcs készlet, fogó, kalapács, kis vízmérték, kis keretes fűréész. Nagyjából ez minden munkára elég, ami egy lakásban felmerülhet.


"karácsonyi dekoráciot"

Egy másik kartondobozban, szintén a szekrény tetején.


"befőtteket, 1-2 zsugor ásványvizet"

Lehet hogy meglepő, de a spejz létező dolog lakásokban is.


"Garazs nem mindenkinek van."

Akkor vesz, vagy bérel. Nem muszáj a saját háztömb tövében, ki lehet bírni ha 80 métert sétálni. Egyébként meglepődnél, hogy (főleg nagyobb városokban, a belvárosi részeken) mennyien élnek úgy, hogy se autójuk, se biciklijük, se robogójuk nincs, mert az ő életvitelükben mindenre elég a gyaloglás+tömegközlekedés kombó.


"Arrol nem is beszélve hogy ha van egy robogód akkor azt hol tárolod"

Sok helyen a biciklitárolóban is lehet.

2022. nov. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!